יום שני , נובמבר 30 2020
ראשי / בת ים / עיריית בת ים מבשרת על פתיחת מרכז למיצוי זכויות בעיר

עיריית בת ים מבשרת על פתיחת מרכז למיצוי זכויות בעיר

המרכז למיצוי זכויות, מופעל על-ידי מתנדבים ומקבל פניות מכלל האוכלוסייה,  ומטפל בכל התחומים הנוגעים לבירוקרטיה והתנהלות מול הרשויות במגוון תחומים: ביטוח לאומי, משרד שיכון, הוצאה לפועל, ארנונה, דוחות חנייה וכו'

זכויות
זכויות

לאחרונה נפתח בבת ים מרכז למיצוי זכויות הנותן מענה ושירות חדש לתושבי העיר. המרכז למיצוי זכויות קם מתוך אמונה כי מיצוי זכויות נכון יאפשר למשפחות ויחידים בכלל ואלו החיים בעוני והדרה חברתית בפרט לשפר את מצבם ואיכות חייהם. המרכז מנגיש מידע אודות זכויות ואופן המימוש שלהן לפונים ונותן מענה של הכוונה, ייעוץ, תמיכה, ליווי וגישור מול גופים שונים.

אוכלוסיות היעד הראשונות אשר יזכו ליהנות משירותים המוצעים במרכז למיצוי זכויות הינן משפחות עצמאיות (חד-הוריות) ומשפחות המתמודדות עם חובות. במסגרת השירות למשפחות עצמאיות, המענה יתנן גם ללקוחות אשר נמצאים בהליך הגירושין או ללקוחות המעוניינים להתחיל בהליך זה בקרוב וזקוקים לתמיכה והכוונה. בתחום החובות, יינתן המענה למשפחות אשר קיים בחזקתן חוב לגוף ציבורי או פרטי (דוגמת ארנונה במגזר הציבורי וחברות סלולר במגזר הפרטי). במסגרת השירות תוענק הכוונה בנוגע לאפשרויות הפעולה לטובת סגירת החוב וסיוע בגישור בין הלקוח והגוף במידת הצורך. בהמשך, יינתן המענה במרכז למיצוי זכויות לאוכלוסיות נוספות.

את המענים יעניקו ללקוחות מתנדבים אשר גויסו בקפידה ועברו קורס נרחב בתחום מיצוי הזכויות. את קורס ההכשרה העבירה יועצת לתוכניות חברתיות ומנחת קבוצות. מירב כהן, מתנדבת במרכז, מספרת כי הגיע לקורס הכשרת מתנדבים לאחר שחברתה שנתקלה במודעה לגיוס מתנדבים סיפרה לה עליה. מירב מספרת כי הסתקרנה מאוד משום שהתכנים בקורס דיברו אליה, והיה בה את הרצון לתת מעצמה לקהילה. מירב משתפת כי רצון זה נבע מהיסטוריה אישית. היא בעצמה אם עצמאית (חד-הורית) לשני ילדים ועברה פעמיים את תהליך הגירושין הלא פשוט. היא מספרת כי כאשר התגרשה מבעלה הראשון, היא הרגישה אבודה מאוד ולא ידעה לאן לפנות. למזלה אימה תמכה בה ועזרה לה מאוד לאורך הדרך. כעת היא מרגישה שהיא פנויה, בעלת כוחות וידע לסייע לנשים אחרות בתהליך לא פשוט זה. היא שיתפה כי מתרגשת מאוד לקראת התנדבותה במרכז ושמחה על כך שיכולה לעזור ולסייע כשותפה פעילה בקהילה.

המרכז פועל תחת היחידה לעבודה קהילתית האגף הרווחה של עיריית בת ים בניהולה של נעמה בינסקי, באגף לשירותים חברתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020