שבת , יולי 4 2020
ראשי / מתחברים: מערך שבילי האופניים שיחבר את בת-ים לתל אביב

מתחברים: מערך שבילי האופניים שיחבר את בת-ים לתל אביב

חשיפה ראשונה של התכנית שתחבר את תל אביב-יפו והערים הסמוכות לה ברשת של 110 קילומטרים של שבילי אופניים

שביל אופניים החדש בתל אביב
שביל אופניים החדש בתל אביב

ביום ראשון, 2 בדצמבר, יחנכו ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי והפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס את שביל האופניים הראשון בסדרה של שבילים שתהפוך את תל אביב לאמסטרדם של המזרח התיכון. המסלול החדש יצא מפארק הירקון ויחבר את תל אביב עם אזורי התעסוקה של בני ברק, כאשר את טקס גזירת הסרט יסיימו חולדאי ואדמס ברכיבת ראווה ראשונה לאורך המסלול החדש עם רוכבי ה-"Israeli Cycling Academy" שייצגו את ישראל בג'ירו במאי האחרון.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות בת ים – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – בת ים ניוז – כל מה שקורה בעיר

שביל אופניים חדש על שם סילבן אדמס, היוצא מתל אביב ומגיע עד לאזור התעסוקה של רמת החי"ל ייחנך ביום ראשון הקרוב, 2 בדצמבר בשעה 12:00, בטקס חגיגי בנקודת המוצא שלו בפארק הירקון.

המסלול החדש הוא יריית הפתיחה של תכנית רחבה הרבה יותר, אשר תרשת את העיר בחמש השנים הקרובות במעטפת של שבילי אופניים מתקדמים באורך כולל של 110 קילומטרים אשר מוביל חולדאי, ושבה משקיע אדמס כחלק מהחזון המשותף להפיכתה של תל אביב לאמסטרדם של המזרח התיכון.

השבילים יובילו את הבאים מהערים הסובבות קרי חולון, בת ים, רמת גן ובני ברק לתוך תל אביב, באופן שיקל על עומסי התנועה ויאפשר לציבור להגיע למקומות העבודה באמצעות אופניים ובשבילים בטיחותיים במיוחד המייצרים חציצה בין הולכי הרגל לרוכבים.

הטקס ייערך במעמד ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי, מנכ"ל קק"ל קנדה לאנס דיוויס והפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס, כאשר בסופו יגזרו חולדאי ואדמס את הסרט ויחד עם רוכבי ה-"Israeli Cycling Academy" שייצגו את ישראל בג'ירו במאי האחרון – יצאו לרכיבת ראווה במסלול החדש.

מפת שביל האופניים החדש בתל אביב
מפת שביל האופניים החדש בתל אביב

השביל החדש משתרע על פני 3.5 קילומטרים. פרויקט ההקמה שלו ארך כשנה ומסתכם בעלות כוללת של כ-7 מיליון שקלים שגויסו באדיבותם של מנכ"ל קק"ל קנדה, יו"ר קק"ל העולמית דניאל עטר וסילבן אדמס, אשר דאגו למימון הפרויקט.

יעניין אותך גם –

בת ים: יוזמת הקורס להתחדשות עירונית יוצאת לדרך בפעם השנייה

בת ים – 20 דו"חות תנועה בסוף שבוע אחד

עבודות ההקמה כללו את הריסת הקיר הישן שהקיף את איצטדיון האתלטיקה והרחקתו של הקיר ב-2.5 מטרים צפונה, עבודת נטיעות, עבודות גיזום לכל אורך השביל, תימוך תעלת הניקוז, הוספת עמודי תאורה, שיקום הקיר של המימדיון, שיקום מדשאות ושיקום צמחיה – כל זאת במטרה לשמור על בטיחותם של הרוכבים ומשתמשי הדרך.

רשת זו תתווסף ל-140 ק"מ שבילי האופניים המסלולים כיום ברחבי העיר תל אביב-יפו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים הכי טובים בבת ים לשנת 2020