יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / מדורים / צרכנות / עמדות טעינה תחנות דלק- במה מדובר?

עמדות טעינה תחנות דלק- במה מדובר?

בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בעולם הרכב. יצרניות הרכב הגדולות בעולם הבינו כי העתיד הוא ברכבים חשמליים והחלו לייצר רכבים חשמליים שלא מזהמים, לא מרעישים ונוחים הרבה יותר לנסיעה.

עמדות טעינה ליעד מרום csanva (1)
צילום:canva

מדובר על מהלך אשר בא בתגובה לדעת הקהל העולמית שהחלה לפעול למען הפחתת הזיהום בכדור הארץ. נכון להיום, נתוני המכירות בכל העולם מראים מגמה ברורה של עלייה ברכישת הרכבים החשמליים. מדינות רבות מעודדות לרכוש רכבים מעין אלה ואף מאפשרות לכל אדם שרוכש רכב חשמלי להתנהל אתו בצורה הכי נוחה והכי תקינה שניתן, בין היתר על ידי הצבת עמדות טעינה לרכבים חשמליים במקומות ציבוריים. גם תחנות הדלק נרתמות לעניין וכיום ניתן למצוא בכמה מהן עמדות טעינה לרכבים מעין אלה.

רכב חשמלי- מה הוא דורש?

בניגוד לרכב המונע על ידי בנזין, הרכב החשמלי דורש חשמל שמגיע מסוללה אשר מותקנת בתוכו. לכן, בעוד שרכבים רגילים יש  צורך לתדלק על מנת שיסעו בצורה תקינה, את הרכבים החשמליים יש צורך להטעין בעמדות טעינה מיוחדות. יש לחבר את הכבל של הרכב לשקע החשמלי שבעמדת הטעינה וכך בעצם נטענת הסוללה שברכב. זמן הטעינה של הרכב תלוי בסוג הרכב, הסוללה שבו וההספק של המטען החשמלי. ככל שתטעינו את הרכב בהספק בעמדת טעינה בעלת הספק גבוה יותר, כך זמן הטעינה יהיה קצר יותר. על כן, אין ספק שעמדות טעינה לרכבים חשמליים חייבות להיות בעלות הספק גבוה וזאת בכדי לאפשר לכל רכב בדרך שיש צורך להטעין אותו בכדי שימשיך בפעולתו התקינה, להטעין את הרכב כמה שיותר מהר.

רכבים חשמליים בישראל

על אף שישראל לא במקום הראשון בתחום רכבים חשמליים, נעשים צעדים רבים בשנים האחרונות בתחום הקמת תשתיות טעינה חשמליות עבור רכבים חשמליים. משרד האנרגיה החליט להקים ולפרוש עמדות טעינה ברחבי הארץ. בשנה האחרונה הוקמו כמאה עמדות חדשות, כאשר התוכנית של המשרד היא  להקים כאלפיים וחמש מאות נקודות טעינה חשמליות. כיום ניתן למצוא לא מעט עמדות טעינה בישראל הממוקמות בכל רחבי הארץ, החל מצפון הארץ ועד לדרום הארץ. חלק מעמדות הטעינה הן עמדות טעינה מהירות וחלק מעמדות הטעינה הן עמדות טעינה רגילות. כלומר, אם יש לכם רכב חשמלי ואתם צריכים לנסוע נסיעה ארוכה שתדרוש מכם את טעינת הרכב בדרך, ניתן למצוא עמדת טעינה מהירה בדרך שתאפשר לכם לעשות זאת. רצוי לציין שעמדות הטעינה המדוברות ממוקמות הן במקומות ציבוריים, הן בתוך ערים והן בתחנות דלק.

עמדות טעינה בתחנות דלק

חברות הדלק הבינו כבר מזמן שהעתיד הולך לקראת תחבורה חשמלית ולכן כיום בישראל יש כמה שיתופי פעולה בין חברות הדלק לבין חברות העוסקות בתחום טעינה חשמלית. ההיגיון הוא מאוד פשוט. ממש כפי שכל רכב יכול להיכנס לתחנת הדלק על מנת לתדלק את הרכב בכדי שיצליח להמשיך בנסיעה, המגמה היא שגם רכבים חשמליים יוכלו להיטען בעמדת טעינה בכל תחנת דלק, על מנת להמשיך בנסיעה שלהם ועל כן, ניתן למצוא כיום תחנות דלק שונות שמבינות את החשיבות של הצבת עמדות טעינה בתחנות דלק ובחרו להציב עמדות מעין אלה בתחנה, המאפשרות לכל אדם שיש לו רכב חשמלי להיכנס לתוך התחנה ולהטעין את הרכב שלו בעמדה.

גם בישראל כבר מבינים שאי אפשר להישאר מאחור בכל הנוגע לרכבים חשמליים. חייבים כיום להקים תשתית חשמלית נרחבת עבור רכבים חשמליים בין אם בתחנות דלק  ובין אם בכל מקום אפשרי וזאת בכדי לאפשר לאנשים לרכוש רכבים חשמליים ללא התלבטות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים