יום חמישי , ספטמבר 24 2020
ראשי / בת ים / נותנים את הלב: בת ים אומרת תודה למורים

נותנים את הלב: בת ים אומרת תודה למורים

אומרים תודה לאנשי החינוך: בת ים אומרת תודה לאנשי החינוך בעיר בקמפיין קהילתי בכיכובם של המורים והמורות "להיות מחנך זה להיות אדם שהחברה שלו חשובה לו והוא רוצה להיות חלק מעתידה".

אלי סאייג. צילום: יואב פלי
אלי סאייג. צילום: יואב פלי

יום המורה הוא חג בינלאומי המצוין בישראל השנה בתאריך 29.12.18. בבת ים היום מצוין במהלך כל השבוע בין התאריכים 25.11-3.12 במגוון פעילויות בבתי הספר ברחבי העיר. זהו יום הוקרה והערכה למורות ולמורים, לגננות ולגננים על עבודתם בחינוך דור העתיד והצדעה לכל העוסקים והעוסקות במלאכת ההוראה.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות בת ים – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – בת ים ניוז – כל מה שקורה בעיר

מאיה הושיאר בלן. צילום: יואב פלי
מאיה הושיאר בלן. צילום: יואב פלי

השנה בת ים מציינת את החג בסימן 'תודה לכל המורים שלנו שנותנים את הנשמה לתלמידים' עם קמפיין צבעוני ובו מופיעים המורים והמורות מבתי הספר ברחבי העיר. הקמפיין מפורסם במגוון המדיות השונות – שלטי חוצות, רשתות חברתיות וכן באתר העירוני, ובו מצולמים 9 מורים ומורות אשר נבחרו על ידי מנהלי בתי הספר לצד משפט תודה ממנהליהם.

יעניין אותך גם – 
בת ים: יוזמת הקורס להתחדשות עירונית יוצאת לדרך בפעם השנייה
בת ים – 20 דו"חות תנועה בסוף שבוע אחד

במסגרת אירועי יום המורה שמתקיימים בעיר זו השנה השישית, תעניק עיריית בת ים לכל אנשי החינוך שי צנוע כהוקרה על פעילותם החינוכית, כמו כן הנהלת העיר תערוך סבב בין בתי הספר על מנת לברך את המורים על פועלם לאורך כל השנה. בנוסף, צולמו סרטונים של צעירי העיר אשר מודים למורים שעיצבו את דרכם בשיתוף מרכז הצעירים. הסרטונים יעלו לרשתות החברתיות במהלך השבוע כהוקרה למורים, זאת כחלק מהקמפיין העירוני הרחב.

לילי לויטס. צילום: יואב פלי
לילי לויטס. צילום: יואב פלי

במהלך הצילומים המורים סיפרו ושיתפו על חוויותיהם כמחנכי הדור הבא, על עבודתם עם ילדים ועל דרכם לעולם החינוך. כך למשל, המורה אורית רבין מספרת כי: "להיות מורה זה לראות כל תלמיד בפן האישי והלימודי, להאמין ביכולות הטמונות בתלמיד".

המורה סיגלית איטח משתפת חוויה מיוחדת במהלך עבודתה: "בשנות ה-90 עם העלייה הגדולה מאתיופיה, הייתה לי תלמידה אחת מאוד שקטה וביישנית, שעד היום אנחנו בקשר. השתדלתי לתת לה ביטחון עצמי ולהאמין בעצמה.

סיגלית איטח. צילום: יואב פלי
סיגלית איטח. צילום: יואב פלי

התלמידה יהודית סלם סיימה אוניברסיטה, בחורה מיוחדת ומוצלחת וכיום עובדת כמנהלת קשרי קהילה במחלקת ההנדסה של עיריית בת ים". המורה אלי סאייג' מספר כי העבודה כמורה ומחנך היא חוויה מדהימה – "להיות מחנך בעיניי זה להיות בראש ובראשונה חבר.

לדעת שכל תלמיד שנקרה בדרך הוא נשמה גדולה בעלת דרכים ייחודים לה, ולי ניתנה ההזדמנות לסייע לו להפוך להיות האדם הטוב ביותר שיכול להיות". המורה לילי לויטס מספרת כי: "לימוד מוסיקה בבית ספר יסודי זו חוויה בפני עצמה. הנגינה, השירה והתנועה בצוותא מעבירה את החששות של הילדים הקטנים שזה עתה סיימו את הגן". המורה רות סער משתפת כי רואה עצמה ראשית כמחנכת לדרך, באמצעות הספורט היא מביאה את תלמידיה לחוויות הצלחה בתחום החברתי.

אוריאל בן ברוך. צילום: יואב פלי
אוריאל בן ברוך. צילום: יואב פלי

רות מוסיפה כי "אני מאוד אוהבת את המקצוע שלי ומאמינה שרק אהבה מביאה אהבה". המורה רועי הרץ מספר כי הוא מאוד אוהב את המפגש עם התלמידים, וכי בעיניו להיות מחנך זה להיות אדם שהתלמידים שלו ירצו ללכת בדרכו, "שירגישו פתוח מספיק לשתף אותו בבעיותיו ובשמחות שלו. המורה אוריאל בן-ברוך מספר על חווייתו כמחנך: "אם אני הקטן יכול ולו במעט לגרום לתלמיד להיות טוב יותר אז מבחינתי זו השאיפה שלי כמורה וכמחנך". המורה מאיה הושיאר בלן מספרת היא משתדלת לשמש דוגמא אישית לתלמידיה, ולחנכם לערכים, להעניק להם חום ואהבה לצד גבולות, להאיר את הטוב שבו.

מאיה מוסיפה כי היה לה חלום להיות מורה, חלום שהתהווה במשך כמה שנים שבא מאהבתה לילדים ומתחושת השליחות והסיפוק שטמונה בעבודת ההוראה. המורה אפרת פוזיילוב מספרת כי היא מאמינה בנתינה ללא גבולות לפרט ובכלל, "תלמידים שאני פוגשת מספרים כי הם זוכרים לטובה את הזמן שלמדו מוזיקה ושומרים את החומרים שלמדו. תלמידה שנסעה לשמח במקלטים במהלך מבצע שלום הגליל 2 ציינה כי השתמשה בשירים שלמדה יחד איתי".

אפרת פוזיילוב. צילום: יואב פליאפרת פוזיילוב. צילום: יואב פלי
אפרת פוזיילוב. צילום: יואב פלי

בת ים מודה לאנשי ונשות החינוך בעיר, על העבודה המסורה, על האכפתיות, על ההשקעה והסבלנות, על החזון והחינוך שמוענקים לילדינו. בזכותכם, ילדי בת ים אוהבים להגיע לבית הספר, להצטיין במגוון תחומים ולהוביל את החינוך בישראל.

כאמור, מטרת יום המורה היא להביע את ההערכה והוקרת התודה שרוחש הציבור למוריו ומורותיו מתוך הבנה כי הם המפתח להצלחה. יום המורה הוא תוצר של שותפות הארגונים והגופים החינוכיים המובילים בישראל, לצד אנשי רוח ונבחרי ציבור אשר ביקשו לשים את המורות והמורים במרכז השיח הציבורי ולהודות להם/ן על המסירות והעבודה מלאת המשמעות. במסגרת אירועי יום המורה משולבת פעילות ענפה בבתי הספר, ברשויות המקומיות, בתקשורת המסורתית והדיגיטלית וכן בכנסת ישראל ובמשרדי הממשלה השונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020