יום רביעי , אוקטובר 28 2020
ראשי / תושב בת ים – חזר לחיים אחרי החייאה מוצלחת

תושב בת ים – חזר לחיים אחרי החייאה מוצלחת

מפגש מרגש בין אנשי מד"א שהצילו את חייו של ויצ'סלב פייבישנקו מבת ים אחרי שהתמוטט במקום עבודתו. "אני זוכר שבמהלך העבודה הרגשתי חולשה והתיישבתי על כיסא. רק למחרת כשהתעוררתי בבית חולים סיפרו לי שהתמוטטתי ושעברתי החייאה"

הצילו את חייו
הצילו את חייו
במוקד החירום 101 של מד"א התקבלה לאחרונה קריאת על גבר כבן 40 שהתמוטט ואיבד את הכרתו במהלך עבודתו באתר בניה בתל אביב. מיד עם קבלת הקריאה הוזנקו למקום ניידת טיפול נמרץ של מד"א,  וכונני מד"א רכובים על אופנועים ובימבולנס מד"א.
הראשון להגיע ולהעניק טיפול רפואי היה חובש רפואת חירום במד"א ליפא הירש שסיפר: "הייתי בנסיעה מנהלתית בדרכי חזרה לתחנה במשמרת בימבולנס כשהתקבלה קריאה על גבר כבן 40 מחוסר הכרה באתר בניה ממש ברחוב סמוך אלי, הגעתי למקום ממש בתוך דקה. מיד יצאתי מהבימבולנס, לקחתי את ציוד ההחייאה ואת מכשיר הדפיברילטור שיש באופן קבוע ברכב ונכנסתי לאתר. ויאצ'סלב שכב על הרצפה כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. תוך כדי שמבצעים בו עיסוי לב חיברתי אליו את מכשיר הדפיברילטור ובתוך מספר רגעים יחד עם כונני מד"א נוספים שהגיעו נתנו לו 2 שוקים חשמליים.
הבימבולנס של מד"א
הבימבולנס של מד"א

כעבור מספר דקות הגיע  צוות ניידת טיפול נמרץ  למקום והמשיך בטיפול הרפואי שכלל עוד מכות חשמל, תרופות, עיסויים והנשמות לשמחתנו הרבה מצבו של ויאצ'סלב השתפר עוד בשטח והוא ממש הראה סימנים של תחילת התעוררות. המשכנו להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים והוא פונה ישירות לחדר הצינתורים בבי"ח שם הרופאים המשיכו את הטיפול הרפואי עד שהוא התעורר וחזר להכרה מלאה. אחרי שסיימנו את פעולות ההחייאה הפועלים שהיו באתר ממש התפלאו איך הגעתי כ"כ מהר, הם לא הבינו איפה הייתי ואיך הצלחתי להגיע בכזו מהירות".

לאחרונה הגיע החובש-נהג הבימבולנס ליפא הירש יחד עם חובשת רפואת חירום במד"א-חניכה בקורס פאראמדיקים אליסה שומסקי, החובשת במוקד 101 של מד"א שירן פינדר וחובש מד"א רכוב על אופנוע נתי ימין לבי"ח ופגשו את ויאצ'סלב שהתאושש וחזר להכרה מלאה.
פייבישנקו ויאצ'סלב התעניין ושאל רבות את צוותי מד"א על שקרה לו והוסיף: "אני זוכר שבמהלך העבודה הרגשתי חולשה והתיישבתי על כיסא. רק למחרת כשהתעוררתי בבית חולים סיפרו לי שהתמוטטתי ושעברתי החייאה. התרגשתי לפגוש את אנשי מד"א שטיפלו בי והצילו את החיים שלי, זה לא מובן מאליו שאנשים שלא מכירים אותי עשו בשבילי כ"כ הרבה. תודה לכם."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020