יום ראשון , אוקטובר 25 2020
ראשי / עירוני בת ים שרדה בלאומית: פליקס חלפון לוקח את המושכות

עירוני בת ים שרדה בלאומית: פליקס חלפון לוקח את המושכות

חניכיו של משה טליאס שמרו על מקומם בליגת המשנה, הישג אדיר לאור העובדה כי למועדון אין קבוצת בוגרים. החל מהעונה הקרובה פליקס חלפון יעמוד בראש המערכת

פליקס חלפון לוקח את המושכות,צילום: מ.ס. בת ים כדורגל
פליקס חלפון לוקח את המושכות,צילום: מ.ס. בת ים כדורגל

קבוצת הנוער עירוני בת ים סיימה לפני כחודש את העונה במסגרת הליגה הלאומית מחוז דרום לכדורגל במקום ה-11 מתוך 14 קבוצות. אומנם לא מדובר בקבוצה מאריות הליגה, אך חשוב לזכור, שלהבדיל מקבוצות רבות אחרות בליגת המשנה התחרותית, לעירוני בת ים אין קבוצת בוגרים ייצוגית.

המועדון הצנוע מגוש דן מתקשה להתמודד עם מחלקות נוער מתחרות בסביבה, דוגמת ראשון לציון ותל אביב. בנוסף, הקבוצה לא יכולה לרשום חריגי גיל, עקב היעדר קבוצת בוגרים ייצוגית למועדון. חריג גיל הינו שחקן שעבר את שנתון הנוער ויכול להשתתף במדי הקבוצה. כל קבוצת נוער זכאית לרשום עד 4 חריגי גיל כאלה, נתון שמשדרג משמעותית את יכולותיה.

המספרים שעשו את העונה

רפאל טפרה סיים כמלך שערי הקבוצה עם 13 כיבושים, כשהרחק מאחוריו יהונתן סבג וקאלאב טאדלה עם 3 שערים כל אחד. עירוני בת ים סיימה כאמור במקום ה-11 בסימן 26. סך הכל כבשה בת ים 26 שערי זכות ב-26 מחזורי ליגה וצברה 26 נקודות, שמונה מעל הקו האדום, שהספיקו לשרוד בלאומית.

לפני כשבועיים, פליקס חלפון, שחקן העבר המפורסם ויליד העיר, הפך לעומד בראש המועדון. חלפון יהיה אחראי על הצד המקצועי, בעוד יוסי אלגרבלי יהיה אמון על הצד המנהלתי. כחלק מהשינוי, חלפון גייס את פליקס שאשא כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער ואת רונן חרזי לתפקיד מאמן החלוצים של המחלקה. במועדון ציינו, כי ויקטור טל, מחזיק תיק הספורט בעיריית בת ים, הוא האיש שיזם והוביל את המהלכים האחרונים, ביניהם איחוד הקבוצות תחת קבוצה אחת ייצוגית לבת ים, עירוני בת ים.

"פרוייקט חדש בעיר – כדורגל בנות"

פליקס חלפון סיפר על המהלכים האחרונים: "נכנסתי בכל הכוח כדי לעשות שינוי במחלקת הנוער בשיתוף עם ראש העיר ויקטור טל שתומך בהקמת כיתות חינוך באצטדיון ובניית חדר כושר. נכנסו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שספק אם היו מגיעים אם אני לא הייתי שם".

פליקס חלפון, צילום: פרטי
פליקס חלפון, צילום: פרטי

הקשרים שלך בעולם הכדורגל לא יכולים לעזור?

"יצרתי קשר עם הפועל ת"א כדי לעשות שיתוף פעולה איתם", מספר חלפון, "ניתן דגש חזק ביותר על בית הספר לכדורגל, על מנת להגדיל את כמות הילדים בו יחד עם המתנ"סים, כי אין סיבה שילדים ילכו למקומות אחרים. בנוסף הרמתי פרויקט חדש בעיר, כדורגל בנות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה