יום שני , אוקטובר 26 2020
ראשי / רשת זבובים נגד אנטנה סלולארית

רשת זבובים נגד אנטנה סלולארית

הורים מארבעה בתי ספר מאיימים להשבית את הלימודים אם לא תוסר אנטנה סלולארית הממוקמת 20 מטרים מבית הספר אורט, ובמרחק קצר משלושת בתי הספר האחרים. בעירייה הבטיחו 'לפעול בנושא' והבוקר נראה במקום הפתרון הראשון- 'רשת נגד 'קרינה'.

קרינה ליד בתי ספר בחולון
הצילום להמחשה

הורים מחמישה בתי ספר מחולון  החליטו לא לשתוק יותר ולצאת בגל של מחאות נגד האנטנה הסלולרית הממוקמת ליד חמישה בתי ספר. אחת האמהות – "העירייה התקינה רשת נגד זבובים על האנטנה למנוע קרינה, הם מזלזלים בנו, הבריאות של הילדים שלנו מעל הכל.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות חולוןלהצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן

בעקבות המחאה ודרישת ההורים להעתיק ממקומה את האנטנה הסלולרית הגדולה שצמודה לאורט חולון, החליטה הנהגת ההורים של בית הספר להשבית את תחילת שנת הלימודים. להחלטה הזאת מצטרפות גם הנהגות ההורים של בתי הספר: רביבים, התבור, שנקר ואשכול.

אנטנות סלולריות ליד בית ספר בחולון
הרשת נגד קרינה

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים –  בת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

רם דישון, מהנדס אלקטרוניקה מוסמך, ביצע בהתנדבות מדידות קרינה בסביבת בית הספר. ומדו"ח הבדיקה עולה כי "רמת הקרינה בבית הספר במדידה האחרונה היא פי 140 מהסף המרבי המהווה את הסף הבטיחותי, וגבוהה בהרבה מהרמה שגרמה למחלות בבית הספר נגבה בראשון לציון.

עו"ד ד"ר אלון כהן, כתב להורים: "כפי שרובכם יודע, יש שלוש אנטנות סלולר מסוג 'תורן קרקעי' בצמוד לביה"ס. תורן האנטנות נמצא ממש על גדר ביה"ס, הכי קרוב שרק אפשר לילדים ונערים המבלים שם יום יום שעות לא מעטות, במשך שנים".

בבדיקה שערכה מערכת 'חדשות חולון בת ים ניוז' עולה כי החל משנת 2003 לפני תמ"א 36א סעיף 19 אסור להתקין אנטנות כאלו בסמוך לבתי ספר ולמגורים בכלל. עם זאת מכיוון שהאנטנה הוקמה לפני הוצאת החוק – היא לא הוזזה מעולם.

בעקבות הפגנה שהתקיימה השבוע מול רחבת המדיטק בחולון. כתב ראש העיר מוטי ששון בדף הפייסבוק שלו: " לאור פניותיהם של הורים מודאגים באשר למיקום האנטנה בחצר בית פרטי בסמוך לבית הספר אורט, פניתי למנהל האגף למניעת רעש וקרינה במשרד להגנת הסביבה, ד"ר סטיליאן גלברג, ולמנהלת האגף ליישום ותשתיות רשת בחברת פלאפון על מנת שיפעלו לאלתר להעברה מהירה של האנטנה! כזכור, בפגישה שקיימתי בשבוע שעבר בהשתתפות נציגי ההורים, הטלתי על מנהלת תחום איכות הסביבה בעיריית חולון להוביל את מהלך העברת האנטנה. במקביל וללא קשר למאמצים אלו אנו פועלים לפי הוראות המועצה למניעת רעש וזיהום אוויר בישראל (מלר"ז) למיגון בית הספר והיום בוצעו העבודות הנדרשות".

"מבטיחים הבטחות כבר שנים. הפעם עברו את גבול הציניות"

השבוע, הגיעו לבית הספר אורט מתקינים אשר התקינו 'רשתות נגד קרינה' על חלונותיהן של כמה כיתות. טלי גם-זה-לטובה, אחת האימהות ממובילות המאבק מוסרת לחדשות 'חולון בת ים ניוז' כי: "זו רשת זבובים לכל דבר ועניין. המתקין בעצמו אמר לי שהוא לא היה לומד בכיתה הזו. אני לא אשלח את הילד שלי לבית הספר בתחילת שנת הלימודים. אני לא מוכנה לסכן אותו בשום אופן! אנחנו יוצאים בדרישה חד משמעית  – העתקת האנטנות הסלולריות שעל הגדר באורט חולון במטרה להוריד את רמת הקרינה בכיתות ובשאר השטחים בבית הספר ל 0.05 מיקרו-וואט לסמ"ר לכל היותר".

התקדים של ראשון לציון – "לפני שש שנים גילה אייל מאיר, תושב ראשל"צ, נשוי ואב לשלושה, כי בבניין שלו יש אנטנה של סלקום בקומה הפנטהאוז. לאחר מאבק ארוך וממושך האנטנות הוסרו.

"הדיירת שגרה  באותה קומה לא התנגדה, היא לא חשבה שמדובר בבעיה קשה. בבניין גרים  שלושים וארבעה דיירים. במשך הזמן ארבעה לקו בסרטן ובבניין ממול חלה אדם אחד שנפטר. אין אפשרות  להוכיח את זה כמובן, אבל זה כולנו היינו בחרדה גדולה".

במשך שלוש שנים ניסו הדיירים להיאבק באנטנה באמצעות הסברה בשכונה וחלוקת עלונים. דבר שלא נשא פרי. את המשך הפרשה לא היה אפשר לצפות- "השינוי התרחש באופן מאד משונה. בבית הספר נגבה הרבה ילדים חלו בתוך זמן קצר. אלו ילדים  דווקא ילדים שלמדו בכיתות הפונות אל מרכז מסחרי, שתי קומות עם אותה החזית. הועלו הרבה השערות עד שלבסוף הבינו שאולי זה קשור לאנטנה של הוט.  ההורים יצאו למאבק בן שמונה חודשים, השביתו את הלימודים. אפילו היו כאלו שריססו גרפיטי על קירות המרכז. לבסוף האנטנות הוסרו".

מעיריית חולון – סרבו להגיב

תגובה אחת

  1. הפתרון הנכון ביותר הוא הרחקת האנטנות.
    רשת נגד יתושים ממתכת אכן תעצור את הקרינה אבל היא גם יכולה ליצור בעיות החזרים בתוך הכיתה.
    מעבר לזה חלק נכבד מהקרינה יעבור דרך הקירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביבה גולן. צילום: עמי ורדי

אביבה אהובתי