יום חמישי , אוקטובר 22 2020
ראשי / "צעקתי שכואב לה והמורה צחק עליי": תחקיר קירות שקופים במקווה ישראל

"צעקתי שכואב לה והמורה צחק עליי": תחקיר קירות שקופים במקווה ישראל

תחקיר של 'קירות שקופים' תיעד את מצבם החמור של הפרות במשק מקווה ישראל הנמצא בשטחה של חולון. עדויות מצמררות של תלמידים חושפים "לא יכולתי להירדם במשך שבוע, ובבית הספר לא עשו שום דבר".

"הגענו לבית הספר 'מקווה ישראל' ומצאנו פרה שסבלה מכוויות שונות בפנים, ייתכן שמדובר בחומצה שהושלכה עליה או שפשוט מדובר במחלת עור. מה שבטוח לא ייתכן שעדיין בימינו יתקיימו בתי ספר הנחשבים חקלאיים"  בהם מלמדים את התלמידים לנצל ולהתעלל בבעלי החיים ולבסוף שולחים את כולם לשחיטה".

את הדברים הקשים מסר רועי שפרניק מ-'קירות שקופים' המתעד את הנעשה ברפתות ובמשקים מתועשים בארץ. לאחרונה העמותה חקרה את מצב הקשה של הפרות במשק 'מקווה ישראל' הנמצא בשטח חולון, ובו עבודה ברפת ובלולים לוקחת חלק פעיל במהלך שנת הלימודים.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים –  בת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצהחולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

בעקבות החשיפה לא אחרו להגיע עדויות של תלמידים המספרים על הזוועה. תלמידה העולה לכיתה י"ב מסרה: "במשפחה שלי כולם יוצאי קיבוצים ורצו שיהיה לי גם חינוך קיבוצי. שבוע אחרי שהגעתי לבית הספר הפכתי לטבעונית. שלחו אותי, קודם כל במשך יום העבודה במשק החקלאי לעזור בהפרדת עגל מאמא שלו. הרחיקו אותה ממנו בהצלפות. אמרתי שכואב לה, ממש בכיתי ואחד המורים שלי שהיה במקום צחק עליי. במקרה אחר תלמידים מהשכבה שלי או משכבות גבוהות יותר הוציאו גופות של תרנגולות מהלול. זה הזוי.  אם מישהו היה משאיר את הצרכים שלו על הרצפה בשירותים כל בית הספר היה עומד על רגליים אחוריות, אבל כשאותנו שולחים להסתובב בתוך צואה של פרות ותרנגולות- זה משום מה בסדר".

תלמיד אחר שלמד בשנה שעברה ב-'מקווה ישראל' מסר כי: "צפיתי בהרבעה של פרה. לא דרשו מאיתנו לעשות את זה, אבל היינו באיזור, ואחד הרפתנים התנדב להראות לנו. חשבתי על זה שיומיים לפני כן ערכו לנו פעילות נגד הטרדה מינית בבית הספר. זה לא בסדר לגעת במרפק של בחורה בלי הרשות שלה, אבל אין בעיה לדחוף את היד לתוך איבר המין עד למרפק. פתאום שמתי לב למצב שהחיות נמצאות בו סביבי והרגשתי בחילה".

האקטיביסטית למען זכויות בעלי החיים טל גלבוע מוסרת אף היא לחדשות 'חולון בת ים ניוז' כי- "מדובר באקט שחוזר על עצמו בכל העולם המערבי. גם בישראל, אבל פה מדובר בבית ספר ממשלתי, אחד מיני רבים שבהם מלמדים בבית הספר על התעללות ולא על חמלה".

תגובת מקוה ישראל:
בבית הספר החקלאי מקוה ישראל עוסקים בחינוך חקלאי במשך דורות עוד טרם הוקמה מדינת ישראל ותורמים תרומה חשובה למדינה בנושא. כל עבודות החקלאות בבית הספר וכן שאר תחומי הלימוד נעשים באופן שקוף, גלוי וכחוק. הטיפול בפרות ובשאר בעלי החיים בכפר נמצא תחת פיקוח הדוק של משרד הבריאות והסביבה. בעזרתם של אנשי מקצוע יקרים העושים מלאכתם נאמנה. עושים באהבה למען האדם האדמה הטבע והמולדת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי