יום שני , ינואר 25 2021
ראשי / בת ים: פרויקט הצבת תחנות אוטובוס חדשות בעיר

בת ים: פרויקט הצבת תחנות אוטובוס חדשות בעיר

בסופו 32 תחנות אוטובוס חדשות, שבחלקן קיים רק עמוד כעת, יוצבו ברחבי העיר

הדמיה: אי.אם.שגב תעשיות ריהוט אורבני מעוצב
הדמיה: אי.אם.שגב תעשיות ריהוט אורבני מעוצב

צעד נוסף בעשייה העירונית לשיפור פני העיר: בימים אלו החלה עיריית בת ים במהלך להתקנת 32 תחנות אוטובוסים חדשות נוספות, ברחבי העיר. העבודות מתבצעות על ידי אגף שפ"ע, במסגרת התכנית הרב-שנתית לשדרוג מערך התחבורה בעיר ובמימון משותף של העירייה עם משרד התחבורה. התחנות והסככות המודרניות המהוות את המילה האחרונה בתחום, נבחרו ע"י וועדת היגוי מיוחדת לאחר בחינה של עשרות דגמי סככות בארץ וברחבי העולם. בכל הסככות תהיה אופציה להתקנת תאורת חסכונית סולארית, בעלת אורך חיים ארוך במיוחד. הסככות בנויות בחומרים עמידים הכוללים מתכת מינימליסטית וזכוכיות מחוסמות בעובי של 10 מ"מ, שעברו תהליך למניעת שבר.

הדמיה: אי.אם.שגב תעשיות ריהוט אורבני מעוצב
הדמיה: אי.אם.שגב תעשיות ריהוט אורבני מעוצב

כחל ממדיניות העירייה להנגת המרחב הציבורי, התחנות יבנו על פי התקן לאנשים עם מוגבלות, תוך מתן מענה לצרכים השונים של אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות וחושיות. יותקנו שלטים מיוחדים ללקוי ראייה בהם יפורטו מספרי הקווים העוברים בתחנה במספרים גדולים בצבע שחור על רקע צהוב מספרי הקווים העוברים בתחנה, ויוצבו שלטי אלומיניום בהם יסומנו מספרי הקווים בכתב ברייל עבור העיוורים. הסככות מונגשות לכיסאות גלגלים כך שאין הפרשי גובה בין הסככה למדרכה ולצורך כך בוטלו מדרגות הבטון שהיו נהוגות בעבר.

הדמיה: אי.אם.שגב תעשיות ריהוט אורבני מעוצב
הדמיה: אי.אם.שגב תעשיות ריהוט אורבני מעוצב

בתחנות ובסככות מותקן ריהוט חדשני עם ספסלי ישיבה תקניים הכוללים מאחזי יד על מנת להקל על אנשים המתקשים בקימה מישיבה לעמידה. כמו כן צפויים להיות מותקנים אשפתונים ומתקני פרסום חדישים.העבודות מחולקות לסבבים, כאשר בכל סבב מותקנות מספר תחנות אוטובוסים ובסבב הראשוני זה, צפויים להתקין כ-8 תחנות אוטובוס, כולן מקורות וכוללות מקום ישיבה. התחנות יותקנו ברחובות ברחבי העיר עם דגש על צירים מרכזיים  כדוגמת רוטשילד, שד' העצמאות, וייצמן וקיבוץ גליות ובהמשך, יותקנו גם תחנות חדשות באזורים נוספים בעיר, ליד מוסדות חינוך ובאיזור העסקים המתחדש. העבודות צפויות להמשך מספר חודשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2021