יום רביעי , אוקטובר 21 2020
ראשי / שומרים על הבית: הכירו את סיירת ההורים של בת ים

שומרים על הבית: הכירו את סיירת ההורים של בת ים

סיירת ההורים של בת ים פועלת כבר למעלה מ- 12 שנים ומונה כ- 40 מתנדבים ומתנדבות. היא פועלת בסופי השבוע במהלך השנה, ולקראת החופש הגדול מתגברת כוחות ומגבירה את כמות סיוריה.

צילום: יואב פלי
צילום: יואב פלי

סוף השבוע הוא הזמן שבו כולנו משתחררים משגרת השבוע ויוצאים לנקות את הראש. בין המבלים והחוגגים גם בני ובנות הנוער, שבהיעדר מבוגר אחראי בסביבתם עשויים לחצות לעיתים את הגבול שבין המותר לאסור בגילם הצעיר. לתוך החלל הזה נכנסים גורמי המניעה שמפעילה העירייה בשיתוף ארגונים ועמותת, אחת מהן היא סיירת הורים.

מדי חמישי ושישי יוצאים ההורים משעות הערב ועד לשעות הקטנות של הלילה, ומסיירים ברחבי העיר ובעיקר במקומות התקהלות של בני נוער. שם פוגשים ההורים, שחלקם כבר סבים וסבתות, את הנערים והנערות, משוחחים עימם, מוודאים שהם בסדר ודואגים לוודא שיחזרו לביתם בשלום.

סיירת ההורים פועלת בשיתוף פעולה עם העירייה, עם גורמי אכיפה בעיר וכן עם גופים התנדבותיים דומים ובכך מעצימה את כוחם של גורמי המניעה, הפיקוח, האכיפה והביטחון. במקביל לסיירת ההורים, אגף הנוער והצעירים של העירייה מפעיל במהלך החופשות ובייחוד בחופש הגדול את מרכזי הנוער עד השעות המאוחרות, בהם ניתן לקבל מענה ופנאי.

צילום: יואב פלי
צילום: יואב פלי

סגן יו"ר הסיירת, ארמנדו בלילי אותו פגשנו באחד מסיורנו סיפר: "אנחנו משוחחים את הנערים הצעירים בגובה העיניים, קוראים לנו 'החבר'ה הטובים'. למשל, במידה ויש תלונה על רעש, אנחנו באים לפני המשטרה כדי להראות שאנחנו בצד שלהם ולא נגדם. להרבה נערים ונערות יש תחושה שלא תמיד יש להם אוזן קשבת ובשביל זה אנחנו כאן בשבילם."

ההורים החברים בסיירת עוברים סדנאות על אלכוהול וסמים והשלכותיהם המסוכנות, מקבלים הכשרה בנושא התנהגות עם הנוער במצבים רגישים ואיך לפנות אליהם בצורה שלא תרתיע אותם.

בלילי מוסיף: "אני פנסיונר עם 100% נכות, אמרתי לעצמי שאני חייב לעשות עם עצמי משהו ולתרום לקהילה, בשבילי זוהי תחושת שליחות. הנוער שלנו זה העתיד שלנו. מעבר לזה, אני חושב שכל הורה עם אחריות יכול לתת פעם בחודש בסיירת."

להצטרפות ולהתנדבות בסיירת הורים: 058-4123453

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020