יום חמישי , ינואר 20 2022
ראשי / בת ים – האזרחים תרמו כסף לילד חולה סרטן אבל הכסף הלך לעמותה

בת ים – האזרחים תרמו כסף לילד חולה סרטן אבל הכסף הלך לעמותה

מאז שחלה בנם בסרטן, התדרדר מצבם הכלכלי של ההורים הצעירים מבת ים. עקב מצבם, בקשו לבקש כסף מאזרחים. את המצב מנצלים עמותות אשר יוצרות קמפיינים לגיוס המונים וגובים דמי תיווך של עד 30% מכספי התרומות

האם לירז והבן עידו-רפאל. תמונות פרטיות
האם לירז והבן עידו-רפאל. תמונות פרטיות

זוג הורים צעירים מבת ים מתמודדים עם הנורא מכל, ילדם הקטן חולה בסרטן מסוג לוקמיה. ההורים אשר מנסים בכל דרך למצוא תרופות לילד הקטן החליטו לצאת לציבור לבקש תרומות כספיות.

עמותה בשם 'משפחה תומכת' פנתה אליהם עם הצעה להכין עבורם קמפיין תרומה באינטרנט. ההורים שהיו בסערת רגשות חתמו על הסכם ולא ראו את האותיות הקטנות שלו –  דמי עמלה של 30%-15% מהתרומות נשארות בעמותה.

"לפני חמישה חודשים הבן השלישי שלנו חלה במחלה הארורה (לוקמיה – סרטן בדם) בעקבות המצב שנקלעו אליו אני ובעלי לא עובדים מכיוון שהבן שלנו עידו רפאל עובר טיפולים אינטנסיביים שמצריכים מאיתנו להיות סביבו כל היום. בנוסף לעידו יש לנו עוד 3 ילדים בבית שגם הם צריכים טיפול".

 

הפוסט שכתבה לירז
הפוסט שכתבה לירז

את הדברים מספרת לירז וקנין, אם המשפחה למערכת 'חולון בת ים ניוז' שמטפלת בבנה החולה ויושבת לידו בבתי חולים יחד עם בעלה (שנפגע בתאונה לפני שנתיים ומאז שניהם חיים על קצבת ביטוח לאומי).

מה עשית כשגילית שהבן שלך זקוק לטיפול יקר?

"יצאתי בבקשת עזרה לציבור צרך פוסט בפייסבוק שקיבל תאוצה מאוד גדולה ופנו אליי כמה עמותות שהציעו לנו לעשות קמפיין לגיוס תרומות מתוך אותם העמותות הייתה עמותה בשם 'משפחה תומכת'.
סיכמנו שאנחנו עושים דרכה את הקמפיין וחתמנו על חוזה כמובן שעדכנו את שאר העמותות שבחרנו במשפחה תומכת ושנעשה את זה דרכם ,את החוזה חתמתי בלי לקרוא הייתי ברגע של משבר נפשי ולא עניין אותי באותו רגע לחתום אלא לקבל עזרה) "

איך התנהל הקמפיין?

"העמותה פתחה חשבון בעמוד פייסבוק עם תמונות של הילד ופירטה על כל הבעיה שלנו. לאחר כמה ימים שראיתי שאנשים התחילו לתרום פניתי אליהם ושאלתי איך מתנהל כל הדבר הזה ואיך אנחנו מקבלים את הכסף ואז נודע לי שהם לוקחים בין 15% ל-30% אחוז מכל גיוס התרומות.

ביררתי קצת יותר לעומק של הדבר והבנתי שזה לא הוגן שיקחו כל כך הרבה וביקשתי שיעצרו את הקמפיין ,כשביקשתי פירוט מלא ושקיפות מלא על החשבון הם התחילו להתלהם ולצעוק. פנינו לאיש קשר חיצוני שביקש שיעצרו את הקמפיין. עד לרגע שעצר גוייסו 40,000 שח שאותם היינו אמורים לקבל לאחר חודש."

כמה כסף קיבלתם?

"בסופו של דבר התברר שהם לקחו כמעט 15,000 שח עמלות והוצאות . בעקבות כל זה נהיה בנינו חוסר תקשורת וסוכם שאנחנו נביא איש קשר חיצוני שיתנהל מולם. בהתחלה ההתקשרות היתה סבירה ונעימה עד שהאיש קשר ביקש קבלות על ההוצאות שלהם ואז נציגת העמותה שוב החלה להתלהם וצעקה עלינו. אבל את מעט הכסף שעבר אלינו אחרי הקמפיין לא ראינו. ביום שהכסף היה אמור לעבור לחשבון ,שלחה לי טופס לחתום עליו שמפרט כמה גוייס וכמה עמלות לוקחים. נציגת העמותה ועורך דין שלה לא עונים לטלפון חסמו את האיש קשר שתיווך בנינו ולדבריה לא מעוניינת לשלם לנו כי ביקשנו קבלות ממנה".

 

ההתרמה

 

היו עמותות אחרות שעזרו לכם?

"העמותות שעזרו לנו הם עמותת "גדולים מהחיים" עזר מציון" עמותת חיים" ולהושיט יד" אלה עמותות שעוזרות לכל משפחה אונקולוגית עזרה כלכלית וחד פעמית."

מעמותת 'משפחה תומכת' נמסר – בזכות מאמצי גיוס רבים עמותת משפחה תומכת גייסה כ-42,000 ש״ח עידו רפאל עבור טיפולים תומכים במחלת הסרטן. סכום מוערך לכל דעה.
עמותת 'משפחה תומכת' מגייסת כספים לחולי סרטן בעבור טיפולים, סעד ורווחה ללא עלות מצידם וגובה 15% עמלה לטובת פעילות העמותה על מנת להמשיך ולעזור לחולי סרטן נוספים. עמלה שנחשבת לנמוכה ביחס למקובל.
בהסכם עם משפחת וקנין סוכם שעל מנת לקיים את גיוס התרומות, תהיינה עלויות נוספות בגין שירות של ספקים חיצונים כגון: פלטפורמה לגיוס המונים, עמלת סליקת האשראי, עלות תקציב פרסום וכדומה. אנחנו שולחים את אהבתנו למשפחת וקנין ומקווים להחלמה מלאה של נעם בנם היקר. צוות עמותת משפחה תומכת ישמח לעמוד לרשותם של חולים אונקולוגיים נוספים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2022