יום שני , נובמבר 30 2020
ראשי / ההורים נדהמו: 'הגננת החשודה בהתעללות תטפל בילד שלכם'

ההורים נדהמו: 'הגננת החשודה בהתעללות תטפל בילד שלכם'

זה לא כל כך נעים לראות גן סגור. בייחוד כששנת הלימודים בפתח ואת הגן נאלצים להשבית. שלושים וארבעה הורים מגן 'מרווה' בחולון לא ישלחו הבוקר את ילדיהם לגן במחאה על שיבוץ גננת שנחשדה בהתעללות בשנה שעברה.

תינוק בוכה. אילוסטרציה

הורים לילדים מגן ‘מרווה’ בחולון קיבלו ביום חמישי האחרון בשורה מקוממת- גננת שנחשדה בעבר בהתעללות בילדים- תהיה הגננת של הילדים שלהם. תוך יממה התארגנו ההורים לשביתה שהיתה אמורה להתחיל הבוקר. רגע לפני שהשלטים הונפו והמחאה פרצה- קיבלו ההורים הודעה ממנהל החינוך לפיה הגננת החשושה בהתעללות לא תלמד בגן מרווה ועל כן השביתה המתוכננת בוטלה.

בראיון ל-‘חדשות חולון בת ים’ מספרים הורים לילדי הגן על החששות  שהיו מפני שנת הלימודים הקרובה.

רועי נזרי, אחד האבות בגן מסר כי: “לא מדובר בגננת קבועה אלא גננת משלימה. אחרי הפרשה של הפגיעה בילדים הגננת הבינה כי לא תוכל לקבל לעצמה גן והיא תצטרך למעתה ואילך לעבוד במשרות עם פחות אחריות. לא יכולים לפטר אותה בגלל קביעות ואנחנו נצטרך לשלם את המחיר. היו מי שטענו בפנינו כי לא הוגש נגדה כתב אישום. לכל מי שטוען כך אשאל אותו בעצמי- האם אתה היית שולח את הילד שלך לגן שלה? “.

נזרי הדגיש כי הדבר מקומם במיוחד מכיוון שנעשה מאחורי גבם של ההורים “אנחנו לא מבקשים לעורר פרובוקציה, אבל הגיעה אינפורמציה ולפיה לאותה הגננת עבר של התעללות מילולית בילדים. מהעירייה היו צריכים  לפנות להורים ולהבהיר להם את הסיטואציה ולרבות מלוא האינפורמציה בעניין זה”.

טרם השביתה, ההורים העבירו מכתב לראש העיר ולבכירים נוספים בתחום החינוך, ובו תיארו את תגובת מנהל החינוך לטענות נגד המורה: ” נאמר לנו כי בכל מקרה אין מה לדאוג כי אותה הגננת לא תשהה לבדה עם ילדנו, אלא עם שאר אנשי צוות שיכולים “לפקח עליה”. אנו סבורים כי אין מה להוסיף ולהדגיש כי אותם נימוקים של מנהל החינוך רק מוסיפים דאגה ולא מורידים אותה. בסופו של דבר שמעו את הזעקה שלנו וברגע האחרון קיבלנו אתה הודעה המרגיעה לפיה הגננת לא תלמד בגן של הילדים שלנו.

 

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות חולון – להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן

 

"שהילד יעשה במכנסיים"

 

אחת האמהות מגן דולב בו לימדה הגננת בשנה שעברה סיפרה על היחס הקשה מהגננת: "שמנו לב כבר בהתחלה כי לילדים רבים יש סיוטים בלילות וכי ילדים גמולים חוזרים שלב אחורה, אך רצינו לקוות כי מדובר בקשיי הסתגלות. כמו כן, ראינו שילדים רבים בגן התלוננו על יחס לא טוב אותו הם מקבלים מהגננת הכולל בין היתר אמירות כגון : "הגננת עושה לי כואב", "הגננת עושה לי כואב באוזניים", "הגננת צועקת עלי", "הגננת לא הרשתה לי ללכת לשירותים", "אימא היום הגננת לא דחפה אותי", ועוד אמירות קשות נוספות"

 

בעקבות טענות ההורים הוכנסו מכשירי הקלטה לגן והתוצאות היו מבהילות: אותה הגננת השאירה ילדים במשך שלוש שעות בחצר בחודש דצמבר ללא מעילים: "לאחר כשעה וחצי שהילדים היו רוב הזמן לבד בחצר גילתה הגננת כי החצר מלאה בזכוכיות קטנות ומיד ראתה לנכון לדווח לעירייה ולביטוח ולדרוש בהיסטריה שיבואו לאסוף את שברי הזכוכית שכן כפי שטענה בשיחה אינה מצליחה לאסוף אותם לבדה, אך לא ראתה לנכון להכניס את ילדי הגן בחזרה לגן ואף השאירה אותם ללא השגחה שעתיים נוספות וזאת למרות שמספר ילדים נפצעו משברי הזכוכיות והטיפול שקיבלו הוא לשטוף את הפצעים, הורים לילדים שנפצעו לא קיבלו כל דיווח בנושא".

 

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים – בת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

 

במקרה נוסף ההורים טענו כי הגננת זלזלה בילדים במהלך תהליך הגמילה מהחיתולים: "ילד שעשה את צרכיו בתחתונים הוחלף רק אחרי שעה וזאת כאשר הגננת והסייעת מודעות לכך. נדהמנו לשמוע את הגננת שואלת את הסייעת האם החליפה לילד, כאשר הסייעת עונה בשלילה עונה לה הגננת "יופי"! רק אחרי שעה שומעים כי מחליפים לילד את הבגדים".

בעקבות אותה הפרשה הגננת יצאה לחופשה ללא תשלום ועברה פעמיים שימוע. עם זאת, כאמור, בשנה הקרובה הגננת צפויה לשוב ללמד בחולון. ילדי גן מרווה לא יגיעו לגן היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי