יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / מדורים / צרכנות / איך מחסלים את העשים במטבח? באדיבות פשפשג'וק

איך מחסלים את העשים במטבח? באדיבות פשפשג'וק

אחד המזיקים הנפוצים ביותר שניתן למצוא בעונת הקיץ במטבח הוא העש. על אף שניתן למצוא לא פעם עש במטבחים גם בעונת החורף, חשוב לדעת שהעש מאוד אוהב את החום והלחות וזוהי בעצם הסיבה שהוא מופיע בעיקר בקיץ במטבחים.

עש ליעד מרום canva
צילום:canva

על מנת שעש לא יופיע במטבח שלכם חשוב מאוד לבצע את כל פעולות המנע הרלוונטיות, אך אם הגיע עש למטבח שלכם, אל תנסו להיפטר ממנו באופן עצמאי, בחרו במדביר מקצועי ומנוסה בתחום הדברת עש, על מנת שהוא יסייע לכם לחסל אחת ולתמיד את העש שבמטבח שלכם.

עש המזון- במה מדובר?

עש המזון המופיע במטבחים, מהווה את אחד מהמזיקים המופיעים במטבח של לא מעט אנשים בעונת הקיץ. ישנם אנשים שסובלים ממנו גם בעונת החורף, אך בעונת הקיץ הוא הרבה יותר נפוץ. עש המזון נקרא גם עש הקמח ההודי. מדובר על חרק ממשפחת העשוריים. הנקבה של העש מטילה עד 400 ביצים על המזון והן בוקעות תוך ימיים. צבע הזחל הוא קרם בהיר ויש לו ראש חום כהה. בהמשך הזחל הופך לגולם ואחר כך לפרפר. גודל הפרפר יהיה כ7-8 מ"מ עם מפרש כנפיים אשר יכול להגיע ל15 עד 20 מ"מ. מדובר על מזיק שיכול להתפתח במגוון רחב של מוצרי מזון יבש, בעיקר בעונות מהאביב והקיץ כי אז חם ונוצרים במזון במטבחים לחות וחום. אין ספק שעש הוא לא דבר שנעים להיתקל בו. הוא  מרתיע מאוד ובעיקר גורם לאנשים שנקלים בו להיגעל ממנו לחלוטין שכן, הוא מצוי על המזון שלהם. את כל המזון שהעש מופיע עליו יש צורך לזרוק וכמובן, לפנות באופן מיידי לשירותיה של חברת הדברה אשר מומחית בתחום הדברת עש מעין זה.

כיצד נפטרים מהעש?

העש איננו רעיל ויחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שהנוכחות שלו במוצרי מזון שונים היא  לא חיובית. לכן, הדבר החשוב ביותר שיש לעשות הוא ראשית כל לעסוק במניעה של העש. כאשר קונים מוצר מזון כלשהו חשוב לבדוק שבשולי האריזה אין סימנים כלשהם שיכולים להעיד על התרבות של עש. כדאי להימנע מרכישת מוצרי מזון על פי משקל שכן, לא ידוע מהי איכות השמירה שלהם והם עלולים להיות נגועים בעש. לאחר הפתיחה של האריזה יש לשמור את המזון בקופסה אטומה ורצוי שהוא יהיה שמור במקרר, בייחוד בתקופת הקיץ. אם אינכם שומרים את המוצר במקרר הקפידו לבחור באחסון המוצר בארון שאיננו קרוב למקור חום כלשהו כגון: חלון או תנור.

אם למרות כל פעולות המנע שביצעתם אתם מגלים שיש עש במטבח שלכם, זה הזמו ראשית כל לזרוק את כל המוצרים שיש בהם עש, גם אם מדובר בעש רק בשולי האריזה שלהם. חשוב לרוקן את הארון שבו היה המוצר ולנקות אותו באמצעות אקונומיקה  ואם העש איננו נעלם אלא חוזר שוב ושוב, יש לפנות לחברת הדברות אשר עוסקת בתחום הדברת עש בצורה בטוחה, אמינה ואיכותית.

כיצד מתבצעת הדברת עש?

הדברת עש על ידי מדביר מקצועי תתבצע באמצעות ריסוס הארון שבו קיים העש או כל מקום נגוע אחר וזאת לאחר שהמדביר ייתן הוראות בטיחות הנוגעות למזון המצוי בארונות. לעיתים המדביר יבחר דווקא להשתמש במלכודות דבק המכילות פרומון שמושך עש. מדובר על מלכודות אשר מונעות מהעש להתרבות. כמובן שמדביר מקצועי ידע היכן כדאי להניח את המלכודות על מנת שהן אכן יהיו יעילות.

הדברת עש חייבת להתבצע בצורה מקצועית ועל כן, אין להתפשר על בחירת אנשי המקצוע הנדרשים עבור התהליך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים