יום רביעי , אוקטובר 21 2020
ראשי / בעקבות עתירת המשמר החברתי: נדחו ההופעות בחולון של לידר ודיין

בעקבות עתירת המשמר החברתי: נדחו ההופעות בחולון של לידר ודיין

כמו במקרה עומר אדם, הפעילים עתרו שוב לועדת הבחירות בטענה כי מדובר בשוחד בחירות. העירייה: "לאחר מחשבה נוספת לא יהיה נכון לקיים את הפסטיבל בפעם הראשונה דווקא בשנת בחירות"

יובל דיין צלם: אוהד רומנו
יובל דיין, צילום: אוהד רומנו

הופעותיהם של יובל דיין ועברי לידר אשר היו מתוכננות להתקיים בימים שלישי ורביעי במסגרת פסטיבל הבירה של חולון בפארק הפילבוקס נדחו למועד שייקבע לאחר הבחירות. גורם בעירייה מסר כי "ההופעה לא בוטלה אלא נדחתה לנובמבר. העירייה נאותה לוותר על ההופעות בסמוך למועד הבחירות בשל שיקולים פרטיים של העירייה".

ההחלטה על דחיית ההופעות התקבלה לאחר שועדת הבחירות קיבלה את עתירת אנשי המשמר החברתי בחולון אשר ביקשו צו מניעה נגד קיום ההופעות בטענה כי מדובר בשוחד בחירות. ועדת הבחירות קבעה כי "אכן ישנו טעם לפגם בהתנהלותה של עיריית חולון בכך שההופעות מתקיימת בסמוך למועד הבחירות המוניציפליות". על פי הקבוע בחוק, במשך 42 יום לפני הבחירות אין לקיים אירועים גדולים בעלי אופי שעלול להשפיע על הבוחרים.

יעניין אותך גם

זהירות ממטרות: תושב חולון התחשמל כשחיבר אופניים להטענה

אני, אישתי והמאהב הטרנסג'נדר: סיפור הגירושים של הזוג מבת ים

עברי לידר, צילום: שלומי פינטו
עברי לידר, צילום: שלומי פינטו

"ההופעות מתקיימות רגע לפני הבחירות ממש לא במקרה"

כזכור, הופעתו של עומר אדם בעיר בחודש שעבר לוותה בקולות צורמים גם אחרי דחיית עתירת אנשי המשמר החברתי נגד קיום ההופעה בטענה דומה.

התנועה לאיכות השלטון הגיבה בחריפות לקיום האירוע. בהודעה של הארגון שכללה פנייה לתושבי העיר נאמר: "אם חשבתם שהכרטיס שקיבלתם מהעירייה להופעה של עומר אדם הוא באמת חינם, תחשבו שוב. ההופעות האלה, שהפקתן עלתה מאות אלפי שקלים מהקופה הציבורית (הכסף שלכם!), מתקיימות רגע לפני הבחירות לרשויות המקומיות, וממש לא במקרה. ראשי הערים עלו על השיטה: כדי להבטיח עוד כמה שנים בשלטון, כל מה שצריך לעשות זה לצ'פר את התושבים בכרטיסים חינם. ואז, כך הם חושבים, לא ישנה לציבור איך הם תפקדו בשנים האחרונות, אם דאגו לרווחה, לתשתיות או לחינוך בעיר. ביום הבחירות, כך הם מקווים, התושבים יזכרו למי לפרגן בקלפי. ולזה, תושבים יקרים, קוראים שוחד ותעמולת בחירות אסורה".

תגובת עיריית חולון: "כבוד השופט ניל הנדל קבע בתשובתו לערר, שאין צו מניעה עתידי על אירועי הקיץ כך שביטול פסטיבל הבירה אינו פועל יוצא של העתירה. יחד עם זאת, לאור העובדה שמעולם לא התקיים "פסטיבל בירה" בחולון, החליטה העירייה לאחר מחשבה נוספת, כי לא יהיה זה נכון לקיימו בפעם הראשונה דווקא בשנת בחירות והיא תבחן את קיום הופעותיהם של יובל דיין ועברי לידר במועד מאוחר יותר. יצוין, כי מופע הקיץ של דודו אהרון בפילבוקס יתקיים כמתוכנן ביום חמישי השבוע בשיתוף משרד התרבות ולפניו תהיה הופעה לילדים ולכל המשפחה עם מני ממטרה. אירועי הקיץ לקהל הרחב ייחתמו בסוף החודש במופע נוסף לילדים ולכל המשפחה בפארק פרס עם רינת גבאי ועינת שרוף במסגרת "לא לדאוגוסט" בשיתוף עם משרד התרבות והספורט".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2020