יום ראשון , אוקטובר 25 2020
ראשי / מדורים / המומחים / מחליטים להתגרש – כך עורכים הסכם גירושין

מחליטים להתגרש – כך עורכים הסכם גירושין

היה וגמלה בליבכם ההחלטה להתגרש, תמיד עדיף לעשות זאת באמצעות הסכם גירושין שייחתם בהסכמה בין בני הזוג.

זוהר כורש
זוהר כורש

במסגרת הסכם הגירושין יש באפשרות הצדדים לסיים את פרק הנישואין בדרך המהירה ביותר, החסכונית ביותר ובמינימום פגיעה נפשית של הנוגעים בדבר. במאמר זה תקבלו טיפים, נקודות למחשבה ונושאים הנדרשים להסדרה במסגרת הסכם גירושין. עורך הדין זוהר כורש מביא את היתרונות של הסכם גירושין בהסכמה.

יתרונותיו של הסכם הגירושין
היתרונות הברורים הם: הסדרת מלוא ענייניהם של הצדדים. סגירת מלוא המחלוקות. הסדרת נושא סידור הגט והגירושין בבית הדין הרבני. הסדרת חלוקת הרכוש ו/או החובות. הסדרת נושא משמורת הקטינים והסדרי הראיה, קביעת שיעור דמי המזונות והמדור.

אחד מהיתרונות העיקריים של הסכם הגירושין הוא מתן וודאות לצדדים. בני הזוג אשר יש לפניהם הסכם גירושין אשר קיבל תוקף של פסק דין, יכולים לכלכל את צעדיהם ובכך לפתוח פרק חדש בחיים כשהם יודעים מהם חובותיהם ומהם זכויותיהם. כאשר אין הסכם גירושין, נוצר הצורך בניהול הליכים משפטיים בבית המשפט. ההליך המשפטי גוזל זמן רב, הוצאות כלכליות רבות ומשאבים ובעיקר תקופה לא פשוטה בחיים האישיים של הצדדים וילדיהם. כאשר אין הסכם גירושין, כל מחלוקת שתהא בין בני הזוג חייבת להיות מוכרעת ע"י ערכאה שיפוטית. אפילו עניינים פעוטים שבין בני הזוג מובאים להכרעה בפני שופט.

הליך של אישור הסכם גירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני:
כל הסכם גירושין חייב לעבור את אישורו של בית המשפט או של בית הדין הרבני. הצדדים מוזמנים בפני הערכאה השיפוטית, מביעים את אישורם להבנת ההסכם ותוכנו, הערכאה השיפוטית בוחנת אם ההסכם נעשה מרצון טוב וחופשי, ואם התנאים מאושרים ניתן להסכם הגירושין תוקף של פסק דין.

הנושאים שיוסדרו במהלך עריכת הסכם גירושין: במסגרת הסכם הגירושין עליכם להסדיר את כל הנושאים הקשורים בפירוקו של תא משפחתי, כלומר ענייני משמורת, הסדרי ראייה, מזונות, חלוקת רכוש, חלוקת חובות והנושאים הנובעים מהגירושין כגון כתובה.

  • משמורת במסגרת הסכם גירושין יש להסדיר מי ההורה המשמורן על הילדים או שמא תחול משמורת משותפת. יש להסדיר מהם הימים שבהם ייקח את הקטינים ההורה שאינו המשמורן, מה ההסדרים שיחולו בתקופות חגים, חופשים וכו'
  • מזונות – חשוב מאוד להגדיר מהו הסכום שישולם עבור דמי המזונות, ומהו הסכום עבור המדור. יש להגדיר את מועדי התשלום, הצמדה למדד המחירים לצרכן וכל כמה זמן יעודכן. חשוב לקבוע מהם ההשתתפויות שיחולו מעבר לסכומים שנקבעו – קרי הוצאות רפואיות חריגות, חוגים, גנים, משפחתונים, צהרון, שיעורי עזר וכו'. בין היתר, צריך להבהיר עד מתי ישולמו המזונות, ומה הסכום שישולם בתקופת השירות הצבאי.
  • חלוקת רכוש יש לבחון את הצורך במינוי אקטואר שמחשב את שווי הזכויות שצבר מי מהצדדים, או לחילופין מינוי מומחה כלכלי עם סמכויות על מנת שייתן חוות דעתו לעניין העסק, לרבות מוניטין וכו'.
  • מזונות אישה, כתובה ותוספתה חשוב להגדיר כחלק מההסכם את ההוראות גם לעניין בית הדין הרבני, ואת הסיכום בין הצדדים לעניין מזונות אישה, כתובתה ותוספתה.

חשוב לציין כי הנקודות לעיל הן הנקודות מרכזיות בהסכמי גירושין, יחד עם זאת, כל מקרה לגופו. יש להבין את מכלול הנקודות הרלוונטיות לבני הזוג, ולאחר מכן, יש לערוך הסכם גירושין המתאים לצדדים וילדיהם.
אין במאמר זה להוות ייעוץ משפטי.
משרד עורכי דין זוהר כורש מיהוד
0545992399

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

הכנת שיניים תותבות בבת ים וחולון

הסוף לכאבים – מרפאת שיניים 24 שעות לתושבי חולון