יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / מדורים / צרכנות / מה עושים אם ראינו קן צרעות? באדיבות פסט קונטרול

מה עושים אם ראינו קן צרעות? באדיבות פסט קונטרול

קן צרעות בקרבת הבית שלכם או בחצר הבית שלכם, עלול להיות מסוכן מאוד. הצרעות יכולות להיכנס לביתכם, לעקוץ ולהוות ללא ספק גורם מטריד ומרתיע.

ליעד מרום canva הדברת צרעות
צילום:canva

יש די הרבה סוגים של צרעות בעולם ולא כולן דורשות הדברת צרעות. יחד עם זאת, ישנם שני סוגים עיקריים של צרעות שמגיעות לבתים פרטיים ועלולות לעקוץ את דיירי הבית. הצרעות הללו הן: הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית ובכל פעם שהן מגיעות לבית שלנו, חשוב מאוד שנפנה לשירות הדברת צרעות מקצועי, אשר יסייע להיפטר מהצרעות אחת ולתמיד.

הכירו את הצרעה

יש די הרבה סוגים של צרעות בעולם כאמור, הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית הן הצרעות שניתן למצוא כיום בבתים פרטיים. לצרעה המזרחית אנו קוראים כיום גם דבור והיא הצרעה הנפוצה יותר כיום. הצרעה המדוברת היא גדולה יחסית, היא חומה עם כתמים צהובים ויש לה שלוש נקודות שחורות על הראש. הצרעה הגרמנית היא קטנה יותר. שתי הצרעות חיות בקינים עם מלכה ופועלות בעיקר באביב ובקיץ. בתחילת הסתיו הן מנמיכות את הפעילות שלהן ונכנסות לתרדמת חורף.

מתי יש צורך לעשות הדברת צרעות

צרעות נמצאות כמעט בכל מקום, אולם, לא בכל מקום צריך לבצע הדברה. התנאי הבסיסי לקיום של צרעות הוא חיים בקן ועל כן, עולה הצורך לעשות הדברת צרעות בעיקר כאשר מתגלה קן צרעות בסמוך לביתכם. קן צרעות סמוך לביתכם עלול להוביל לכך שהצרעות יהיו דיירות קבע בביתכם, דבר אשר ללא ספק ירתיע את דיירי הבית, יגעיל אותם ואף יכול להפחיד אותם. כמו כן, הצרעות יכולות לעקוץ. בניגוד לדבורה שלאחר שהיא עוקצת היא מתה, הצרעה לא מתה ולכן, היא לא  מהססת לעקוץ את כל מי שהיא חושבת שמהווה איום עבורה. מיותר לציין כי עקיצות צרעה הן לא דבר סימפטי במיוחד.

אם אתם תוהים כיצד ניתן לדעת שיש לכם קן צרעות באחד החלונות של הבית, במרפסת הבית שלכם או בחצר, תוכלו לדעת את זה מאוד בפשטות. על כל קן צרעות שומרות בין צרעה אחת לארבעה צרעות בכל רגע נתון ולכן, אם אתם רואים התקבצות של צרעות במקום אחד, כנראה שיש לכם קן צרעות באותו מקום. כמו כן, אם אתם שומעים זמזום עמום בדרך כלל בשעות הערב, ככל הנראה יש לכם קן צרעות בבית או מחוץ לו.

מדוע חשוב לעשות הדברת צרעות?

אם גיליתם שיש לכם קן צרעות בבית או בסמוך לו, חשוב מאוד שתבחרו מדביר צרעות מקצועי שיבצע הדברה בביתכם. עקיצת צרעה אמנם לא מסכנת בני אדם אך היא מסבה אי נעימות, אדמומיות וגרד סביב העקיצה. יחד עם זאת, ישנם אנשים שיכולים להיות רגישים לעקיצות צרעה ועל כן הדבר יכול לסכן את חייהם. אדם שמפתח גרד חריג בגוף לאחר עקיצת צרעה, קוצר נשימה ועוד, חשוב מאוד שיפנה לקבלת טיפול רפואי מידי. כמו כן, אם שנעקץ בפה חייב לגשת לטיפול רפואי מידי שכן העקיצה יכולה לחסום לו את נתיב האוויר באופן כלשהו. ניתן לומר שלא כדאי שיהיו צרעות בתוך ביתכם ועל כן יש לעשות את כל מה שניתן על מנת להיפטר מהן כמה שיותר מהר.

כיצד עושים הדברת צרעות?

על אף שלא מעט אנשים בטוחים כי הדברת צרעות יכולה להתבצע באופן עצמאי  על ידי שיטות ביתיות שונות, חשוב מאוד לדעת שאין זה כך. הדברת צרעות מקצועית ויסודית חייבת להתבצע על ידי הטובים ביותר בתחום. רק מדבירים שיש להם ידע מקצועי ואישור מדביר מהמשרד להגנת הסביבה יכולים לעסוק בהדברת צרעות. הדברת צרעות מתבצעת בשלוש שיטות: ריסוס, איבוק ומלכודות. הדברה בריסוס ואיבוק תתבצע בשעות בין הערביים או בערב שאז כל הצרעות מצויות בקן. המדביר ילבש לבוש הגנה מיוחד ואז ייגש לביצוע ההדברה.

אין ספק שעבור הדברת צרעות חשוב מאוד לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים