יום חמישי , אוקטובר 22 2020
ראשי / רגע לפני ראש השנה – אלכוהול מזויף נתפס בבת ים

רגע לפני ראש השנה – אלכוהול מזויף נתפס בבת ים

בפשיטה משטרתית בבת ים ותל אביב נתפסו 1,760 בקבוקי אלכוהול מזוייפים שעמדו למכירה בשלל בתי עסק.7 בעלי עסקים נעצרו

הקניות לראש השנה בשיאן – בבת ים נתפסו אלפי בקבוקי אלכוהול מזוייפים היכולים לגרום לאיבוד הכרה ובעיות בריאותיות.

1,760 בקבוקי אלכוהול מזוייפים נתפסו בפשיטת של משטרת ישראל. כך עולה מהודעה משותפת של דוברות המשטרה (מחוז ת״א) ודוברות משרד הבריאות .

חודש לאחר שנתפסו אלפי בקבוקי אלכוהול מזוייפים במחסן בחולון, פשיטה נוספת בוצעה ב-19 בתי עסק מתוכם 16  פיצוציות ו-3 מחסנים .הפשיטה בוצעה על ידי שוטרי מחלק ההונאה של משטרת מחוז ת״א מלווים בנציגי משרד הבריאות באגף אכיפה ופיקוח ונציגי שירות המזון במשרד הבריאות.

תפיסת אלכוהול בבת ים

כמו כן  באחד מבתי העסק אף נתפסו עשרות כדורי ויאגרה החשודים כמזויפים. במבצע הפשיטה  עוכבו לחקירה  7 בעלי עסקים אשר בתום חקירתם , שוחררו בערבויות כספיות גבוהות.

מדוברות המשטרה נמסר כי: "משטרת ישראל תמשיך בפעילות גלויה וסמויה  לאיתור יצרני ומפיצי אלכוהול מזויף ותפעל לשמירה על שלומו וביטחונו של הציבור".

על פי משרד הבריאות: "משקאות אלכוהוליים מזויפים עלולים להכיל רמות גבוהות, הרבה מעל התקן המותר, של הרעל הרפואי מתאנול. מתאנול הינו חומר רעיל במיוחד למערכת העצבים. הרעלת מתאנול קלה אינה שונה מזו של אלכוהול רגיל וכוללת בחילות, הקאות ואיבוד הכרה. יחד עם זאת, הרעלת מתאנול חמורה עשויה לגרום לעיוורון ואף למוות. בבדיקות מעבדה, שביצע משרד הבריאות על מספר בקבוקי אלכוהול מזויף שנתפסו, התגלו לעיתים רמות של יותר מפי 400 מעל התקן המותר של מתאנול במשקאות מסוג וודקה, ברנדי וערק".

 

איך תדעו שהאלכוהול שאתם שותים לא מזוייף?-

בתמונה המופצת ברשת, ניתן לראות דרך פשוטה לאימות מקוריות האלכוהול. לפי התמונה, כל שצריך הוא לבדוק האם אותו מספר סידורי מופיע גם על צוואר הבקבוק וגם על תחתיתו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020