יום ראשון , ספטמבר 20 2020
ראשי / וולפסון- מקום 23 במדדי בתי החולים הבטוחים בישראל

וולפסון- מקום 23 במדדי בתי החולים הבטוחים בישראל

מתוך 28 בתי חולים בישראל, בית החולים הגיע למקום ה-23 (והבלתי מכובד). נכנסים לניתוח החלפת ירך בוולפסון? כדאי שתבררו שסימנו את הרגל הנכונה ושלא תקבלו אנטיביוטיקה של מטופל אחר.חדר מיון וולפסון
חדר מיון וולפסון

משרד הבריאות יזם לאחרונה דוח לבדיקת בתי החולים הבטוחים בישראל. משמעות 'בתי החולים הבטוחים' לא קשורה לביטחון הפיזי של הסגל והמטופלים מפני אלימות (כפי שעולה רבות בחדשות). מדובר בביטחון מפני טעויות בטיפול.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים –  בת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

בבדיקות שנערכו בעשרים ושמונה בתי חולים בארץ בדקות את  : בתי מרקחת, בנק הדם, חדרי ניתוח, מכוני דימות וחדר מיון, שהם אזורים בהם עלול להיגרם נזק משמעותי למטופל בשל טיפול לקוי. בבדיקת משרד הבריאות בחנו  מה הסיכוי שמטופל יקבל תרופות של חולה אחר ומה הסיכוי שחולים ישונעו למחלקות לא נכונות. האם מנותח צפוי למצוא בגופו ציוד רפואי שנשכח במהלך הניתוח, והאם הרגל שסומנה לניתוח או לקטיעה היא הרגל הנכונה.

כמו כן הסוקרים בחנו האם התשתיות עומדות בתקנים של כללי הבטיחות ומה הידע של הצוות הרפואי בנושא. לצד זאת האם הסוקרים מטעם משרד הבריאות בחנו האם הופקו לקחים ויושמו מסקנות בעקבות טעויות, וכן האם נכתבו דוחות סיכום בעקבות אירועים ש-'כמעט קרו' ונמנו ברגע האחרון.    במשרד הבריאות מתכוונים לתמרץ החל מהשנה הבאה את בתי החולים שיוכיחו רמת בטיחות גבוהה וכן את בתי החולים שיוכיחו שיפור משמעותי מהציון שקיבלו בדו"חות הקודמים.

חדר הלם וולפסון
חדר הלם וולפסון

 

בית החולים וולפסון- קיצור תולדות הרשלנות

בבית החולים וולפסון נודעו מספר מקרים בשנים האחרונות באשר לרשלנות של הצוות הרפואי. כך למשל בחודש פברואר האחרון פורסם כי מטופל תבע את בית החולים לאחר שנשכח בגופו פד באמצע הניתוח, דבר שאילץ אותו לעבור הרדמה חוזרת, וכתוצאה מכך לקבל נכות לבבית.

לפני שנה נתבע בית החולים על כך שרשלנות רפואית במתן אנטיביוטיקה גרם למותה של אישה שאושפזה בגלל דלקת בדרכי השתן. בחודש שעבר פורסם כי נער שהגיע לבית החולים בעקבות חבלה בשיעור קיקבוקסינג קיבל טיפול שגוי ונותר עם 36% נכות.  משרד עורכי הדין אסף אודיז פרסם כי בית החולים וולפסון נידרש לפצות צעירה  בסך 180,000 בשל צלקת בעכוזה שנגרם כתוצאה מפרוצדורה רפואית שגויה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי