יום שלישי , ינואר 28 2020
ראשי / השביתה נמשכת – "לא רוצים קרינה ליד בית הספר"

השביתה נמשכת – "לא רוצים קרינה ליד בית הספר"

1,500 תלמידים מחולון לא הגיעו היום ללימודים בעקבות שביתה בבית הספר 'אורט' בעקבות סירובה של חברת 'פלאפון' להזיז את האנטנה הסמוכה. לעת עתה השביתה נמשכת. נציג ההורים: "העירייה אחראית לביטחון הילדים".

אומרים ''לא'' לקרינה
אומרים ''לא'' לקרינה

שמונה בבוקר סמוך לבית הספר 'אורט' בחולון. במקום מורים מחייכים ושירים של נעמי שמר, נראו עשרות הורים זועמים מניפים שלטים וכרזות. שנת הלימודים מתחילה באקורד צורם של מחאות נוכח אנטנה סלולארית הסמוכה לבית הספר אורט. במשך חודש אוגוסט האחרון המחאה צברה תאוצה בקרב הורים שאירגנו הפגנות ברחבי העיר. המחאה לא סייעה להורים שהגיעו לתחילת שנת הלימודים מבלי שהאנטנה תורחק מבית הספר.

 

יכול לעניין אותך גם

הילדה עם 117% נכות – עיריית חולון מסרבת לאשר רכב הסעות
תחרות אב השנה של חולון

האנטנה המדוברת
האנטנה המדוברת

אלרון פנחס, אחד מראשי המחאה מסר לחדשות 'חולון בת ים' כי: "מאסנו בדיבורים. ראש העיר אמר שהוא מסכים איתנו ושהוא מבין את המחאה. עם זאת, לקח לנו חמישה שבועות לקבוע פגישה עם נציגי חברת פלאפון. עכשיו אנחנו שומעים רק הבטחות עקרוניות ולא תאריכים ספציפיים לפינוי של האנטנה. מדובר במבנה שניתן להסיר תוך שלוש שעות עבודה".

 

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות חולון – להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן

 

פנחס מדגיש בדבריו את העניין הפרקטי של פירוק האנטנה, וכן על הקושי בהוכחת נזק- "כיום ידוע על הקמת אנטנה נוספת באיזור המסחרי של חולון, לא אף אחד ל ידוע אם היא תשמש במקום האנטנה הקיימת או בנוסף אליה.
העירייה יכולה וצריכה להורות על פינוי המתקן המסוכן. אם זה היה קיר גבס שעומד ליפול או שירותים בלי חיבור של מים-  היה עניין פיזי להילחם נגדו. כאשר מדובר בקרינה טוענים נגדנו שאי אפשר להוכיח קשר בינה לבין תחלואה".

השביתה בבית הספר
השביתה בבית הספר

על הקשר בין קרינה ותחלואה, פנינו מחדשות 'חולון בת ים ניוז' לרם דישון, מהנדס אלקטרוניקה, שקיבל לאחרונה מאחד ההורים את דוחות המדידה של הקרינה שבוצעו מטעם חברת פלאפון.

דישון, פנסיונר של חברת ברפאל השיב כי: "בתחילה נמדדו ערכים גבוהים מאד. בעקבות מחאה קודמת ייתכן שהורידו את רמת הקרינה.  במדידה לאחר המחאה ירדה רמת הקרינה. אני לא יודע אם בוודאות המשרד להגנת הסביבה ביצע עניין פיזי".

ההפגנה מחוץ לבית הספר
ההפגנה מחוץ לבית הספר

באשר לעניין התחלואה, דישן מציג את ההוכחה מבית הספר בראשל"צ שסבל מקרינה עד שאנטנה סלולארית הוסרה ממרכז מסחרי סמוך. לטענת דישון: "בבית הספר בראשל"צ מדדו ערכים נמוכים יותר ועדיין יותר משליש מהתלמידים מהתלמידים סבלו מכאבי ראש. לאור זאת לקחתי את המדידות, לקחתי את הערך הנמוך ביותר והשוויתי לערכים שבסביבת בית הספר אורט. מדובר בערכים גבוהים ב300% אחוז . לדעתי ילדים לא צריכים ללמוד במקום שכזה".

 

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים – בת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

 

מהנהגת ההורים של בית הספר 'אורט' נמסר-

"תודה רבה על שיתוף הפעולה, אך לא תם המאבק גם מחר בית הספר שובת אנא שתפו פעולה אנחנו בעיצומו של מאבק ורק התמדה ונחישות יביאו תוצאות!! יש פגישה בימים הקרובים עם כל הנוגעים בדבר וכמובן נעדכן. גלו סבלנות אנחנו בדרך הנכונה אנחנו זקוקים מחר בבוקר להורים נוספים שיבואו לשעה בלבד על מנת להפגין ולהראות רצון לתמיכה במאבק, נבקש לא לשלוח את ילדכם מחר לבית הספר, אנחנו משביתים מכיתה ז' עד כיתה יג' כולל."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי