יום חמישי , אוקטובר 22 2020
ראשי / הצגת ילדים חדשה במדיטק בחולון

הצגת ילדים חדשה במדיטק בחולון

תיאטרון המדיטק יעלה בבכורה הפקה חדשה של " קאיטוש הילד המכשף" . ההצגה מגוללת את סיפורו של קאיטוש- ילד יחיד ומיוחד, שובב, אמיץ, חסר סבלנות ובעל דמיון מפותח

קאיטוש הילד המכשף מדיטק חולון.
צילום יוסי צבקר

דורות רבים של ילדים בארץ ובעולם גדלו על הספר "קאיטוש המכשף" מאת יאנוש קורצ'אק אשר פורסם לראשונה בישראל בשנת 1944 תחת השם "יותם הקסם". הילד קאיטוש הסעיר את דמיונם של הילדים וסחף אותם אחר הרפתקאותיו והוא כפי הנראה היה הילד המכשף הראשון בספרות הילדים- עוד הרבה לפני הופעתו של הארי פוטר.

באמצעות טכניקות של תיאטרון סיפור ואנסמבל שחקנים המחליפים דמויות בקצב מסחרר, מסופר סיפורו של קאיטוש, הילד המכשף- סיפור על דמיון, על חברות, על כוח בלתי מוגבל- ועל האחריות הכבדה שמתלווה אליו.

הספר הופיע במקור בשפה הפולנית בשנת 1934-  עוד לפני מלחמת העולם השנייה. קורצ'אק, שהיה איש חינוך ורופא ילדים עסק רבות בספריו ובעיקר ביצירת המופת קאיטוש המכשף- בשאלות, מה זה להיות טוב? מה זה לעשות טוב? מדוע לפעמים אנו רוצים להיטיב, אך בסופו של דבר עושים רע?
לספרו זה צרף קורצ'אק  הקדשה מיוחדת:
"את הספר הזה אני מקדיש לנערים חסרי המנוחה, אלה שקשה להם להשתנות. צריך לרצות חזק ובהתמדה. צריך לחשל את כוח הרצון. צריך להביא תועלת.
תמוהים הם החיים. דומים לחיזיון מוזר. למי שיש כוח רצון ותשוקה חזקה לשרת את הזולת, חייו יהפכו לחלום מופלא. גם אם הדרך אל המטרה הייתה סבוכה, ורצופה סתירות."

ההצגה "קאיטוש הילד המכשף" זכתה השנה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים  בפרס הבימוי שהוענק לגמא פריד ופרס השחקן המצטיין שהוענק לרוי סער.

כמו כן הוענקו ציונים לשבח לליטל רייס על עיצוב התפאורה ולשחקנית שיר אברמוב.

מחזה: איתן מושקובסקי/ בימוי: גמא פריד/ ליווי דרמטורגי: אורי אוריין/ מוסיקה מקורית: רוני רשף/ תפאורה: ליטל רייס/ תלבושות: זהר אלמליח/ תנועה: טל קון/ תאורה: יניר ליברמן/ משתתפים: שיר אברמוב, גולן גרוס, הגר טישמן, רוי סער, מיכאל שומרון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי