יום שישי , נובמבר 26 2021
ראשי / מדורים / המומחים / סובלים כאבים בעצם הזנב? שימו לב!

סובלים כאבים בעצם הזנב? שימו לב!

תשומת לב היא השלב הראשון בכל דבר שאתם עושים, ואם אתם סובלים מכאבים בעצם הזנב, אין ספק שכאשר הכאב מתעורר, כל תשומת הלב שלכם הולכת לשם. לא נעים, מגביל, מציק, ולעיתים ממש משתק, כאבים של עצם הזנב יכולים להגיע בכל מיני דרגות חומרה ולהשפיע על התפקוד היומיומי שלנו בצורה חמורה.

בסט לינקס קרדיט תמנוה:pixabay.com
צילום אילוסטרציה: pixabay

הרבה מאוד מהעבודות שלנו נעשות בישיבה, ואולי יותר חמור מכך – זמן המנוחה שלנו נשען הרבה על ישיבה נינוחה. ומה עם הפסקות האוכל, ישיבה עם חברים, ישיבה בקולנוע, נהיגה? עצם זנב מודלקת זה לא דבר נעים, וזה יכול לפגוע מאוד באיכות החיים של הסובלים מהתופעה. למזלנו, יש כיצד לאבחן ולטפל בבעיה, אז הגיע הזמן שתוכלו, איך אומרים? לשבת בשקט.

מדוע יש כאבים בעצם הזנב?

ארבע סיבות עיקריות לכאבים בעצב הזנב הן:

  1. מחלות וזיהומים – לעיתים ישנה דלקת באזור זה, מסיבות שונות, כולל זיהומים ואבצסים, פצעים פנימיים וכיו"ב. מחלות שונות וגידולים גם הם יכולים לעמוד ברקע לכאב בעצם הזנב, ולכן במקרים מסוימים ההמלצה הרפואית תכלול הפניה לבדיקות יותר נרחבות בכדי לשלול תופעות ומחלות כגון גידול, ממאיר או שפיר.
  2. שחיקה מישיבה – לא מדובר בישיבה ממוצעת, אלא מישיבה ממושכת, בעיקר אצל אנשים אשר מבלים שעות על גבי שעות בישיבה, כל יום, במשך שנים ארוכות. למרות שתופעה זו מתרחשת גם אצל עובדי משרדים היושבים שעות מול מסך המחשב, הרי שפעמים רבות כאבים קשים בעצם הזנב לא יופיעו מישיבה פאסיבית, ויתרחשו על רקע רכיבה על אופניים או רכיבה על סוס לדוגמא.
  3. חבלה – כאן אין הרבה מה לחשוב, הרי שאם חוויתם חבלה ישירה באזור עצם הזנב, לרוב על רקע נפילה או תאונת דרכים, ברור למדי מה מקור הכאב. חשוב לוודא כי עברתם בירור רפואי מלא ובדיקה כגון צילום רנטגן בכדי לבדוק ולשלול מצבים של שברים וסדקים שמצריכים תשומת לב מיוחדת במהלך הטיפול.
  4. היריון – בעוד שההיריון עצמו הוא לרוב דבר מבורך, הרי שעימו מגיעות כל מיני תופעות גופניות, איך לומר? מאתגרות. למזלנו לא מדובר במשהו גורף, אך בכל זאת חלק מהנשים יחוו כאבים בעצם הזנב על רקע שינויים אורתופדיים המתרחשים באופן טבעי ובריא במהלך ההיריון. הגוף מתכונן ללידה, וכל אזור האגן מתרחב ומשתנה. לעיתים שינויים אלו יוצרים לחץ וכאב על העצבים בעצם הזנב.

כיצד מטפלים?

כל טיפול טוב נשען על אבחון טוב, ולכן כדאי לגשת לכירופרקט מומלץ שיבצע אבחון ותשאול בכדי לדעת את מקור הבעיה. לאחר שהמקור אובחן, יציע הכירופרקט כיוון עבודה בכדי לפתור אתכם מכאבים אלו. הטיפול הינו טיפול מנואלי, הנועד להסיר את הלחצים המסיביים על אזור עצם הזנב.

על ידי שחרור שרירים, רצועות וגידים, וכל המבנה האנטומי המשפיע במערך הלחצים על עצם הזנב, יעודד הכירופרקט את הגוף לשחרר את הלחץ העודף, וזאת בעזרת מניפולציות עדינות ומדויקות שנועדו להקל ולהרגיע כאב.

למידע נוסף – כירופרקט מומלץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

בסט לינקס פיקסביי httpswww.b-hnews.co.il ארנק לגבר

מהן המתנות הכי פופולריות לגבר ואיך להפוך אותן לייחודיות ולא בנאליות?