שבת , ינואר 22 2022
ראשי / אביבה אהובתי

אביבה אהובתי

אביבה גולן מחולון היא משוררת שזכתה בפרסים, לאחדים משיריה חוברו ריקודי עם והם נרקדים בארץ ובעולם. בראיון מיוחד היא מספרת המשוררים שהיא אוהבת ועל היחס שלה לעירה.

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי
אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה גולן כתבה שיר שזכה בפרס ראשון בתערוכת יוצרים מטעם אגודת הסופרים העבריים ובית התנ"ך. בנוסף, קיבלה "פרס ע"ש מנפרד וינקלר" מטעם נשיא בוקובינה בעקבות השתתפות שיריה  באנתולוגיה דו לשונית "מולדת המשורר" ב-2015. את "שיר מולדת" הלחינה נעמי לוי דה מאיו.

אביבה כתבה הרבה שירי ילדים. אחד מהם זכה בפרס ראשון בפסטיבל שירי ילדים.

"כתושבת חולון, הנחשבת לעיר הילדים, אני מרגישה מחוברת למקום שמשלב טבע ועירוניות בצורה מופלאה".

אביבה ואורלי השקת צלילי חלום
אביבה ואורלי השקת צלילי חלום

מתי התחלת לכתוב?

"התחלתי לכתוב לפני כעשר שנים בעקבות קורס הנקרא 'דרך האמן' שנכתב לפי ספר של ג'וליה קמרון. קורס זה היווה עבורי מעין נס, יש את החיים לפני הקורס, ויש את החיים אחריו. ממש עולם אחר".

ביניים: לתת לעולם משהו ממני

למזלה הטוב, רבים משיריה מולחנים ומושרים. "לדעתי, יש ערך מוסף לשיר מולחן, כמו תינוק שמלבישים ומקשטים אותו. מכיוון שהכתיבה שלי נולדת מהצורך לתת לעולם משהו ממני, אני מאמינה ששיר מולחן יש לו יותר השפעה. בכלל, לדעתי יש הרבה כוח למוזיקה. לעיתים אף יותר ממילים. וזה גם מאוד מתחבר למסר שאני רוצה  להעביר בשיריי. את המודעות ליכולת הבחירה שלנו באור ובטוב. בכל מצב ובכל רגע נתון. למרות ועל אף הקשיים הפוקדים אותנו. הרבה משיריי נולדים דווקא בשעות לא קלות אך תוך כדי הכתיבה הטיפולית הזו, והחיפוש אחר פתרונות אני מוצאת נחמה וכמהה לשתף זאת".

לדבריה, התגובות שהיא מקבלת מאוד חיוביות. "כשאני זוכה לחזק נפש אחת, בעבורי זה כאילו זכיתי לשמח עולם ומלואו. ואכן, אני זוכה לראות את שיריי מושרים ונרקדים ברחבי העולם".

אביבה משוררת לב העיר
אביבה משוררת לב העיר

איזה משוררים את אוהבת?

"בעיקרון, אני מתחברת יותר לשירתם של המשוררים הנצחיים: אלתרמן, רחל, לאה גולדברג וביאליק. כמו כן, אוהבת את שיריה של נעמי שמר, אהוד מנור ועוד שירה עברית ערכית. כמובן שהיום יש חופש יצירתי וטוב שכך. כל אחד יכול לבחור את מה שמדבר אליו במיוחד".

ביניים: השותפות עם אורלי

האלבום החדש בו משתתפת אביבה נקרא "צלילי חלום" – אלבום המשלב שירים מפרי יצירתם המשותפת של אורלי ורדי, הזמרת והיוצרת למילותיה שלה. הלחנים, העיבודים וההפקה המוזיקלית הם של עופר המרמן מאולפני  .SPSנושאי השירים מגוונים ושזורים בתכנים הנוגעים לכולם. כגון אהבה, אהבת הארץ, טבע, חברות, שמחת חיים, אמונה, שלום בין אדם לחברו ואוניברסלי ועוד. למאזינים, מובטחת הפתעה מיוחדת והנאה צרופה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

בת ים

יום העצמאות ה-71: כל האירועים בבת ים