שבת , אוקטובר 24 2020
ראשי / פרויקט גשר לאקדמיה בתיכון "הרצוג" בחולון

פרויקט גשר לאקדמיה בתיכון "הרצוג" בחולון

סטודנטים של קרן אייסף לחינוך, יוצאי העיר חולון, הלומדים במוסדות אקדמיים שונים באזור, משתתפים  בפרויקט שנתי עם תלמידי תיכון "הרצוג" בעיר. מטרת הפרויקט היא עידוד השכלה גבוהה אצל צעירים ובני נוער.

פרויקט של קרן אייסף ותיכון הרצוג בחולון
פרויקט של קרן אייסף ותיכון הרצוג בחולון

במסגרת הפרויקט, נפגשים הסטודנטים בקביעות עם התלמידים ועובדים איתם במסגרות של חונכות אישית-לימודית – עזרה בשיעורים, הקניית שיטות  למידה, הכנה לבגרות בכל המקצועות ועוד. כמו גם פעילות חברתית שמייצרת העצמה, סיור באוניברסיטה, דיונים בנושאים חברתיים הנוגעים לחיי הנוער ואף שילוב בני הנוער בעשייה חברתית ובהתנדבות.

הסטודנטים הופכים עבור בני הנוער למודל של להצלחה דרך קרבה תרבותית הקיימת בין הצדדים, קרבת הגיל, הבנת הקשיים שחווים תלמידי התיכון והיכרות עם עולמם. חלק מהסטודנטים גדלו בעצמם בחולון והיו חלק ממערכת החינוך בעיר.

הפרויקט מספק מסגרת שבה סטודנטים של קרן אייסף לחינוך חונכים תלמידי כיתות י' עד י"ב  מכיתות מב"ר (מסלול בגרות רגיל) ואומ"ץ (למניעת הנשירה מבתי ספר תיכוניים) בביה"ס הרצוג בחולון. בנוסף למפגשי החונכות הפרטניים שנועדו לסייע בלימודים, הסטודנטים משמשים מודל לחיקוי והופכים לאחים ואחיות גדולים שמסייעים לתלמידים גם במישור האישי והחברתי.

תומר סמרקנדי , מנכ"ל קרן אייסף לחינוך מוסר כי מטרות הפרויקט שאפתניות – "אנחנו מקווים ש 90% מהתלמידים יישארו במסלול לבגרות מלאה, ומצפים לראות שיפור של כ- 15% בציוני התלמידים עד סוף שנת הלימודים במקצוע העיקרי שאותו הם לומדים בעזרת הסטודנטים שלנו."

השנה משתתפים בפרויקט 14 סטודנטים, חונכים ורכזים, ו-29 תלמידים. תלמידי כיתות י"ב שמשתתפים זו השנה השלישית בפרויקט מתוך בחירה, מעידים יותר מכל על השפעת הסטודנטים על המוטיבציה שלהם. רוב הסטודנטים נולדו וגדלו בחולון ולכן הקשר האישי שלהם עם החניך נוצר במהירות על בסיס מכנה משותף רחב ונקודת פתיחה דומה. הסטודנטים מהווים עבור התלמידים מודל לחיקוי, ומשמשים הוכחה שגם הם יכולים ללמוד באקדמיה ולהצליח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי