יום שלישי , ספטמבר 29 2020
ראשי / חולון / אין עשן בלי אש: חולון למען הסביבה

אין עשן בלי אש: חולון למען הסביבה

בשל הפגיעה באיכות הסביבה וגם בתושבי העיר, פנתה עיריית חולון למערכת החינוך בבקשה להמעיט ככל הניתן את נושא ל''ג בעומר ולנסות לצמצם את המדורות הכיתתיות למדורות שכבתיות או למצוא פעילויות אחרות ליום שכולו אש.

ל''ג בעומר
ל''ג בעומר

עיריית חולון הוציאה סלוגן מיוחד לכבוד המאורע "חולון מדליקה גם בלי מדורות". תחת אותה הסיסמה מציעה העירייה פעילויות שונות: בשיתוף ועד ההורים העירוני ובקריאה לתושבים לוותר על המורה ולקיים אירוע חלופי מהנה- הופעה, הצגה או סדנה במימון מלא מטעם העירייה. 
היוזמה המבורכת, תפסה תאוצה ועד מהרה אזל מלאי הפעילויות.

במהלך השנים הלכו והצטמצמו השטחים הפנויים שבהם ניתן להבעיר מדורות בערי ישראל בכלל ובמרכז הארץ בפרט וזאת לאור הגידול באוכלוסייה, שהביא לבניית מבנים רבים. כתוצאה מכך, הלך והשתרש הנוהג לפיו אירועי החג מתקיימים במשך מספר ימים, לעתים אף למעלה משבוע, דבר שגורם לתושבי העיר סבל רב כתוצאה ממטרדי עשן, לכלוך ורעש עד השעות המאוחרות של הלילה, וכל זאת ממש למרגלות בתיהם. במקביל, איכות האוויר בתקופה זו נפגמת, מה שמעיק במיוחד על קשישים, על תינוקות ועל אנשים שבריאותם אינה תקינה.

לאלה מהתושבים שבכל זאת מחליטים לקיים מדורה, להלן מספר הנחיות סביבתיות ובטיחותיות חשובות: אין להכניס למדורה פלסטיק, קלקר, צמיגים, עצים שצבועים בלכה או בצבע, תחליפי עץ, ברזלים, זכוכיות ואבנים; יש למקם את המדורה בשטח נקי וחשוף שאין בו סכנה להתפשטות האש לשטחים אחרים; אין להדליק מדורה בסמוך לשדה קוצים או באזור מיוער וליד שיחים או תחת קווי טלפון וחשמל;  אין להבעיר אש באמצעות חומרים כימיים כגון בנזין ונפט, אלא באמצעות חומרי בעירה מוצקים בלבד, כגון: גפרורים, ניירות וזרדים; יש להקים את בסיס המדורה בתוך גומה שחפורה באדמה ואין להעמיד את הקרשים לגובה; מומלץ לתחום את אזור המדורה באבנים; יש להצטייד מראש במים, בחול או בכל אמצעי כיבוי אחר (כגון: מטפים) ובסיום המדורה יש להקפיד לכבותה באופן מוחלט, כולל הרטבה וכיסוי של השרידים. כמובן, שיש להשאיר את השטח נקי.

הפיקוח העירוני של עיריית חולון יערוך סיורים במוקדי המדורות לשמירה על מילוי ההנחיות ומניעת מטרדים לציבור הרחב.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי