שבת , ינואר 22 2022
ראשי / מדורים / צרכנות / מצבות בחולון

מצבות בחולון

אם אתם קוראים את המאמר הזה, ככל הנראה שחיפשתם מצבות בחולון ואנו משתתפים בצערכם. בחירת מצבה מסמלת את ההשלמה עם פטירתו של האדם הקרוב והיקר לליבכם ויחד עם זאת, את הרצון לכבד את האדם שנפטר ולהוקיר את זכרו על ידי מצבה מכובדת ואיכותית.

ליעד מרום .צילום:מצבות כדר
צילום:מצבות כדר

על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט בוני מצבות, חשוב מאוד לבחור באדם אשר בונה את המצבות מתוך כבוד לנפטרים ומתוך רצון אמיתי לסייע לבני המשפחות שלהם לדייק בבחירת המצבה העונה על רצונם בצורה הטובה ביותר.

סוגי אבנים למצבות

כאמור, מצבה מכובדת ומרשימה מהווה את אחד מהאמצעים שעוזרים לכל אדם שנפטר לו מישהו קרוב, לכבד את זכרו של האדם שנפטר. לכן, על אף שבחירת המצבה היא בתוך תקופת האבל של ה30 ימים, על האדם שבוחר את המצבה לבחור אותה בצורה הטובה ביותר.

לצורך יצירת המצבה, הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבחור באבן המתאימה ליצירת המצבה, כאשר כיום קיימות מספר אופציות לאבנים שמהן תהיה עשויה מציבה:

שיש- מצבות שיש הן מצבות העשויות מחומר גלם שנוח מאוד לעבד וללטש ולכן, ניתן ליצור ממנו בקלות כל עיצוב מיוחד שרק תרצו במצבה. הצבע של השיש הוא כחלחל או אפרפר. לא מעט אנשים בוחרים כיום במצבות שיש שכן, מדובר על חומר פופולארי מאוד בתחום ייצור ועיצוב המצבות.

ליעד מרום.צילום:מצבות כדר
צילום:מצבות כדר

גרניט- חומר נוסף שמשתמשים בו עבור מצבות הוא הגרניט, אשר מעניק למצבה גוון כהה אפור או שחור. כיום ניתן למצוא גם אבני גרניט אדמדמות. הגרניט יוצר מראה מכובד ומרשים למצבה ואף מאפשר לה להיות בולטת.

אבן חברון- מדובר על אבנים אשר נחצבות באזור הרי ירושלים. האבנים הללו מתאפיינות בגוון בהיר והן גם זולות יותר משאר האבנים שהוזכרו לעיל.

מה כותבים על האבן?

לאחר שבוחרים את סוג האבן הרלוונטי לכם עבור המצבה, זה הזמן לבחור את הכיתוב שיהיה על המצבה. מדובר על שלב שלא מעט אנשים מתלבטים בו שכן, חשוב להם מאוד לכתוב על המצבה את הדברים שיאפיינו ביותר את הנפטר, בכדי לשמר את זכרו. על המצבה ירשמו בדרך כלל שם הנפטר, תאריך הלידה שלו ותאריך הפטירה. אולם מלבדם, תדרשו לבחור כמה משפטים או ציטוט כלשהו של פסוק, חלק משיר ועוד, אשר משקפים את חייהם של הנפטרים. לא קל תמיד לבחור מה לכתוב על הנפטר וכיצד לתמצת בכמה משפטים את חייו של הנפטר ולכן, כדאי להתייעץ עם חבר או מכר קרוב שיכול לסייע לכם.

על מה עוד חשוב לשים דגש בטרם מעצבים מצבה?

אם תבקרו בבית קברות, תוכלו לראות מגוון רחב של מצבות מעוצבות. בשנים האחרונות מדובר על מגמה של ממש ולא מעט אנשים בוחרים במצבות מעוצבות ודקורטיביות עבור הקרובים והיקרים להם. מצבה מעוצבת מביאה את הייחודיות של הנפטר לידי ביטוי, גם אם כבר איננו בין החיים. יחד עם זאת,  אם החלטתם ללכת על מצבה מעוצבת חשוב מאוד לבחור איש מקצוע שיודע כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. מצבה מעוצבת היא אומנות של ממש ולכן אין להתפשר עליה.

פרמטר נוסף שעליכם לבחון הוא האם אתם מעוניינים לקבור את הנפטר יחד עם בן הזוג שלו או בת הזוג שלו שכבר נפטרו או עם אחד מילדיו שנפטר, במקרה הזה תדרשו לברר על מצבות כפולות או משפחתיות. מדובר על מצבה אחת כוללת לכמה קברים. כמובן שתכנון מצבה מעין זאת דורש התארגנות מיוחדת שכן, מדובר על מצבה גדולה שיש לכתוב עליה דברים על כמה נפטרים ועל כן, אין ספק שמצד אחד חשוב לבחור בטובים ביותר בתחום בניית מצבות מעין אלה ומצד שני, עליכם להיערך בצורה הטובה ביותר מבחינת מה תכתבו על המצבה וכיצד תעצבו אותה במידה ואתם מעוניינים במצבה מעוצבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים