יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / מדורים / המומחים / מדוע כה חיוני תפקידו של רואה החשבון?

מדוע כה חיוני תפקידו של רואה החשבון?

רואה חשבון עושה הרבה יותר מאשר עריכת דוחות כספיים וניתוחם. רואה חשבון יכול לבצע גם הערכה פיננסית מקיפה של העסק ולבנות תחזית לאורך השנה, כדי להבטיח שהעסק יישאר במצב בריא ומשגשג. הפקדת הניהול הפיננסי של העסק בידיו של רואה חשבון, תעזור לכם להשיג את המטרות העסקיות שלכם ולהבטיח הצלחה לטווח ארוך.

ליעד מרום. קרדיט canva
קרדיט canva

על התפקיד ותחומי האחריות של רואה החשבון

למרות שהתפקידים היומיומיים של רואי החשבון משתנים לפי הארגונים בהם הם פועלים, חלק מהמשימות ותחומי האחריות הנפוצים ביותר של מקצוע זה כוללים:

 • הבטחת דיוקם של המסמכים הפיננסיים ועמידתם בחוקים ובתקנות הרלוונטיים.
 • הכנת החזרי מס והבטחת תשלום המסים בזמן.
 • הערכת פעולות פיננסיות כדי שניתן יהיה:
  • להמליץ על שיטות עבודה מומלצות
  • לזהות בעיות ולהציע אסטרטגיות לפתרונן
  • לסייע לארגון לפעול ביעילות
  • להציע הדרכה בנושא הפחתת עלויות
  • לשפר הכנסות ולמקסם רווחים
  • לבצע הערכות חיזוי וניתוח סיכונים

בנוסף, רואי חשבון מחויבים לנהוג ביושר ולהימנע מרשלנות בעת מילוי תפקידם. הם גם אחראים לוודא שהרישומים הכספיים של הלקוחות שלהם אכן תואמים את החוקים ואת התקנות הרלוונטיים.

תפקידו של רואה החשבון חיוני לעסק שלכם מכמה סיבות, כגון:

 1. כדי להשיג את ניכויי המס המגיעים לעסק

במהלך תקופת המס העמוסה, רוב בעלי העסקים עסוקים במחשבה כיצד יוכלו למקסם את ניכויי המס המגיעים להם. עם זאת, לעשות זאת ברגע האחרון, זה כנראה מאוחר מדי.

רואה חשבון יכול לתמוך בכם על ידי זיהוי ניכויים פוטנציאליים כאלה ואחרים במהלך כל השנה, והענקת שירותי יועץ מס שיאפשרו לכם לקבל החלטות אסטרטגיות הקשורות לניכויי המס שתוכלו להשיג בסוף השנה.

 1. למנוע ביקורת של רשות המסים

סיבה נוספת בגינה כדי להשתמש בשירותיו של רואה חשבון היא הימנעות מביקורת מס. לרוע המזל, יש אנשים שחושבים שרואה חשבון יוכל לתקן בעיות אלה לאחר שהתרחשו. אבל לא היא. לכן, זכרו: כאשר מקבלים הדרכה וייעוץ מרואה חשבון במהלך כל השנה, ניתן להימנע מביקורת מס או לפחות מביקורת הרסנית.

למעשה, רואה החשבון הוא מעין שותף ארוך טווח שמשקיע בעסק שלכם ודואג לשמור על תקינות ההתנהלות הכספית שלכם.

 1. לחסוך לכם זמן ואנרגיה

עסקים קטנים חושבים לפעמים שהתקציב לא מאפשר לעצמם לשכור את שירותיו של רואה חשבון. אבל אם תשקלו על כמות הזמן והמאמץ שאתם משקיעים בניסיון לנהל בעצמכם את כל הנושא הפיננסי, אין ספק שתגיעו למסקנה שהיתרונות עולים על העלויות.

כבעלי עסק התפקיד שלכם הוא להתמקד בליבת העסק שלכם. רואה חשבון יסייע לכם להישאר ממוקדים בכך, ובו בזמן גם ישמור שלא תסטו המסלול המוביל להשגת המטרות העסקיות שלכם.

 1. לקבל החלטות בזמן אמת

רואה חשבון משמש כיועץ הפיננסי שלכם ועוזר לכם לתקצב ולפקח באופן קבוע על תזרים המזומנים של הסק, מה שיבטיח שתוכלו להתגבר על כל מכשול שצץ לפתע בזמן אמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

בסט לינקס pixabay

עולם של סאונד איכותי – הכל על פטיפונים