יום שני , יולי 6 2020
ראשי / המשרד להגנת הסביבה: "מדד הקרינה בבית הספר תקין"

המשרד להגנת הסביבה: "מדד הקרינה בבית הספר תקין"

כל הערכים במדידות הקרינה בבי"ס אורט חולון נמוכות מהסף הסביבתי ועומדות בהמלצת המשרד

השביתה בבית הספר
השביתה בבית הספר

אתמול, יום שני, ביצע אינג' יעקב ברדה, מרכז בכיר לבטיחות קרינה במחוז תל אביב באגף למניעת קרינה בלתי מייננת במשרד להגנת הסביבה, מדידת שדה מגנטי וצפיפות הספק קרינה בתיכון אורט חולון.

הבדיקה נעשתה ביוזמת המשרד בעקבות מספר פניות שהועברו לטיפולו. המדידות נעשו מחדר 307 בבית הספר ומרחבת קופיקס סמוך לאנטנה ומהן עולה, כי המדידות עומדות בהמלצת המשרד להגנת הסביבה וכל הערכים במדידה זו ובמדידות קודמות נמוכות מהסף הסביבתי.

יכול לעניין אותך גם

הילדה עם 117% נכות – עיריית חולון מסרבת לאשר רכב הסעות
תחרות אב השנה של חולון

יצוין, כי המשרד להגנת הסביבה אימץ את סף החשיפה לקרינה של ארגון הבריאות העולמי (WHO) , שקבע, כי רמת החשיפה המרבית המותרת של בני אדם לקרינהבתחום תדרי הרדיו בתדרים 2000-800 מגה הרץ היא  1000-400  מיקרו ואט לסמ"ר לפי נוסחה f/2, ופועל לפיו. המשרד קבע סף סביבתי לחשיפה במקומות בהם שוהים אנשים ברציפות לאורך זמן והעמידו על עשירית מהסף שקבע ארגון הבריאות העולמי.

מתוך דוח המדידה: "בכל הבדיקות שנערכו סמוך למתקנים במרחקים של עד 50 מטר ממוקדי השידור נמדדו ערכים תקינים הנמוכים מהסף הסביבתי. מתקני השידור פועלים בהספק נמוך מההספק המרבי לכן רמת הקרינהצפויה להיות נמוכה הרבה יותר. הנחה זו אומתה שוב בבדיקה זו המושפעת מסך הקרינה בכל מתקני השידור. רמת הקרינה צפויה לעלות עם אכלוס בית הספר בתלמידים, אך הרמה הגבוהה ביותר לא תהיה גבוהה מהסף הסביבתי…".

כזכור, בקרבת בית הספר מוצב תורן מזה שנים רבות  בחצר בית פרטי שעליו 3 מתקני שידור, בהיתר המשרד להגנת הסביבה, כשבכל אחד מהם נערכת בדיקה שנתית על ידי המשרד .

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות חולון – להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן

האנטנה המדוברת
האנטנה המדוברת

בעקבות פניות ההורים בחודשים האחרונים, עיריית חולון בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ערכו בדיקות קרינה בחדרי ביה"ס הפונים לכיוון התורן שעליו נמצאות האנטנות ונמצאו רמות שונות של קרינה שכולן מתחת לתקן המחייב של המשרד להגנת הסביבה.

המשרד אף אישר, כי תוצאות כל בדיקות הקרינה שבוצעו בבית הספר הינן תקינות ועומדות בתקן. למרות זאת, כמקדם ביטחון, העירייה התקינה בשבוע שעבר מתקני מיסוך קרינה בבית הספר שנותנים רשת הבטחה לערכים הנמוכים שנמדדו, אשר עומדים גם בהנחיות חוזר מנכ"ל משרד החינוך.

במקביל, לאור פניותיהם של ההורים המודאגים באשר למיקום האנטנה, הזמין ראש העיר את נציגיהם לפגישה בלשכתו לפני כשבועיים, שבה נכחה גם נציגת חב' פלאפון, וביקש ממנה לנסות ולמצוא אתר חלופי להעברת האנטנה.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים – בת ים חולון ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – חולון ניוז – כל מה שקורה בעיר

ביום חמישי השבוע אמורה להתקיים פגישה, שבה תציע חברת פלאפון אתר/ים חלופי/ם אפשרי/ם למנהלת אגף איכות הסביבה בעיריית חולון, אשר תבחן  את האתר/ים ובמידת הצורך יתקיים גם סיור.

לאור ממצאי הבדיקה מאתמול, בעיריית חולון קוראים להורים לאפשר לילדיהם להגיע לבית הספר ולהתחיל את שנת הלימודים כמו שאר ילדי העיר.

לד"וח המלא של המשרד להגנת הצרכן לחצו כאן!

תגובת הורי התלמידים – רם דישון: "כל המדידות אכן עומדות בכל הספים, אפילו המחמירים. לדעתי יש להוריד את הקרינה בחדר 303 (יש לדרוש זאת מברדה). יתר המדידות עומדות גבולית גם בסף שלי, אבל מרווח הבטחון אינו גדול. לטוח ארוך מומלץ לערוך מאבק ציבורי להסרת האנטנות. לצערי, חוות הדעת שלי (שהערכים גבוליים) אינם מקובלים על אף אחד,".

אלרון פנחס מוסר: "לא רלוונטי, לא היו ילדים בבי״ס. וגם אם היו חברות הסלולר יכולות להוריד את העוצמה בגלל הבלאגן. בגלל שכל בדיקה מראה תוצאות שונות חוזר מנכל מדבר על הפוטנציאל של האנטנה, ואם הוא מעל 4 מיקרו וואט אז אסור שתהיה שם אנטנה כזו. הפוטנציאל של האנטנות 28 מיקרו וואט"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אוטו-דיל