שבת , נובמבר 27 2021
ראשי / חולון / צרכנות / 4 פרמטרים המשפיעים על מחירי דלתות כניסה

4 פרמטרים המשפיעים על מחירי דלתות כניסה

דלתות כניסה הן האלמנט העיצובי הראשון אליו אנו נחשפים כאשר אנו עומדים בפתחו של בית מגורים פרטי, ולכן, בעלי בתים פרטיים משקיעים משאבים רבים לתכנון דלתות כניסה מעוצבות

ליעד מרום דלתות כניסה מחירים
דלתות כניסה. צילום: גאו-מדיה דיגיטל

דלתות כניסה הן האלמנט העיצובי הראשון אליו אנו נחשפים כאשר אנו עומדים בפתחו של בית מגורים פרטי, ולכן, בעלי בתים פרטיים משקיעים משאבים רבים לתכנון דלתות כניסה מעוצבות. כאשר מדברים על דלתות כניסה מדברים למעשה על מספר סוגי דלתות עיקריים הכוללים בין היתר: דלתות כניסה כנף אחת, דלתות כניסה שתי כנפיים ודלתות כניסה כנף וחצי. דלתות אלו מיוצרות משני חומרי גלם עיקריים: פלדה או עץ מלא, כאשר בחלק מהדלתות ניתן למצוא שילוב של חומרי גלם בהם הפלדה או העץ המלא מהווים חומר גלם עיקרי וחומרי גלם כגון: אלומיניום וזכוכית מהווים חומר גלם משני.

דלתות כניסה טווח מחירים

דלתות כניסה מחירים מושפעים בראש ובראשונה מסוג הדלת בה אתם בוחרים על מנת לעטר את כל הכניסה לביתכם, כאשר מחיר של דלת כניסה בסיסית ופשוטה לבית יכולה להתחיל מטווח מחירים של 2,500 ₪ בממוצע עד 5,000 ₪ וזאת בהתאם לסוג הדלת (כנף, כנץ וחצי או כנף כפולה). במידה ותהיו מעוניינים בדלתות כניסה מעוצבות המשלבות בתוכה עיטורים, חריטות, חלונות ויטראז' וכדומה, המחיר הממוצע מתחיל מ-5,000 ₪ והוא עולה בהתאמה לסוג הדלת. ברוב המקרים דלתות כניסה מחירים של דלתות מעוצבות נע בין 7,000 ל-12,000 ₪.

אם כך, מהם הפרמטרים המשפיעים ביותר על דלתות כניסה מחירים?

בכל הנוגע למחיריהן של דלתות כניסה, קיימים ארבעה פרמטרים מרכזיים המשפיעים על טווח המחירים וביניהם:

  1. גודל הדלת – אחד מהמשתנים הראשונים המשפיעים על מחירי דלתות כניסה הוא גודל הדלת, ולכן, ככל שגדול הדלת חורג מהמידות הסטנדרטיות תדרשו לשלם יותר כסף. כאשר מדברים על גודל דלתות כניסה מדברים למעשה על שלושה סוגי מפתחים עיקריים: האחד הוא מפתח לדלתות כניסה רגילות בעלות כנף אחת המגיעות ברוחב של כ-80 ס"מ וגובה של 200 ס"מ, השני, הוא מפתח המיועד לדלתות כניסה מסוג כנף וחצי המגיעות ברוחב של 135 עד 155 ס,מ ובגובה של 200 ס"מ, והמפתח השליש מיועד לדלתות כניסה בעלות שתי כנפיים נפתחות לכל כיוון ברוחב של 180 עד 215 ס"מ בממוצע ובגובה של 200 ס"מ. מפתחים בגדלים רחבים או גבוהים יותר מעבר למידות הסטנדרטיות המופיעות לעיל, מייקרים באופן מיידי את עלויות הדלת.
  2. שיטת ההתקנה – פרמטר מרכזי נוסף המשפיע על דלתות כניסה מחירים בא לידי ביטוי בשיטת ההתקנה בה אתם בוחרים, כאשר קיימות שתי שיטות התקנה עיקריות: התקנת דלתות משקוף והתקנת דלתות קו אפס. שיטת ההתקנה היקרה יותר היא התקנת דלתות קו אפס שהיא למעשה שיטת התקנה המייצרת מראה של דלת כניסה מיושרת עם קיר החזית. חשוב לציין שעלויות ההתקנה הן עלויות נפרדות לעלות רכישת הדלת, אך שקלול עלויות ההתקנה + עלויות רכישת הדלת הוא המחיר הסופי אותו תדרשו לשלם, ולכן, עלות ההתקנה מהווה חלק בלתי נפרד מהעלויות.
  3. הסגנון העיצובי של הדלת – חומר הגלם ממנו מיוצרת הדלת מהווה פקטור משמעותי בכל הנוגע לקביעת דלתות כניסה מחירים, כאשר חומר הגלם היקר יותר הוא עץ מלא, וככל שהעיצוב הוא מושקע יותר, כלומר משלב בתוכו חריטות ועיטורים על גבי העץ המלא המחיר עולה ועולה. דלתות כניסה המיוצרות מפלדה נחשבות לזולות יותר (ברמת המחיר) מדלתות כניסה מעץ מלא, אך גם הן מגיעות לאלפי שקלים כאשר מדובר בדלתות פלדה עם שילוב של אלמנטים דקורטיביים כאלו ואחרים.
  4. מנגנוני נעילה – פרמטר נוסף העלול לייקר את עלויות של דלתות חוץ קשור לסוג המנעול אותו תהיו מעוניינים להתקין על הדלת. מנגנוני נעילה משוכללים יותר מייקרים באופן כזה או אחר את עלות הדלת, כאשר בין יתר סוגי המנעולים נכללים: מנגנון נעילת פרפר, מנגנון מנעול כספת, מנגנון נעילת צילנדר מוגן שכפול (המונע שכפול והעתקה של המפתח) ומנגנון מנעול ביומטרי (מנעול טביעת אצבע) שהוא למעשה מנגנון הנעילה היקר ביותר הקיים כיום בשוק. מנעול מסוג זה עובד ללא צורך במפתח.

כאשר רוכשים דלתות כניסה, חשוב לקיים סקר השוואת מחירים מקדים במסגרתו תחשפו לרמות שונות של דלתות כניסה מחירים. במסגרת ההליך ההשוואתי חשוב להתייחס לכל אחד מהפרמטרים המופיעים לעיל ולהתייחס גם לאיכויות העבודה, רמת הגימור של הדלת, וכמובן, נושא האחריות המוענקת לכם על ידי יצרן הדלתות ומתקיני הדלתות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

חדרי הכושר הכי טובים בחולון - מדריך מומלצים

מחפשים מכון כושר בחולון? אלה המומלצים לשנת 2021