יום שלישי , ספטמבר 29 2020
ראשי / הצד האפל של השוק האפור: הורשע באיומים על לווים

הצד האפל של השוק האפור: הורשע באיומים על לווים

בית משפט השלום גזר שישה חודשי מאסר על תנאי על עוזי בנימין, תושב חולון, במסגרת עסקת טיעון. באחד המקרים אמר לבתו של אחד הלווים: "אני יודע מי הילדים שלך"

איים על לווים שהתקשו להחזיר, צילום אילוסטרציה
איים על לווים שהתקשו להחזיר, צילום אילוסטרציה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, נעה תבור, גזרה שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 4,000 שקל על עוזי בנימין (50) מחולון, שהודה והורשע באיומים.

כתב האישום ייחס לבנימין ארבעה מקרים של סחיטה באיומים נגד לווים שלוו ממנו כסף. עם זאת במסגרת הסדר טיעון שסוכם בין סנגורו, עו"ד יצחק איצקוביץ', לבין התביעה המשטרתית, שני הצדדים הגיעו להסכמה לפיה בנימין יורשם בשתי עבירות איומים בלבד. להסדר הטיעון ישנם שיקולים שונים, ביניהם סירוב של המתלונן להעיד נגד בנימין.

יעניין אותך גם

הילדים יעופו על זה: בואו להכין בומרנג בחולון

סוף לנרגילות במרפסת: בעקבות תלונת זוג הפנסיונרים הוגשה הצעת חוק

אמר לבתו של החייב "אני יודע מי הילדים שלך", צילום אילוסטרציה
אמר לבתו של החייב "אני יודע מי הילדים שלך", צילום אילוסטרציה

ההודאה חסכה זמן שיפוטי רב

ההאשמות נגד בנימין מתייחסות למספר מקרים בהם אנשים שונים לוו ממנו כסף בסכומים שונים וכשלא עמדו בתנאי התשלום -איים עליהם.

באישום הראשון איים על מתלוננת שהתקשתה בהחזר החוב: "לא כדאי לך להתעסק איתי, אל תעצבני אותי, את בחורה נחמדה ואני רוצה לעזור לך, אבל אני צריך את הכסף עכשיו".

באישום נוסף צוטט בנימין כאשר הוא מאיים על בתו של אחד הלווים: "אבא שלך נוכל, ואת נוכלת, אני יודע איפה את גרה ומה את עושה ואיפה את עובדת, אני יודע מי הילדים שלך, אני אעקל לך את המשכורת ואדאג שישללו לך את הרישיון ולא תוכלי לצאת מהארץ".

בזמן הצגת הסכם הטיעון עלה כי בנימין הורשע בעבר בעבירות דומות, אך מדובר בעבירות בנות למעלה עשר שנים. העונש הקל יחסית של בנימין הוסבר על ידי השופטת תבור בטיעון כי ההודאה של הנאשם חסכה זמן שיפוטי רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה