יום חמישי , יולי 16 2020
ראשי / מה בתמונה החינוכית: שיא באחוז המתגייסים בבת ים

מה בתמונה החינוכית: שיא באחוז המתגייסים בבת ים

שביעות רצון בעיריית חולון ובעיריית בת ים מהנתונים אותם פירסם אמש משרד החינוך במסגרת תוכנית "שקיפות בחינוך". כל המספרים והתגובות

אחוז שיא של כל הזמנים בבת ים באחוזי המתגייסים, צילום אילוסטרציה
אחוז שיא של כל הזמנים בבת ים באחוזי המתגייסים, צילום אילוסטרציה

שביעות רצון בעיריית חולון מנתוני "התמונה החינוכית" של משרד החינוך ומהעלייה באחוזי הזכאים לתעודת בגרות. מניתוח הנתונים שפורסמו אמש מתגלה כי 76.9 אחוז מתלמידי העל-יסודי בתשע"ז זכאים לתעודת בגרות,
8.7 אחוז מעל הממוצע הארצי.

תלמידי בית ספר ישעיהו, צילום: באדיבות דוברות עיריית חולון
תלמידי בית ספר ישעיהו, צילום: באדיבות דוברות עיריית חולון

עוד נחשף כי 6.2 אחוז מהתלמידים בחולון נמצאו זכאים לבגרות מצטיינת, 43.6 אחוז מהתלמידים בעיר ניגשו לבחינת הבגרות באנגלית ב-5 יחידות ו- 16.7 אחוז מהתלמידים בעיר ניגשו לבחינת הבגרות במתמטיקה ב-5 יחידות, עלייה מהשנה הקודמת בשני המקצועות.

עלייה בנבחנים באנגלית 5 יחידות, צילום אילוסטרציה
כ-44 אחוז נבחנים באנגלית 5 יחידות, צילום אילוסטרציה

אחוז הנשירה מבתי הספר העל יסודיים בחולון הינו שולי ועמד על 0.8 ואחוז ההתמדה הינו גבוה ועמד על יותר מ-90 אחוז בשנת תשע"ז.

גם בגיוס לצה"ל חלה עלייה בקרב מספר המתגייסים כאשר מספר הבנים המתגייסים עלה והוא עומד על כ-90 אחוז ומספר הבנות המשרתות בשירות לאומי עלה והוא עומד על כ- 11 אחוז.

אריאלה קידר, ראש מינהל החינוך: "ההשקעה העירונית בחינוך הוכיחה עצמה היטב ואני בטוחה שתלמידי חולון ימשיכו לעשות חיל גם הלאה, בעזרת אנשי החינוך המצוינים שלנו"

ומה המצב בבת ים

טקס מצטיינים מעורבות חברתית, צילום: באדיבות דוברות עיריית בת ים
טקס מצטיינים מעורבות חברתית, צילום: באדיבות דוברות עיריית בת ים

גם השנה ממשיכים אחוזי הזכאות לבגרות בעיר לעלות והם עומדים על 86.3 אחוז, שיא כל הזמנים. בשנה שעברה (תשע"ו) עמד הנתון על 82.3 אחוז ובתשע"ה עמד על 82 אחוז. מדובר בפער משמעותי מהממוצע הארצי שעומד על 68.2 אחוז בלבד השנה.

נתוני הנבחנים ב- 5 יח"ל באנגלית ובמתמטיקה מעידים אף הם על מגמת העליה, כאשר באנגלית 5 יח"ל נרשמת עליה של 5 אחוז בתשע"ז (40.7 אחוז) לעומת השנה הקודמת (35.7 אחוז), ובמתמטיקה נרשמת עליה של אחוז וחצי, שצפויה להתגבר בשנים הקרובות לאור תוכניות שמובילה מערכת החינוך העירונית.

מבט נוסף בנתוני התמונה החינוכית, צילום אילוסטרציה
מבט נוסף בנתוני התמונה החינוכית, צילום אילוסטרציה

במדד נתוני הגיוס לצה"ל בת ים עם נתון מדהים של 93.3 אחוז גיוס לשירות צבאי של בוגרי בתי הספר, זאת בעוד שהנתון עמד שנה שעברה על 91 אחוז.

מדוברות עיריית בת ים נמסר: "מדובר בהישג חסר תקדים שמעיד כי ההשקעה בחינוך משתלמת ומניבה פירות. אנחנו רוצים להודות לאנשי החינוך שלנו שמחוללים את המהפכה החינוכית בשטח, להורים שנרתמים יחד איתנו כדי להוביל את מערכת החינוך קדימה ולתלמידים, שמוכיחים כי אין דבר העומד בפני הרצון".

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים הכי טובים בבת ים לשנת 2020