שבת , נובמבר 27 2021
ראשי / מדורים / צרכנות / מצבות בקבורה בקיר

מצבות בקבורה בקיר

אם נפטר לכם מישהו קרוב, יקר ואהוב לליבכם, אתם בוודאי יודעים כי כיום בתי העלמין בישראל מלאים מאוד. לפני כמה שנים פורסמה קבורת הסנהדרין כשיטת קבורה חדשה, אשר כיום היא פופולארית מאוד, על אף שלא מעט נרתעים כאשר הם שומעים על קבורה בקיר, חשוב מאוד לדעת שכאשר רואים את הקבורה בקיר מבינים כי זה לא מעט נורא.

ליעד מרום canva מצבות
קרדיט:canva

מצוקת הדיור בערים שונות גורמת לכך שבתי הקברות עמוסים מאוד ולא פעם, אין מקום לקברים חדשים. קבורה בקיר מספקת את האופציה הטובה ביותר לכל אדם שמעוניין לקבור את יקיריו בבית קברות כלשהו שבו אין חלקה פנויה.

קבורה בכוכים

בבתי הקברות באזור המרכז יש מצוקת קברים. ולכן, קבורה בכוכים מהווה שיטת יעילה לצורך קבורה בתי הקברות שבאזורים הללו. כלומר, במקום לקבור בשיטת "בית קרקע" שמבזבזת כמעט 2 מטר לאדם, הרבה יותר היוני לקבור בשיטת "רבי קומות". קברים בקירות מהווים פתרון הגיוני מאוד על פי ההלכה היהודית. בשל הצפיפות שבה נקברים הנפטרים, ממליצים בחברה קדישא לרכוש מבעוד מועד חלקות קבי קיר ולשריין גם חלקות זוגיות, כך שתוכלו להיקבר ליד היקרים לכם, מעליהם או מתחתיהם. ניתן גם ליצור "קיר משפחתי" כחלקת קיר שבה יקברו כל בני המשפחה מבלי לדאוג להוצאות עתידיות על קבורה, שהופכות גבוהות במהלך השנים בשל המצוקה במקום. כדאי לדעת שקבורה בקיר היא קבורה מכובדת יותר הקרויה: "קבורת סנהדרין". בימים עברו רק אנשים מכובדים היו נקברים בשיטת קבורה זאת.

כיצד בוחרים מצבות קיר קבורה?

מצבות קיר הן מצבות פחות גדולות מהמצבות השגרתיות של קבורה בקרקע. קבלני המצבות אולי יעדיפו את המצבות של קבורה בקרקע שכן עבורם נדרשת יותר אבן והעלות שלהם גבוהה יותר, אך בד בבד, מרבית קבלני המצבות מציעים כיום מגוון רחב של מצבות גם לקבורה בקיר. יחד עם זאת, מצבה מעין זאת דורשת יצירתיות ובייחוד כאשר מדובר על קבורה משפחתית שכן, אז יש צורך לסתת לוח מצבה גדול במיוחד שיכול לכסות כמה קברים ביחד. חשוב מאוד לבחור בקבלן מצבות מומחה ומקצועי בתחום בניית מצבות קיר שכן, המצבה אמורה ליצור הנצחה לנפטר ועל כן, חשוב לבחור בלוח הנצחה שמהווה מצבה לקברי קיר, אשר עשוי מאבן איכותית, עמידה וחזקה. כמו כן, חשוב לבחור את העיצוב והכיתוב על המצבה בצורה הטובה ביותר.

האם קברי קיר זולים יותר?

על אף שמדובר על קברי קיר שדורשים פחות השקעה כביכול וכן במצבות אשר דורשות פחות אבן, לא בטוח שמחיר הקבורה יהיה מחיר זול יותר. על אף שיש קברי קיר שמחולקים בחינם על פי תקנות הביטוח הלאומי, סביר להניח שיהיה מדובר על מיקום בעייתי בקיר ועל כן, לא מעט אנשים מעדיפים לשלם סכום כספי משמעותי על בחירת מקום טוב בקיר. מצבה לקיר לרוב תעלה פחות ממצבה לקבורה רגילה.

כיצד בוחרים קבלן מצבות עבור מצבת קיר?

אם אתם תוהים כיצד תבחרו קבלן מצבות עבור מצבת קיר, חשוב מאוד שתדעו שעל אף שכיום יש לא מעט קבלני מצבות אשר מציעים סוגי מצבות לקברים שונים, לא כל קבלן מצבות יודע כיצד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם בניית מצבה לקבר קיר. לכן, חשוב מאוד לבחור קבלן מצבות שיש  לו ותק וניסיון בתחום וכן, שיש לו יכולת מקצועית לבנות לכם מצבה המיועדת לקבר קיר, בצורה הטובה ביותר, בהתאם לרצון שלכם ולצרכים שלכם. בחירת איש מקצוע מעין זה יכולה לסייע לכם לקבל את התוצר הטוב ביותר בדמוי מצבת קיר איכותית מאוד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים