יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / מדורים / צרכנות / משכנתא הפוכה- מה צריך לדעת?

משכנתא הפוכה- מה צריך לדעת?

אם שמעתם לא מעט על משכנתא הפוכה וזה נשמע לכם כמו דבר שיכול מאוד להתאים לכם, כדאי שתדעו שאם אתם זוג צעיר או צעירים, משכנתא הפוכה היא דבר שפחות יתאים לכם.

משכנתא ליעד מרום canva
צילום:canva

משכנתא הפוכה יותר מתאימה לקהל הבוגר, כלומר, אנשים בני שישים פלוס. על אף שלא מעט אנשים בטוחים שמשכנתא הפוכה היא משכנתא אשר מוענקת כנגד נכס שיש לנו, זה לא מדויק. משכנתא שניתנת על נכס קיים לרוב תיקרא משכנתא לכל מטרה. משכנתא הפוכה היא דומה ולא דומה וכאמור, היא רלוונטית בעיקר עבור קהל בוגר.

מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא שם נרדף למשכנתא לכל מטרה, אולם, בניגוד למשכנתא לכל מטרה שבה יש החזרים חודשיים, במשכנתא הפוכה אין החזרים חודשיים. כל אדם בגיל 60 פלוס, יכול למשכן כיום את הבית שלו, במידה כמובן שהוא איננו ממושכן לבנק אחר ולקבל עבורו סכום ספציפי. הסכום יקבע בהתאם לפרמטרים שונים כאשר הוא ינוע לרוב בין 30 ל50 אחוזי מימון. כל שגיל האדם מבוגר יותר כך הוא יוכל לקבל מימון גבוה יותר.  השינוי הבולט הוא כאמור שלא חייבים לשלם את החזרי המשכנתא מדי חודש אלא פשוט ניתן שלא לשלם כלום ולצבור חובות עד שהלווה ילך לעולמו. כך לדוגמא: אם בני זוג בגיל 60 פלוס הם בעלי דירה בשווי של 2 מיליון ₪ והם זקוקים לסכום כספי כלשהו בכדי לעשות טיול שהם חושקים בו, לעזור לילדים שלהם בשכר לימוד אקדמאי או כל דבר אחר, אם אין להם את הסכום הכספי הנדרש בכדי לעשות זאת הם פשוט יכולים לבחור במשכנתא הפוכה שמציעה להם הלוואה ללא החזר חודשי. ההחזר החודשי יצורף לחוב ובסופו של דבר הם יהיו חייבים לבנק את הסכום שלקחו כולל ההחזר החודשי.

לכמה שנים ניתן לקחת את ההלוואה המדוברת?

הלוואת משכנתא הפוכה ניתן לקחת לכל החיים, כלומר, עד שהלווה נפטר. ברגע שהלווה נפטר מציעים ליורשים לסגור את החוב על ידי מכירת הדירה או העברת המשכנתא למשכנתא רגילה בבנק וכך בעצם למחזר את המשכנתא. את הכסף של ההלוואה יש  להחזיר במקרה של פטירה של שני בני הזוג, מכירת הדירה ועוד.

כיצד בוחרים משכנתא הפוכה בצורה הטובה ביותר?

חשוב מאוד שתדעו שגם כאשר לוקחים משכנתא הפוכה, לא כדאי להסתכן ולקבל החלטה כלשהי לא מספיק מושכלת שיכולה לפגוע בכם באופן כלשהו מבחינה כלכלית. גם עבור משכנתא הפוכה חשוב מאוד לבחור ביועץ משכנתאות אובייקטיבי, אשר יכול לבחון את המצב שלכם ולהמליץ לכם כיצד לקחת משכנתא הפוכה והאם זה כדאי. אם לאחר פטירת הלווה אתם מוצאים את עצמכם מעוניינים למחזר את המשכנתא ההפוכה שלקח הלווה כיורשיו למשכנתא רגילה בבנק, גם במקרה הזה חשוב מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתאות העוסק בתחום ייעוץ משכנתאות בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות, כאשר יש לו ותק וניסיון בתחום.

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות רלוונטי מאוד כיום עבור מגוון רחב של צרכים. בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה ואתם בודקים מהי הלוואת המשכנתא המתאימה לכם ביותר, בין אם אתם מעוניינים למחזר את המשכנתא הקיימת ובין אם אתם מעוניינים לקחת משכנתא לכל מטרה או משכנתא הפוכה. הבחירה ביועץ מקצועי ומנוסה בתחום חייבת להתבסס על מידע שתאספו אודות היועץ, על המלצות שיש על היועץ ועל כך שהיועץ הוא יועץ אותנטי ואובייקטיבי אשר לא עובד עם בנק כלשהו, אלא באופן פרטי שאז ניתן לדעת שהוא מעניק לכם ייעוץ אובייקטיבי באמת אשר מתאים לכם באופן אישי.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים