יום שלישי , ספטמבר 29 2020
ראשי / בת ים / בקרוב: שירות השכרת אופניים בבת ים

בקרוב: שירות השכרת אופניים בבת ים

עיריית בת ים חתמה בימים האחרונים על הסכם עם חברת האופניים השיתופיים OFO לפריסה של האופניים ברחבי העיר בת ים, שצפויה להתחיל בפיילוט בעיר כבר בחודשים הקרובים.


השכרת אופניים

מדובר במערך המבוסס על איתור אופניים במרחב הציבורי באמצעות אפליקציה ייעודית, בה ניתן לראות היכן ממוקמים האופניים הכי קרובים למשתמש. על גבי האופניים מורכבים מנעולים דיגיטליים וחיישנים. עם ההגעה לזוג המבוקש ובאמצעות הקשה על האפליקציה, סריקה או הכנסת קוד, משחררים את המנעול מהגלגל האחורי. בעת סיום הנסיעה, משאירים את האופניים, רצוי במקום בטוח ונגיש, כך שלא מפריע לאף אחד ובלחיצת כפתור נוספת האופניים שוב יינעלו, והרוכב יחויב בסכום הנסיעה. כבונוס ניתן לראות בסיום הנסיעה היכן רכבתם, לאיזה מרחק, ואפילו כמה קלוריות נשרפו.

השימוש אינו מצריך דמי מנוי ובמהלך החודש הראשון להשקה עלות חצי שעת רכיבה תעמוד על שקל אחד בלבד. בהמשך יעמוד המחיר על 2.90 ₪ לחצי שעת רכיבה. עלות השירות נקבעת מרגע שחרור נעילת האופניים ועד רגע נעילתם בנקודת היעד.

חברת OFO נוסדה בשנת 2014, ומאז מתחזקת מערך של כ-10 מיליון זוגות אופניים ברחבי העולם. המערך כולל כ-200 מיליוני משתמשים גלובליים בכ-250 ערים מרכזיות בעולם, בניהן – פריז, לונדון, לוס אנג’לס, וושינגטון, סיאטל, מילאנו, מוסקבה, פראג, סידני, בייג’ין ועוד. מיום הקמת המערך נעשו כ-5 מיליארד שימושים ברחבי הגלובוס. שירות זה מצטרף למערך התל אופן שפרוס בעיר ולפרויקט השאטלים שמפעילה העירייה כבר שנה שלישית, ושנועדו לעודד מעביר לתחבורה חלופית ובייחוד רכיבה על הדו גלגלי.

בת ים מצטרפת עם כניסת המיזם לעיר למאות ערים גדולות ברחבי העולם, שהבינו כי הדרך הנכונה להתנהל במרחב האורבני היא לייצר אלטרנטיבות תחבורתיות ירוקות שייקלו על עומסי התנועה בעיר, ובמקביל יספק המיזם החדש מענה ידידותי ונוח לנוע ברחבי העיר, שיאפשר להם לצאת לסידורים, להגיע הביתה ולמקום העבודה ולאמצעי תחבורה ציבורית, כמו תחנות הרכבת והאוטובוסים, בנוחות וביעילות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020