שבת , נובמבר 27 2021
ראשי / גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול

תהליך גמילה מאלכוהול איננו תהליך פשוט כלל. מדובר על תהליך שעשוי להציב לא מעט קשיים בדרכו של האדם המכור.

ליעד מרום canva גמילה מאלכוהול (1)
קרדיט:canva

על מנת לסייע לאדם שמכור לאלכוהול חשוב מאוד להכניס אותו למרכז גמילה אשר יש בו צוות מקצועי מנוסה ואיכותי שיודע כיצד להתמודד עם התמכרות מעין זאת בצורה הטובה ביותר ולאפשר לאדם המכור לאלכוהול להתנקות מהאלכוהול ולשוב לחיות את חייו בצורה טובה יותר, מבלי שיהיה לו צורך לברוח לאלכוהול. על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט מרכזי גמילה אשר מתמודדים בין היתר גם עם גמילה מאלכוהול, אין ספק שחשוב מאוד לבחון את מרכזי הגמילה השונים טרם בוחרים את מרכז הגמילה וזאת בכדי לבחור את הטוב ביותר עבור אדם שצריך לעבור גמילה מאלכוהול.

מה צריך לדעת על גמילה מאלכוהול?

על אף שכיום לא מעט אנשים צורכים אלכוהול ואפילו באופן קבוע, לא כל אדם שצורך אלכוהול הוא אדם שמכור לאלכוהול. צריכת האלכוהול בחייו של האדם יכולה להיות דומיננטית יותר או פחות בהתאם לאירועים שונים, חגים, מפגשים עם חברים או סתם כך לבד כאשר הוא צופה בערב מול הטלוויזיה. כאמור, מרבית האנשים שצורכים אלכוהול אינם נחשבים למכורים והם יכולים להפסיק לשתות מתי שירצו. הם לא חשים שהם תלויים באלכוהול והם אינם צריכים להעלות מינון בשתייה או לשתות בכדי להתמודד עם מצוקות או כאבים. יחד עם זאת, ישנם לא מעט אנשים שמתמכרים לאלכוהול בשל צריכה מופרזת ובתדירות גבוהה של המשקאות האלכוהוליים. התמכרות לאלכוהול יכולה להיות קשה ולגרום למכור תופעות פיזיולוגיות ונפשיות לא פשוטות.

כיצד מתמודדים עם גמילה מאלכוהול?

בכדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם גמילה מאלכוהול, על המכור לפנות למרכז גמילה. אם המכור איננו חש כי הוא מכור ובשל כך איננו מעוניין לפנות למרכז גמילה, בני המשפחה שלו חייבים לעשות כל מאמץ בכדי להכניס אותו למרכז גמילה. גמילה מאלכוהול עלולה להיות מלווה בהתכווצות שרירים, חרדות, כאבים ולעיתים אף הזיות ועל כן, מסגרת ברורה ויציבה שמרכז גמילה מספק, אשר כוללת בין היתר ליווי צמוד של אנשי טיפול, רופאים, עובדים סוציאליים ועוד, תסייע לאדם לקבל את המרחב הבטוח שהוא זקוק לו בתהליך הגמילה ולהתנקות מהאלכוהול בצורה הנוחה ביותר.

התמכרות לאלכוהול היא דבר מורכב מאוד ועל כן, בכדי לטפל בה בצורה נכונה, יש לבנות לכל אדם במרכז גמילה תכנית המותאמת לקשיים שלו ולצרכים שלו בצורה הטובה ביותר.

כיצד מתבצע הליך גמילה מאלכוהול במרכז גמילה?

טיפול גמילה מאלכוהול במרכז גמילה מתבסס על עקרונות הטיפול הדומים להתמכרות בסמים. יחד עם זאת, ניתן למצוא הבדלים בין גמילה מסמים לבין גמילה מאלכוהול. הבדל זה מתבסס לא פעם על המאפיינים של המטופלים השונים. בגמילה מסמים ניתן למצוא יותר אנשים שבאים מרקע קשה, צעירים ועוד בעוד שבגמילה מאלכוהול ניתן למצוא לא מעט מבוגרים עם רקע עשיר של קריירה מקצועית, השכלה ועוד. לא פעם אותם אנשים יתביישו להגיע למרכז גמילה, אך הגמילה של מרכז גמילה מאלכוהול מציע בהחלט שווה את הבושה שהם יחושו בהגעה למרכז זה.

גמילה מאלכוהול מתבססת על גמילה פיזית משתיית אלכוהול ראשית כל והתמודדות עם התופעות הגופניות שהגמילה מביאה עימה. לאחר מכן, אנשי המקצוע והצוות הטיפולי שבמרכז יסייעו לאדם מבחינה רגשית ונפשית להתמודד עם הקשיים שלו, על מנת שלא להגיע שוב למצב של התמכרות לאלכוהול.

כמובן שחשוב מאוד לבחור מרכז גמילה מקצועי, המספק את המעטפת הטובה ביותר לצורך גמילה מאלכוהול. מרכז גמילה מעין זה יסייע לכל מכור להתנקות מצריכת אלכוהול ולשוב לחיות חיים טובים יותר בסיום תהליך הגמילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צלם מגנטים ליעד מרום canva

צלם מגנטים