יום שלישי , נובמבר 24 2020
ראשי / השכנים עשו החייאה והצילו את הנער בן 15

השכנים עשו החייאה והצילו את הנער בן 15

דרמה לילית, בחולון, לפני כשבוע קיבלו כונני איחוד הצלה הודעה בארבע לפנות בוקר על נער בן 15 מחוסר הכרה. שכניו של הנער, רצו עם ציוד החייאה והצילו את חייו

הצילו את חייו של נער מחולון
הצילו את חייו של נער מחולון

מתנדבי איחוד הצלה, רגילים כבר להגיע לטפל בשכנים הגרים בסמוך אליהם. מתנדבי הארגון אשר מסתובבים 24 שעות עם ציוד עזרה ראשונה והחייאה, הוקפצו לפני כשבוע לקריאה בדירה בחולון. בארבע וחצי בבוקר, צילצלו מכשירי המירס שהודיעו על נער בן 15 שנמצא ללא רוח חיים. תוך דקות הגיעו למקום, מתנדבי איחוד הצלה הלל חמואי ונאור בראל אשר גרים ברחוב הסמוך וזיהו כי הנער ללא דופק ולא נושם והחלו מיד בפעולות החייאה בנער שכללו שוקים חשמליים ממכשיר הדפברילטור הנמצא ברשותם ולאחר מכן הוא הובל לבית החולים וולפסון בחולון כשהוא מורדם ומונשם.

למרות שמצבו של הנער הוגדר אנוש והרופאים לא נתנו לו הרבה סיכוי לשרוד, כבר באותו הערב  חזר הנער להכרה מלאה כאשר הוא מדבר ומתלוצץ עם רופאיו למרבה הנס. במפגש המרגש שנערך ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים וולפסון בחולון השבוע עם מתנדבי איחוד הצלה הלל חמואי ונאור בראל סיפר אביו של הנער: "אני זוכר שהיה לחץ נוראי והגעתם כל כך מהר שאנחנו עדיין בשיחת טלפון להזעיק עזרה, בבית החולים הרופאים אמרו לנו במפורש שהילד היה מת לולא ההגעה המהירה שלכם".

באיחוד הצלה שבים וממליצים לציבור הרחב להרשם לקורסי "משפחה בטוחה" שמועברים ללא עלות ע"י איחוד הצלה בשיתוף נורופן לילדים וללמוד כיצד להציל חיים במקרים כאלה ואחרים במפגש חד פעמי בן 4 שעות. להרשמה חייגו 02-5371221.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי