שבת , ספטמבר 26 2020
ראשי / אירוע ה-'תשליך' למען ניצולי השואה מחולון

אירוע ה-'תשליך' למען ניצולי השואה מחולון

מיטל שרון, מנהלת מועדון לשורדי השואה בחולון, גייסה מתנדבים להפקת ארוע משמח לראש השנה - קבוצת ניצולי שואה הגיע אל הים לטקס תשליך המסורתי - "רציתי עבורם משהו רוחני ומטהר לקראת השנה החדשה"

אירוע תשליך
אירוע תשליך

האירוע שהתקיים בשבוע שעבר החל בנסיעה של הניצולים לים לביצוע טקס 'תשליך' אלטרנטיבי: "את רעיון התשליך הגיתי לפני כמה חודשים, כי רציתי עבורם משהו רוחני ומטהר לקראת השנה החדשה וביקור בים, זה גם משהו שהוא לא ברור מאליו עבורם.

אירוע תשליך
אירוע תשליך

מיטל שרון, מנהלת  'בית להיות' ,מרכז לטיפוח תודעת השואה ולקחיה מסרה לחדשות 'חולון בת ים' כי לא מדובר בהכרח באירוע תרומה למען ניצולי שואה כלכלי קשה (כפי שעולה לרוב בחדשות וכתבות עיתונאיות: "במרכז שלי רב רובם של השורדים במצב כלכלי ממוצע ומעלה. עם זאת, אני באופן עצמאי, כפעילה חברתית, מגייסת כל חג 20-30 סלי מזון לשורדי שואה במצב סוציו- אקונומי נמוך בחולון. לא כולם רשומים אצלינו והמעקב נעשה בעזרת ציפי גליק, שמסייעת להם במהלך כל השנה"

אירוע תשליך
אירוע תשליך

תשליך רוחני הוא טקס בו "משליכים" את הדברים הפחות טובים שעברנו בחיים ובוחרים להיכנס לשנה החדשה זכים, בשאיפה להיות טובים לעצמנו ולאחרים. זו כמובן פרשנות שלי. לא מתיימרת להיות דתייה ולא יועצת רוחנית.  רציתי משהו עבורם שיסמן את הבחירה בחיים טובים יותר עבורם ועבור אחרים". בתום התשליך בים נגיע לבית להיות לאירוע הוקרה לשורדי שואה, שהגתה הפעילה חברתית חן אור סאלם"

מי שעומדת מאחורי האירוע היא הפעילה החברתית  -חן אור סאלם שמספרת לחדשות 'חולון בת ים ניוז' על החשיבות של ההוקרה לאורך כל השנה: "מדובר באירוע הוקרה לשורדי שואה. במועדון  'בית להיות' בחולון. במסגרת הפעילות תהיה חלוקת תעודות הוקרה לשורדים ,חלוקת מתנות והרקדה. האירוע כולו נעשה על טהרת התרומות.  החלטתי להפיק ולעשות להם בכדי להראות לשורדי השואה שאנחנו זוכרים אותם כל הזמן. ולא רק ביום השואה".

אירוע תשליך
אירוע תשליך

את הטקס הנחתה היועצת הרוחנית מירב אסיא,  מירב היא המייסדת והבעלים של מכללת האור – המכללה להתפתחות רוחנית תודעתית בהרצליה.  אסיא  מסבירה על משמעותו של הטקס: " כתוב במקורות "ותשליך במצולות ים כל חטאותם" (מיכה ז', יט) ידוע כי למים יש סגולה של חיות, טיהור והתחדשות. במהלך הטקס אנו בעצם מאפשרים לעצמנו להתחדש ולבחור בכל שנה מחדש  נתיב חיים רצוי, מתוך תחושת שחרור והבנה שאין לנו שום יכולת לשנות את המציאות אך אנו יכולים לשנות את הרגש ולבקש תקווה ואושר במעמד עוצמתי זה."

אסיא מוסיפה ומסבירה על ההחלטה לתרום מזמנה ומכשרונה למען קהילת הניצולים:  "השנה אני מקיימת את הטקס בחולון בהתנדבות. מבחינתי יש משמעות של ניצחון ואושר לבצע טקס של שחרור עם ניצולי שואה – אנשים שבחרו בחיים אני מאמינה שבכוח האהבה שלהם נזכה כולנו לשנה מתוקה מלאה משמעות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי