יום חמישי , יולי 16 2020
ראשי / במקום בו התמוטט: כששוקי פנסו פגש את מצילי חייו

במקום בו התמוטט: כששוקי פנסו פגש את מצילי חייו

לפני כארבע שנים התמוטט פנסו, תושב העיר, במהלך עבודתו וחייו ניצלו בזכות צוות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום שביצע בו החייאה. לפני כמה ימים הם נפגשו לראשונה

מימין רונית לוי, נתנאל אקריש, שוקי פנסו, שלומי אשכנזי ומוטי אונגר, צילום: דוברות מד"א
מימין רונית לוי, נתנאל אקריש, שוקי פנסו, שלומי אשכנזי ומוטי אונגר, צילום: דוברות מד"א

לפני כ 4 שנים שוקי פנסו, תושב בת ים, חש ברע והתמוטט בזמן עבודתו בבית הדסה בחברון. צוות הניידת טיפול נמרץ, בראשות פראמדיק מד"א שלומי אשכנזי, יחד עם החובש הבכיר במד"א מוטי אונגר וחובשי רפואת החירום במד"א, נתנאל אקריש ורונית לוי, החלו להעניק לשוקי טיפול רפואי מציל חיים וביצעו פעולות החייאה שכללו תרופות, הנשמות, עיסויים ומכות חשמל. במהלך הטיפול הרפואי הצוות הצליח להחזיר את דופק הלב של שוקי והצילו את חייו.

יעניין אותך גם

ריח של 60 קילו: כך נתפסו הסמים בדירה ביוספטל

לקראת אירוע הקיץ לילדים בהיכל טוטו: הצצה לעולמם של המכורים ללגו

שוקי פנסו ופראמדיק מדא שלומי אשכנזי, צילום: דוברות מד"א
שוקי פנסו ופראמדיק מדא שלומי אשכנזי, צילום: דוברות מד"א

לאחר ארבע שנים, בהתרגשות גדולה, נפגשו לראשונה לפני מספר ימים שוקי וצוות מד"א שטיפל בו בבית הדסה שבחברון, בדיוק במקום בו הוא התמוטט.

שלומי אשכנזי, פראמדיק מד"א שטיפל בשוקי מספר על המפגש המרגש: "שוחחתי בטלפון עם שוקי מספר פעמים אבל המפגש פנים מול פנים היה מרגש מאוד. אנחנו במד"א מטפלים במקרים קשים רבים, שחלקם לצערנו מסתיימים במוות, מקרה כזה, של אדם שהיה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ועכשיו עומד על הרגלים ומדבר איתנו, נותן לנו את הכוח להמשיך ולהציל חיים, זה הדלק שלנו."

שוקי פנסו, מתאר את רגע הפגישה עם צוות מד"א שהצילו את חייו: "מאז שהחלמתי רציתי מאוד לראות ולפגוש את מי שהצילו את חיי, לאחר שאיתרתי אותם שוחחתי בטלפון עם הפראמדיק שלומי אשכנזי והיינו בקשר של הודעות בוואטסאפ. לאחר שבמשך זמן רב תכננו להיפגש, היום הרגע המרגש הגיע ובהתרגשות גדולה חזרנו למקום שבו זה קרה והפעם כדי לפגוש את הצוות המיוחד הזה. אני מאוד נרגש ואין מילים בפי כיצד להודות להם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים הכי טובים בבת ים לשנת 2020