יום ראשון , אוקטובר 25 2020
ראשי / לילה כן שקט בחולון: יצומצמו רעשי המטוסים

לילה כן שקט בחולון: יצומצמו רעשי המטוסים

עיריית חולון וחברות פורום הרשויות למאבק ברעש המטוסים צמצמו משמעותית המראות מטוסים חריגות בשעות הלילה בתקופת החגים

מטוס. אילוסטרציה
מטוס. אילוסטרציה

במקום 140 טיסות חריגות שהתבקשו, טסו בפועל לפני ראש השנה 6 טיסות חריגות בלבד הישג לעיריית חולון ולחברות פורום הרשויות המקומיות למאבק ברעש המטוסים: בשל התערבותן ומאבקן הנחוש, צומצמה משמעותית כמות המראות המטוסים החריגות שהמריאו מנמל התעופה בן-גוריון בשעות הלילה, לפני ראש השנה.

תקופת החגים ככלל וראש השנה בפרט מאופיינת, כמדי שנה, בכמות טיסות גדולה במיוחד. ראשי הרשויות עוטפות נתב"ג העבירו פנייה חריפה לרשות שדות התעופה (רש"ת) בעקבות בקשתה מרשות התעופה האזרחית (רת"א) לאשר תוספת חריגה של 140 טיסות עם 25 אלף נוסעים ב"חלון הלילה" שבין השעות 01:40 ל-05:00 לפני ראש השנה.

רת"א אישרה 35 המראות חריגות בלבד במועד זה עם כ-6,300 נוסעים, אולם לבסוף המריאו בסך הכל לפני ראש השנה 6 טיסות חריגות ובהן כ-1,100 נוסעים. במקביל, התקיים בעיריית חולון דיון חירום, בהשתתפות חברי הפורום, שבמהלכו הוחלט לנקוט באמצעים משפטיים, על מנת לוודא שטיסות חריגות מסוג זה לא יחזרו על עצמן מדי שנה.

 

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה

לדברי עו"ד נרי ירקוני, המייצג את הפורום "התברר כי לא היה צורך ממשי להפר את עוצר ההמראות בשעות הלילה וגם 6 הטיסות שהמריאו בסופו של דבר יכלו להמריא מבלי להפר אותו. בימים אלה אנו בוחנים את האפשרויות המשפטיות שעומדות בפנינו, על מנת להסדיר את נושא הטיסות החריגות בתקופת החגים באופן קבוע".

 

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז
ישירות למייל – כל מה שקורה בעיר – להרשמה

פורום הרשויות למאבק ברעש המטוסים עוסק מזה שנים בהשגת איכות חיים ושנת לילה בריאה לתושבי היישובים עוטפי נתב"ג בכל הנוגע לנושא זה.

בחודש יולי האחרון הגיש הפורום בג"צ בדרישה להנמכת מפלס רעש המטוסים, במיוחד בשעות הלילה. כן הוגשו בעבר בג"צ שהוביל לעוצר המראות בן כ-3.5 שעות ועתירה נוספת שהובילה להמראות שמוגדרות כשקטות עד השעה 6 בבוקר.

הפורום עוקב אחר דיווחי הרעש באופן שוטף ובמידה שקיימת חריגה, הוא פועל מול רש"ת למיצוי הדין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי