יום ראשון , יולי 5 2020
ראשי / צפו: סטורי בורד, המפורסמים הצטרפו לילדי בת ים בטיסה

צפו: סטורי בורד, המפורסמים הצטרפו לילדי בת ים בטיסה

עודד פז, מור סילבר, קים אזולאי וחברים הצטרפו לילדי העיר לטיסה בשמי הארץ. כתבתנו כנרת שמרוני התגברה על פחד הגבהים ותיעדה באומץ את רגעי הכיף

בדרך לשמיים, צילום כנרת שמרוני
בדרך לשמיים, צילום כנרת שמרוני

השעה 6 בבוקר. כ-140 הורים וילדים התייצבו עם חולצות לבנות ליד בניין העירייה, שם חיכו לנו אוטובוסים שלקחו אותנו לטרמינל אחת.

במסדרונות הממוזגים, רגע לפני שהאקשן מתחיל, אני פוגשת את קורן אבוטבול הנרגש (12), אשר מספר על פעילותו ההתנדבותית. "אני מתנדב עם אנשים שיש להם פיגור ותסמונת דאון. אני עוזר לשומר של הבית הספר בן 80 ויש לי עוד אישה שאני מתנדב אצלה פעם בשבוע. את כל התנדבויות שלי אני עושה אחרי שעות הלימודים, אני אוהב לעזור לאנשים שבאמת צריכים אותי".

קורן אבוטבול ואמא, צילום: כנרת שמרוני
קורן אבוטבול ואמא, צילום: כנרת שמרוני

איך הגעת לכל ההתנדבות הזו ?

"בכיתה ד' הייתי ילד מאוד מופרע. מרוב כל ההתפרעויות שלי שלחו אותי למקום שנקרא עוגן, שבו נמצאים ילדים שצריכים שיותר יחזקו אותם ויהיו איתם. הייתה לי שם חונכת ובאחת השיחות שלנו אמרתי לה שאין לי בעיה להתנדב, והיא אמרה לי שהיא עובדת במקום עם אנשים עם תסמונת דאון ובעיות אחרות. זה יצא לפועל ומאז אני מתנדב".

זאת הטיסה הראשונה שלך ?

"כן , אני מאוד מתרגש, הכי מתרגש מלהמריא עם המטוס ולנחות אחר כך."

מפורסמים בבגדי דיילות וטייסים

את פנינו מקבל צוות התעופה של אל על, בדיקה ביטחונית קצרה והגענו אל המטוס, את פניהם של הילדים הנרגשים קיבלו מנכל אל על, צוות הדיילים והטיסה, צלם מגנטים מגוון של בלונים וכמובן שלל סלבס שילדים אוהבים לבושים ולבושות בבגדי דיילות וטייסים בין המפורסמים היו עודד פז, טום באום, מור סילבר, קים אזולאי ואשלי וקסמן.

מטוס מהניילונים, צילום: כנרת שמרוני
מטוס מהניילונים, צילום: כנרת שמרוני

בדרך למדרגות ליהיא אלימלך (12) עוצרת רגע את ההתרגשות כדי לספר מה הביאה עד הלום: "הצטיינתי מהבית ספר בכך שהקמתי פעילות לילדי כיתות א' וקיבלנו הפתעה מהעירייה. פעם ראשונה שאני טסה, אני הכי מתרגשת מהמטוס עצמו, מהעלייה, אחר כך הנחיתה לא נראית לי מפחידה".

ליהיא אלימלך רגע לפני העלייה למטוס, צילום: כנרת שמרוני
ליהיא אלימלך רגע לפני העלייה למטוס, צילום: כנרת שמרוני

"טיסת בת ים עם תושבי בת ים"

אחרי הנחיתה אני פוגשת ליד האוטובוסים את אליקה טיטוב, מריאל וייסברג, יוליה לוגינוב, ( 12) כולן מבית ספר גורדון. איך הייתה הטיסה ?

"ממש כיף נהנו מאוד עבור יוליה זו טיסה ראשונה והיה לה ממש כיף. הכי מרגש היה כשהמפורסמים באו. זאת הייתה הפתעה ממש גדולה עבורנו. הגענו לכאן כי התנדבנו במשך 3 שנים נאמנות בפינת חי בבית הספר".

אליקה טיטוב, מריאל וייסברג, יוליה לוגינוב, צילום: כנרת שמרוני
אליקה טיטוב, מריאל וייסברג, יוליה לוגינוב, צילום: כנרת שמרוני

יוסי בכר ראש העיר בת ים: "כיף גדול היום, להתחיל את השבוע בטיסה של אל על עם מטוס שנקרא על שם העיר בת ים. אני מאוד מפרגן שבהנהלת אל על החליטו שבת ים כל כך אטרקטיבית וכל כך מוצלחת וטובה ובולטת שצריך לקרוא מטוס על שמה, לקחו את הדרימליינר החדש שזה הג'מבו המאוד מפואר שלהם וקראו אותו על שם העיר. בנוסף לקחנו לטיסה כדי שנוכל לפרגן לילדים הטובים שלנו, שמעורבים חברתית. זו פעם ראשונה שמטוס נקרא על שם העיר".

חוויה בלתי נשכחת, צילום: כנרת שמרוני
חוויה בלתי נשכחת, צילום: כנרת שמרוני

גונן אוסישקין מנכ"ל אל על: "יש לנו מגוון של מטוסים עם שמות של ערים בישראל. בת ים זה המטוס החמישי בסדר ההגעה שבעצם מחליף את הישן.
אין גאים מאתנו לעשות את האירוע הזה עם כל ילדי וילדות בת ים המדהימים".

הרצל חלבי מנהל שירות בטיסה: "אני כמעט 60 שנה בעיר בת ים ו45 שנה באל על, מנהל שירות בטיסה. גדלתי בבת ים, למדתי בבת ים, הייתי אלוף בת ים בריצה, שירתתי ביחידה מובחרת ולאחר השירות ישר הגעתי לאל על ומאז אני פה. היום אני מאוד מאוד נרגש לנהל את טיסת בת ים עם תושבי בת ים.
חלק גדול מהצוות הם בת ימים, אפילו הטייס, כולם גאים בעיר הזו".

הטייס: "אגדלתי גם בבת ים, ברמת הנשיא. אני בוגר של בית ספר רמות בבת ים. לכן מבחינתנו הטיסה הזו היום היא מאוד מיוחדת ומאוד מרגשת, אנחנו נמריא בשמי הארץ, עד 19,000 רגל. תהנו המון המון מהטיסה".

אסתר פרון מחזיקת תיק החינוך: "אני מתרגשת בעיקר מהסיבה שיש כאן ילדים שזוהי טיסתם הראשונה וההתרגשות של טיסה ראשונה היא משהו מיוחד עם כל האווירה פה, כוכבי הילדים, מתנות. אני מתרגשת עוד יותר שרוב צוות הטיסה הוא בת ימי, הטייס, רובם של הדיילים, כנראה שעשינו משהו טוב".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים הכי טובים בבת ים לשנת 2020