יום שלישי , ספטמבר 29 2020
ראשי / הישג משמעותי לבת ים: המובילה בזכאות לבגרות ליוצאי אתיופיה

הישג משמעותי לבת ים: המובילה בזכאות לבגרות ליוצאי אתיופיה

מנתוני הלמ"ס, שהתפרסמו לרגל חג הסיגד, עולה כי בת ים היא העיר המובילה בישראל בשיעורי הזכאות לבגרות בקרב תלמידים יוצאי אתיופיה עם 92% , לעומת הנתון הארצי שעומד על 61.9% בלבד

שפה משותפת על המגרש, צילום: באדיבות דוברות עיריית חולון
בית ספר. אילוסטרציה

כבר עשור שהעיר בת ים עומדת בחוד החנית של החינוך בישראל, זאת בזכות תוכניות פורצות דרך אשר מטרתן היא לממש את הפוטנציאל הגלום בכל תלמיד ולהוביל את תלמידי בת ים להיות המובילים בהישגים.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות בת ים – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – בת ים ניוז – כל מה שקורה בעיר

גם השנה ממשיכים אחוזי הזכאות לבגרות בעיר לעלות והם עומדים על 86.3%, שיא כל הזמנים שנרשם בעיר בת ים. בשנה שעברה (תשע"ו) עמד הנתון על 82.3% ובתשע"ה עמד על 82%. מדובר בפער משמעותי מהממוצע הארצי שעומד על 68.2% בלבד השנה.

יעניין אותך גם
“עליות זה להיות” – בת ים מציינת את שבוע העליה לישראל
חוזרת הביתה: סיפורה של הילדה שיצאה מקהילה חרדית סגורה

מהנתונים אשר פורסמו לכבוד חג הסיגד, שחל היום, עולה כי שיעור הניגשים בקרב תלמידים יוצאי הקהילה האתיופית עומד על 100% ניגשים, כאשר שיעור הזכאים לתעודת בגרות עומד על נתון יוצא דופן של 92%, הנתון הגבוהה ביותר אשר נמדד בכל ערי ישראל. לשם השוואה, הנתון הארצי עומד על 61.9% בלבד.

ההישגים המרשימים באחוזי הזכאות לבגרות הם תוצר של השקעה ארוכת טווח במערכת החינוך, שמתחילה כבר בגיל הרך ומלווה את התלמידים לאורך כל שנות לימודיהם במערכת החינוך העירונית.

לצד זה פועל בעיר כבר 5 שנים פרויקט 'להיוט' שמשמעו חיים בשפה האמהרית, במסגרתו מופו 700 המשפחות יוצאות אתיופיה, המתגוררות בבת ים במטרה, להגשים שני יעדים מרכזיים: הנכחת קהילת יוצאי אתיופיה בעיר במעגלים משמעותיים מרכזיים, ביניהם: תרבות, חינוך ותעסוקה; והענקת סיוע ותמיכה בצמתים חשובות כגון גיוס לצה"ל, רכישת השכלה גבוהה וכדומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020