יום שני , נובמבר 30 2020
ראשי / המתחמים לפינוי בינוי בחולון

המתחמים לפינוי בינוי בחולון

מועצת העיר חולון אישרה את בחירת המתחמים לתכנון פינוי בינוי בעיר כחלק מהתחדשות העירונית

פינוי בינוי בחולון
פינוי בינוי בחולון

השבוע אישרה מועצת העיר חולון את בחירת המתחמים לתכנון תכניות פינוי בינוי בשכונות תל גיבורים וג'סי כהן בעיר. מדובר במתחמים אשר יקבלו מימון מלא ממשרד הבינוי והשיכון לטובת תכנון מפורט ,במסגרת פעילותה של העיר חולון לקידום תכניות להתחדשות עירונית וכחלק מקול קורא של משרד הבינוי והשיכון למימון תכניות מפורטות.  עיריית חולון באמצעות מינהל ההנדסה ובשיתוף עם המינהלת להתחדשות עירונית, הגישו חמישה מתחמים לתכנון פינוי בינוי בשכונות אלו.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות חולון – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

מדובר בתהליך מקיף וכולל, שמטרתו החייאת המרקם הבנוי, הכנסת שימושי קרקע חדשים, עידוד אכלוס של אוכלוסייה צעירה, ניצול יעיל יותר של תשתיות ומוסדות ציבור מתרוקנים ושמירה על שטחים פתוחים. בין המתחמים שאושרו: מתחם התותחנים ומתחם מבצע סיני בתל גיבורים , מתחם יוספטל ומתחם הגאונים בג'סי כהן.
יצוין, כי מתחם יוספטל, המונה כ – 345 יח"ד, ומתחם מבצע סיני, המונה כ- 85 יח"ד, כבר אושרו על ידי משרד הבינוי והשיכון ותוקצבו לתכנון בתקציב התחלתי של כ- 4 מיליוני ₪.
מינהלת ההתחדשות העירונית ומינהל ההנדסה פועלים בימים אלה להנעת התהליך אל מול כל הגורמים הרלוונטיים וזאת על מנת לקדם את הפרויקט בדרך הטובה והיעילה ביותר.

התחדשות עירונית היא תהליך של שיקום המרקם הבנוי הקיים ושיפורו באמצעות מגוון רחב של כלים, תוך התייחסות הן למצב הפיזי של המבנים והן למצב החברתי של התושבים. קידום התכניות יביא לחידוש מלאי המגורים, לשיפור המרחב הציבורי כגון מבני הציבור, הגנים והתשתיות העירוניות, כל זאת במטרה לשמור על איכות החיים בעיר ושיפור סביבת המגורים של התושבים . מינהלת ההתחדשות העירונית ומינהל ההנדסה יפעלו יחד לשילוב ההיבטים החברתיים בתכניות לצד ההיבטים הפיזיים והתכנוניים, תוך הקפדה על יצירת סביבת חיים בת קיימא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי