יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / מדורים / המומחים / אול און 4 ואול און 6, מה ההבדל בין השיטות?

אול און 4 ואול און 6, מה ההבדל בין השיטות?

שיטות שונות להשתלות שיניים מספקות מענה לצרכים שונים, ולמצבים רפואיים שונים של המטופל, כאשר באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ושימוש בחומרים המדמים ככל הניתן את הרכב השן הטבעית והתמזגותה בפה, ניתן להבטיח שיפור מהותי באיכות החיים של המטופל, בתפקוד הפה והלסת ובמראה האסתטי.

ליעד מרום רופא טוב
צילום: canva

השתלת שיניים נשענת על העיקרון של החדרת שתל דנטלי (עשוי לרוב מטיטניום או משגשגות טיטניום) והתמזגותו בעצמות החניכיים, כבסיס להלבשת כתרים כמענה אסתטי ותפקודי. לצד הצלחת השיטה, היא טומנת בחובה גם חסרונות לעתים, ואינה מתאימה עבור כל מטופל. מטופלים אשר סובלים מצפיפות עצם נמוכה ייאלצו לעבור תהליך מורכב של השתלת עצם, מטופלים הזקוקים בהשתלה על גבי עצמות הלסת העליונה עשויים להזדקק לניתוח הרמת סינוס, הליכים רפואיים מורכבים שמייקרים את עלות הטיפול ומאריכים את זמן הטיפול.

שיטות הטיפול אול און 4 ואול און 6 נועדו לסייע בעבור אלה, כאשר שתי השיטות מיועדות בעבור מטופלים הזקוקים להשתלה של מספר רב של שיניים, ואינם מיועדות לטיפול בשן בודדת.

שיטות הטיפול הללו מיועדות לצמצם למעשה את מספר השתלים על גבי הלסת, ובהחדרה של מספר שתלים בודדים ויצירת קשר קבוע מעליהם, לקבוע את השיניים הקבועות, בלסת העליונה ובלסת התחתונה. שיטת אול און 4 מיועדת להעמסה של 4 שתלים, בעוד ששיטת אול און 6 מיועדת להעמסה של 6 שתלים.

מה מבין השיטות עדיף למטופל?

הקביעה באיזו משתי השיטות לבחור נתונה לרופא המטפל, כאשר באמצעות צילומי T.C מתקדמים מתבצעת סריקה מלאה של חלל הפה ומבנה הלסת, ובאמצעות תוכנות מתקדמות להדמיה מתבצעת בניה של תכנית תלת ממדית ובחינת האפשרויות והצרכים של המטופל. בהחלטה נלקחים בחשבון כמות השיניים החסרות, מיקום השיניים, מצב העצם ונקודות ההשתלה האפשריות. ככלל, עצמות הלסת חזקות ויציבות יותר מעצמות החניכיים, מה שיוצר תשתית יציבה יותר להשתלה, ללא צורך בתהליכים רפואיים מורכבים נוספים.

העמסת שתלים בשיטת אול און 6 תבטיח הפחתה של העומס הכולל על גבי כל שתל ולכן מועדפת על ידי רופאי שיניים רבים. יחד עם זאת, במקרים רבים בשל צרכי ההשתלה ומיקום השתלים המיועדים בפה, שיטת אול און 4 תיתן מענה מספק ויציבות דנטלית ארוכת שנים.

למי מיועדות השתלות שיניים בשיטות אול און 4/6?

מטופלים בעלי צפיפות עצם נמוכה- כאמור, בשיטה זו נחסך הצורך בהשתלות עצם וניתן מעה אופטימלי גם למטופלים בעלי צפיפות עצם נמוכה.

סובלים מחרדה- מטופלים רבים סובלים מחרדה דנטלית, חרדה מטיפולי שיניים, ובוודאי טיפולים מורכבים וארוכי טווח דוגמת השתלות שיניים. השתלות בשיטות אול און 4 ואול און 6 מתבצעות במהירות, ולרוב מסתכמות ביום טיפול אחד לעומת רצף ארוך של ביקורים במרפאה.

צורך בריבוי שתלים- כאשר קיים חוסר בשיניים מרובות, או בהשתלות שיניים בכל הפה, חלופה למערכת שיניים תותבות, השיטה של החדרת מספר שתלים בודדים לעצמות הלסת, לצד קביעת גשר אליו יועמסו השתלים החסרים, היא שיטה אופטימית, בעלת סיכויי הצלחה רבים במיוחד.

תפקוד הפה והטיפול לאחר העמסת שתלים בשיטות אול און 4/6

בהשתלת שיניים בשיטות האמורות, כאשר ההשתלה בוצעה כהלכה, תוך רמת דיוק גבוהה, התוצאה המתקבלת היא תוצאה מעולה במראה טבעי. המטופל יזכה למערכת שיניים מתפקדות בצורה מלאה. לעתים בשל מיקום הגשר על גבי השתלים עשויה להימנע גישה נוחה לשתלים בעת הצחצוח, ומומלץ להקפיד על ניקוי שיניים עמוק באמצעות סילונית, ומעת לעת על ניקוי השיניים במרפאה, לשחרור הברגים וניקוי החיידקים והאבנית שעשויים להצטבר תחתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

בסט לינקס pixabay

עולם של סאונד איכותי – הכל על פטיפונים