יום שני , ינואר 25 2021
ראשי / "הים הולך ונעלם"

"הים הולך ונעלם"

מעל פני השטח טיילת בת ים נראית כמו המשך ישיר ומשודרג של הטיילת בתל אביב. על מצב התיירות והעסקים ניתן להתווכח, אבל דבר אחד ברור בתכלית- הים של בת ים הולך ומזדהם. צוללן בת-ימי אחד חושף את האמת המרה.

ים הולך ונעלם
ים הולך ונעלם

תכיר את רוני זיו (23) שצולל כבר עשר שנים לאורך חופי בת ים, ובייחוד בחוף הסלע. בעבר חיו קרוב לחופי בת ים צבי ים, אלמוגים, תמנונים ואינספור סרטנים. עם זאת, בשנים האחרונות כאשר הזיהום משתלט על חופי בת ים, חתיכות פלסטיק ופחיות ריקות הורסות את החיים התת מימיים ומצמצמים את אוכלוסיית החי והצומח לאורך קו החוף.  

ים הולך ונעלם
רוני זיו

בראיון לחדשות 'חולון בת ים ניוז' מספר רוני על החיים במצולות שהולכים ונעלמים ועל האהבה לים:

"בשעות הפנאי אני אוהב המון ללכת לים לעשות צלילות חופשיות לתעד את מה שנמצא מתחת למים.

ים הולך ונעלם

מי שאוהב ים, מקבל אותו כעיסקת חבילה, הגלים, הרוח, המעמקים והדגים. אולי זה גם סוג של תראפיה , וכל אחד מוצא לעצמו בחיים את התראפיה שלו. אחרי צלילה אני מרגיש עם כוחות מחודשים לחזור לשיגרה.  הצילום עבורי זה תיעוד של הקסם שיש מתחת למים. אני מצלם המון גם בבת ים, גם באילת. זאת האהבה הגדולה שלי".

 

 

עם זאת, זיו מתאר את העולם האהוב כל כך שנהרס  על ידי כמויות עצומות של אשפה:  "החיסרון הגדול מאוד בים, זה בעצם אנחנו-  בני האדם. במשך הזמן אני נתקל בכמות עצומות של זבל במים.

ים הולך ונעלם

עצוב לי על בעלי החיים שהזיהום שלנו מחסל אותם אחוז הדגה בים יורד וכל הזמן יש פסולת. לפני חודש שחיתי וראיתי דג בורי חנוק בתוך שקית ושחררתי אותו. המים עכורים יותר ויותר, ובקרוב יהרס הים של בת ים".

תגובה אחת

  1. הים והטיילת הינם העוצמה העיקרית הראשית והייחודית לעיר הזו. העתקתי את מקום מגורי לכאן בשביל החופים ולמעשה בפועל ראש העיר וחברי המועצה אחראים על המחדלים כמו אי טיפול מקצועי לחוף הסלע שמאז ומעולם היה המיוחד והמבוקש בארץ. נכון להיום שובר הגלים נעלם סחף חול כיסה את הים ואתה מתעורר בתחושה שגנבו לנו את הים. לא שמעתי מראש העיר המתמודד לבחירות שנושא זה בסדר העדיפות העירונית וחבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2021