יום ראשון , ספטמבר 20 2020
ראשי / אמא מחולון – הילד שלי לא חריג

אמא מחולון – הילד שלי לא חריג

אם לילד בן שש מחולון הסכימה לעשות כל שיידרש על מנת לעזור לילד שלה להסתגל לכיתה א'. בבית הספר החליטו כי הילד יעבור לבית ספר לבעיות התנהגות. עיריית חולון - סרבה להגיב

בית ספר בחולון
הצילום להמחשה

תארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם מורידים את הילד לבית הספר, ממשיכים שני רמזורים וכבר מתקשרת המזכירה ומבקשת מכם לבוא לקחת את הילד הביתה כי הוא בוכה.

כך מצאו את עצמם זוג מחולון, הורים לילד בכיתה א' מול מערכת החינוך שלא מצליחה להסביר באופן רציונלי למה ילד בן 6  צריך לעבור לבית ספר עם הפרעות התנהגות. בראיון לאתר בת ים חולון ניוז מספרת האם על ההתמודדות ועל אוזלת הילד של המערכת:

"הילד שלי לא מופרע. אני רואה אותו בבית, אני יודעת שיש לו קשיים כמו לכל ילד אחר, גם הוא רב עם אח שלו. גם הוא צועק בקניון כשהוא רוצה שאקנה לו ארטיק. לא משהו חריג או יוצא דופן. לכן אני לא מבינה מה יש למערכת מהבן שלי'".

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכניםבת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

שפה משותפת על המגרש, צילום: באדיבות דוברות עיריית חולון
בית ספר בחולון

מאיפה הכל התחיל?

"היה לו קשה בתחילת השנה עם כיתה א' כמו שקשה להרבה ילדים אחרים. הוא בכה, הוא לא רצה להכנס לכיתה. בשלב כלשהו זה הפך לעניין שבשגרה לומר לו- 'לא רוצה- לא צריך'. פשוט הזמינו אותנו לקחת אותו הביתה. אמרו לנו שהכל יסתדר לטובה, שבסוף הוא יבין. אבל המערכת סתם זרקה הבטחות באוויר. הם דרשו ממני לשבת איתו שבוע שלם בכיתה, על חשבוני. חשבו שזה יפתור משהו או שלפחות יתייחסו לנוכחות שלי ולמאמצים שלי לשלב את הילד. אבל לא קרה שום דבר".

מה המצב של הילד שלך לעומת ילדים אחרים?

"אני יודעת שהילד שלי נורמטיבי במידת האפשר. יתר על כן. היו מקרים שבעלי הגיע לבית הספר וראה ילדים בכיתה א' זורקים אחד על השני בקבוקים והולכים מכות, והצוות לא עשה עם זה כלום, מורות שאמורות להשגיח על הילדים בחצר משחקות בטלפון כשילדים לידה צורחים ומשתוללים. אני מרגישה כאילו לקחו את הבן שלי כמו איזה שעיר לעזאזל, ואמרו 'במקרים מסויימים אנחנו מטפלים בילדים'".

לכתבות נוספות:
שקוף שתגיעו: גלגלצ מרימים בבת ים
צריכים אתכם: עמותת מטב בגיוס מטפלים סיעודיים לאזרחים ותיקים

מה עם גורמים מוסמכים?

"עשינו הכל, ועל חשבוננו, פנינו ליועצים, לפסיכולוגית, דרך קופת החולים ומחוץ לקופת החולים. אבל אנחנו עומדים מול מערכת שחוקה שלא מסתכלת על הילד. בעלי מקצוע רואים את המלצות בית הספר ולפי זה כותבים את הדוחות. נוירולוג או פסיכולוג ילדים, נתנו רק המלצות על רטלין, ניסיתי להבין מול קופת החולים מה אני יכולה לעזור. עד כה לא קיבלתי שוב תשובה. אני מקבלת את השורות התחתונות מבלי להבין, במשך שנה שלמה, מה עומד מאחורי ההחלטה ההזויה הזאת. אני יודעת שיש הורים נוספים כמונו שעומדים מול מערכת אטומה ולא יודעים מה לעשות!"

עיריית חולון סרבה להגיב לכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי