יום חמישי , יולי 16 2020
ראשי / הנוער העובד והמלמד: עשרות בני נוער יועסקו בגינות ובחופים

הנוער העובד והמלמד: עשרות בני נוער יועסקו בגינות ובחופים

סיירת מרחב שהקימה עיריית בת ים מספקת תעסוקה לבני הנוער בחופש הגדול תוך כדי מתן מענה לצורכי השעה

נציג סיירת מרחב בפעילות בחוף, צילום: באדיבות דוברות עיריית בת ים
נציג סיירת מרחב בפעילות בחוף, צילום: באדיבות דוברות עיריית בת ים

עשרות בני נוער בגילאי 16-18 החלו השבוע את עבודתם ב'סיירת מרחב' שנכנסת לפעולה זו השנה הרביעית ברציפות. במסגרת הפרויקט מועסקים בני נוער במהלך חופשת הקיץ כסיירים, המגיעים לגינות הציבוריות ולחופי הים, שם הם מבצעים איסוף אשפה קלה, מחלקים שקיות אשפה למתרחצים ומקיימים הסברה בנושא חשיבות השמירה על הניקיון והמרחב הציבורי. בנוסף, בני הנוער מגיעים מצויידים בערכות משחק לילדים ומקיימים פעילות חוויתית תוך מתן דגש על שמירה על ניקיון הסביבה.

עבודת קיץ חינוכית, צילום: דוברות עיריית בת ים
עבודת קיץ חינוכית, צילום: דוברות עיריית בת ים

הסיירת תפעל השנה בימים ראשון עד חמישי בגינות הציבורית השונות בשעות אחה"צ ובימים חמישי ושישי בחופי הים. סיירת מרחב היא פרוייקט ייחודי של עיריית בת ים שהחל לפעול בקיץ 2015 וזוכה מאז להצלחה רבה.

באמצע החודש יחל לפעול בעיר גם מיזם 'חופיקס' – מיזם חברתי תעסוקתי, המופעל על ידי בני נוער, שמציעים שירותי חוף במחירי עלות. כך לדוגמה: השכרה של כסא, שולחן או שמשיה תעלה 2 שקלים בלבד, משקאות קרים, ארטיקים וחטיפים, ימכרו בעלויות של בין 5-7 שקלים.

מפגינים נוכחות במרחב, צילום: דוברות עיריית בת ים
מפגינים נוכחות במרחב, צילום: דוברות עיריית בת ים

את שני הפרויקטים מובילה המחלקה לנוער בחברה לתרבות, פנאי וספורט. בני הנוער יפעלו בימים ראשון עד שישי, עד סוף אוגוסט, תוך ליווי של מדריכי נוער.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה