שבת , ספטמבר 26 2020
ראשי / חולון / הפרויקטים של בית ספר ישעיהו

הפרויקטים של בית ספר ישעיהו

הלמידה מבוססת הפרויקטים מתרחבת בחולון והשנה הצטרף לשיטה גם בית הספר היסודי ישעיהו

כיתה ד 1 בביס ישעיהו חולון - למידה מבוססת פרויקטים, צילום-מרים עציון
כיתה ד 1 בביס ישעיהו חולון - למידה מבוססת פרויקטים, צילום-מרים עציון

תלמידי בית ספר ישעיהו נחשפו השנה לשיטת הלמידה מבוססת הפרויקטים, שפועלת במוסדות חינוך רבים בחולון. זוהי שיטת הוראה שבה מוּנְחות קבוצות תלמידים בשלבי חקר סביב נושא נבחר. למידה בדרך זו מעודדת שיתוף פעולה בין התלמידים, הקניית ידע תוך חקירה במקורות מידע מגוונים ולמידה פעילה אשר מעצימה את הביטחון האישי של כל תלמיד ומאפשרת לכל תלמיד במה להציג את ידיעותיו ואת כישורי, תוך הכוונה והנחיה של המורה בכיתה.

שכבות בית הספר השונות בחרו שאלה אשר סביבה נערך חקר וכן למידה מעמיקה בקבוצות, תוך מתן משוב והכנת תוצר סופי מוחשי, כגון: דגם, ציור, שיר או הצגה, שאותו הציגו התלמידים בפני ההורים, תוך הסבר תהליך הלמידה.

לכתבות נוספות:
חולון: הדרכה לצוותי בתי הספר לשימוש במכשירי החייאה
מרחבי למידה חדשניים יוקמו בבתי הספר בחולון

כיתה ד 1 בביס ישעיהו חולון - למידה מבוססת פרויקטים, צילום-מרים עציון
כיתה ד 1 בביס ישעיהו חולון – למידה מבוססת פרויקטים, צילום-מרים עציון

לדוגמה, כיתות ו' חקרו את התנאים הנדרשים ליצירת גינה ואף הקימו גינה לימודית בחצר בית הספר; כיתות ה' חקרו בנושא "ממציאים והמצאות ישראליות" והקימו תערוכת דגמים והמצאות טכנולוגיות מקוריות; כיתות ד' עסקו בנושא "המנהיגות", במסגרתו חקרו את השאלה: מה גורם לאנשים להצליח? הילדים התמקדו בדמויות שתרמו, השפיעו והצליחו במשך 70 שנות קיומה של המדינה בתחומים שונים, כגון: חברה, ספורט, ספרות ובידור, כאשר פרויקט הסיום היה הפקת תכנית "חיים שכאלה". במהלך עבודת החקר  ערכו התלמידים סקר בקרב קרוביהם על דמויות משפיעות, למדו כיצד לכתוב קורות חיים והכירו את תכונות הדמויות מתוך מפעל חייהן.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי