יום שלישי , אוקטובר 20 2020
ראשי / תוכנית בוזגלו: נהפוך את חולון לבירת הסייבר

תוכנית בוזגלו: נהפוך את חולון לבירת הסייבר

רגע אחרי שניסן זכריה מהמשמר החברתי הצטרף לשורותיו, מיקאל בוזגלו מעלה הילוך בהתמודדות לראשות העירייה. בראיון לחדשות בת ים חולון ניוז מספר בוזגלו על התוכניות ליום שאחרי

מיקאל בוזגלו, צילום: יח"צ
מיקאל בוזגלו, צילום: יח"צ

"אני מתחייב מראש לא לכהן יותר משתי קדנציות, זה מספיק. יש משפחה וילדים שצריך לטפל בהם. אני ראיתי מה קרה לחולון אחרי שאותו ראש עיר כיהן בה כל כך הרבה זמן. זה לא עניין שיחזור על עצמו". את הדברים מוסר מיקאל בוזגלו (39) חולני שגדל והתחנך בעיר ומתמודד על ראשות העירייה.

למעט החולונים שלא מכירים את בוזגלו, רצוי להבהיר קודם כל את המשמעות של השם: "אמא שלי קראה לי מיקאל עם ק'. אין לזה משמעות, זה מה שהיא בחרה. המייקל זה הכינוי שאנשים מדביקים לי אבל זה לא אומר משהו על השתאכנזות. אני בוזגלו, גאה להיות בוזגלו וכך אשאר".

כמועמד אתה מאד בולט בעשיה אבל גם באנטגוניזם שעולה נגדך ברשתות החברתיות

"יש הרבה אנשים שלא רוצים אותי בעירייה. הם מעוניין לשמור על המצב הקיים, חוסר שקיפות והעדפה של אינטרסים אישיים על פני אינטרסים של התושבים. ככל שאני מעמיק את הפעילות שלי בעירייה למען התושבים כך יש יותר טרולים באינטרנט עם שמות מזוייפים בפייסבוק שמעלים כל מיני השמצות וטענות מכוערות כלפי וכלפיי התומכים שלי".

למה אתה חושב שמתנגדים אלייך כל כך?

"אני רק מניח על פני השטח את הדברים הפשוטים והברורים ביותר- איך יכול להיות שהרכבת הקלה בעיר תשתק את המערך התחבורתי, ועוד כשמדובר ברכבת עילית ולא רכבת תחתית. אני רק מציף את בעיית החינוך שהדרדר בעיר, אני רק מעלה את סוגיית הרווחה והמצב הקשה של התושבים. פוחדים גם מאדם שרץ לבד . אני לא מתחבר לאף מפלגה,לא אני לא לוקח כסף ולא אקח כסף מאף מפלגה. אני אהיה לראשונה ראש העירייה החברתי הראשון שבאמת ידאג לכלל התושבים גם לאלו שלא אוהבים את הדרך שלו".

יש שמועות שהמשמר החברתי יעמוד מאחורייך בבחירות

"המשמר החברתי הוא מקום נפרד. היו שמועות על כך שהם יתמכו בי בבחירות הקרובות אבל זה לא יקרה. ניסן זכריה מהמשמר עבר אליי, ולמען הגילוי הנאות כתבנו שהוא מגיע מהמשמר ובמשמר איחלו לו בהצלחה. כך התעופפה לה השמועה שלכאורה יש בינינו קשר, מה שכמובן לא נכון. הם עושים עבודת קודש אבל היא לא קשורה אליי".

יש לך טענות קשות נגד העירייה, אבל הם עשו דברים נפלאים בעיר. כמו למשל גני הסיפור

"גני סיפור זה עניין מבורך, אבל מה זה נותן לתושבים? כמה מתקנים שמתאימים לשנות השמונים? זה לא מזמין ולא מפתה, זה לא מסב כיף לילדים. יש כל כך הרבה מתקנים משוכללים ומעניינים לילדים היום, גני שעשועים עצומים עם מגלשות ומעברים ואתגרים שמושכים הרבה יותר מאשר גינה עם פסלון ופסל. גרוע מכך, אין בחולון גני שעשועים שמתאימים לילדים עם צרכים מיוחדים. לא נדנדות לכסאות גלגלים ולא מתקנים עם נגישות".

אילו דברים אתם מתכוונים לעשות למען תושבי העיר כשתיבחרו?

"אנחנו כבר עושים. אם זה ענייני גזם שלעירייה לא אכפת ואנחנו באנו והרמנו קול זעקה, פעם אחרי פעם, כדי שאנשים לא יפגעו. או החזית של מוזיאון העיצוב שהיה צריך צבע. אפילו אירועים של התרמות קיימנו בעיר למען תושבים מיעוטי יכולת"

יש לכם תוכניות גדולות יותר?

"אנחנו נהפוך את חולון למה שהיא באמת ראוייה, וזה אומר קודם כל- להפוך אותה לבירת הסייבר של המרכז. מי שעושה זאת היום זה ראש עיריית באר שבע שעושה עבודה מדהימה . אני רוצה ל גם לפרק את מרבית עובדי הקבלן ולדאוג שיהפכו לעובדי עירייה ולא עבדים"

מי המודל שלך?

"רן קוניק הוא המודל שלי. הוא האידיאל. מדובר בראש עיר מצויין שעושה דברים נהדרים למען התושבים. אנחנו נפגשים כל הזמן, הוא נותן לי עצות, הוא הדוגמה לאיך ראש עיר צריך להתנהג. אני מודע לכך שהדרך קשה והרבה אנשים לא מפרגנים לי. אבל ההיסטוריה מורכבת מהרבה מאד אנדרדוגים שעלו למעלה. קח את סילבסטר סטלון ואת רוקי. זו דוגמה קלאסית למישהו שהיה לו רעיון, אף אחד לא האמין בו וכולם אכלו אחר כך את הכובע".

2 תגובות

 1. אמר הבחור שהעתיק אתר כי אין לו ידע ליצור
  אמר הבחור שזייף את קורות החיים שלו כי אין לו שום עבר
  אמר הבחור שמעולם לא הציג תעודה אחת על היותו "האקר" או מומחה לרשתות
  אמר הבחור שטען שהגיש תלונה במשטרה על כך שזייפו את הפרופיל שלו ומעולם לא הוצגה התלונה

  כמה שקרים וכמה טיפשים יכולים להיות תושבי חולון. פשוט עצוב בשבילנו.
  מי שיבחר בבוזגלו, מגיע לו שיקבל את בוזגלו. זה העונש הכי טוב לטפשים.

 2. תושבי חולון יודעים את מקומו של מוטי ששון שגובר על כל מועמד אחר .
  הידע וניסיון שטמון בו נכס לעיר חולון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי