יום ראשון , אוקטובר 25 2020
ראשי / כיכר ויצמן מתחדשת: בעלי העסקים מדברים לקראת השיפוצים מאוגוסט

כיכר ויצמן מתחדשת: בעלי העסקים מדברים לקראת השיפוצים מאוגוסט

אמש הודיעה העירייה על שיפוץ נרחב של הכיכר במטרה להחזיר את מרכז העיר לימיו הגדולים. בסיור שערכנו בשטח הבוקר פגשנו בעלי עסקים המתכוננים למהלך באופטימיות זהירה

געגועים לימים בהם המרכז היה מרכז, צילום: כנרת שמרוני
געגועים לימים בהם המרכז היה מרכז, צילום: כנרת שמרוני

אמש הודיעה עיריית חולון כי בהמשך למפגשי שיתוף הציבור שנעשו בנושא התחדשות רחוב סוקולוב, בהם העלו התושבים בין היתר את רצונם לראות את כיכר ויצמן חוזרת לימים שבהם הייתה חלק ממרכז עיר תוסס ומטופח, החליטה עיריית חולון לבצע שיפוצים לשדרוגה של הכיכר החל מאוגוסט.

בסיור שערכנו הבוקר בשטח פגשנו בעלי עסקים נרגשים לקראת המהלך המתבקש לדבריהם. אלכס קרקוביץ, בעל עסק: "אני מאוד שמח שהעירייה התעוררה. אני נמצא פה עשר שנים והמקום ממש נראה זוועה. העבודה יורדת ויורדת, אנשים לא רוצים לבוא לפה. גם יש התמוטטות מבנים של אנשים וגם כל הזמן מלוכלך והרחובות מלאים זבל. אני מאוד שמח על השיפוץ, שיביא לפה אנשים להאיר את המקום, זה מרכז חולון, אי אפשר שהוא יראה ככה. נעבור חמישה חודשים של שיפוץ, זה יעבור מהר ואחר כך זה יביא תועלת".

אלכס קרקוביץ בחזית חנותו, צילום: כנרת שמרוני
אלכס קרקוביץ בחזית חנותו, צילום: כנרת שמרוני

איזבלה, בעלת עסק בכיכר וייצמן: "אני מקווה שהשיפוץ יצליח, אני מאוד מאוד אוהבת את חולון וחבל שמרכז העיר נראה ככה. בעבר ביקשנו שיחליפו פחים, החליפו אותם והיום הם שוב נראים ממש לא טוב. גם בספסלים, ומסביב לעצים, שמנו פרחים ועציצים ולא שמרו עליהם ועכשיו הכל מלא בצואת הציפורים".

הדמייה של הכיכר לאחר השיפוץ, הדמייה: משרד דרמן-ורבקל
הדמייה של הכיכר לאחר השיפוץ, הדמייה: משרד דרמן-ורבקל

שלום קרביץ, דייר בכיכר וייצמן ובעל עסק, חושב שהעירייה צריכה לעזור לבעלי העסקים בתקופת השיפוץ: "כמו שאת רואה במקום יש ספסלים ויש פינות לשבת בהם, מה שיוצר מצב שבלילות יושבים פה נערים ושיכורים, שעושים מלא רעש. אם העירייה לא תציב פה פקחים בלילות לאחר השיפוץ, יהיה סיוט.
אנחנו מצפים שהעירייה תכיר בעובדה שהיא מבצעת פה שיפוץ וההכנסות של בעלי העסקים יורדות מטבע הדברים, לכן היא צריכה לפחות או לפטור אותנו או להוריד לנו את נושא הארנונה".

בעלי העסקים מקווים שמרכז העיר ייראה אחרת, צילום: כנרת שמרוני
בעלי העסקים מקווים שמרכז העיר ייראה אחרת, צילום: כנרת שמרוני

שקט, כאן משפצים

לדברי העירייה, מטרת השיפוץ היא לחדש את פני הכיכר, לייצר מקום מפגש קהילתי שוקק חיים ומרכזי בעיר, מקום שהתושבים רוצים לשהות בו. הדבר ייעשה על ידי יצירת מרחבים שמותאמים למגוון רחב של אוכלוסיות בגילים שונים וחיבור הכיכר אל גן הרצל והרחובות הסמוכים אליה – סוקולוב ושנקר.

עבודות השיפוץ יכללו: החלפת הריצוף בכיכר; שדרוג התאורה בגופי אור כללי ובתאורת אווירה, הצללת הכיכר באמצעות נטיעת כ-26 עצים חדשים, הוספת ערוגות רחבות ופתוחות ליצירת "תאי גינון" נדיבים, הצבת ריהוט רחוב צבעוני וייחודי, שתוכנן במיוחד עבור הכיכר, פיתוח מתווה הליכה נוח בכיכר,הוספת מקומות למפגשים קהילתיים ולאירועים והסדרת אמצעים שיאפשרו קיומם של אירועים אלה בימי חול ובמועדי ישראל, מיקום פינות משחק, ישיבה ושהייה מרובות לכל טווחי הגילים ומשתמשי הכיכר השונים, הוספת עמדות טעינה ותקשורת Wi-Fi לשירות התושבים ועוד.

העבודות יארכו חמישה חודשים החל מאוגוסט, הדמייה: משרד דרמן-ורבקל
העבודות יארכו חמישה חודשים החל מאוגוסט, הדמייה: משרד דרמן-ורבקל

העבודות צפויות להתחיל בחודש אוגוסט ולהימשך כ-5 חודשים, עד לחודש דצמבר, כאשר שעות העבודה מתוכננות לשעות הבוקר. ייתכן שחלק מעבודות הריצוף יתבצעו בשעות הלילה כדי לאפשר גישה לעסקים למחרת בבוקר.
העירייה תעשה את מרב המאמצים על מנת שהעבודות יבוצעו ללא הפרעה לתנועת כלי הרכב ותוך שמירה על אזורי הגישה לעסקים ככל הניתן. יחד עם זאת, תיתכן תנועת כלי עבודה ברחוב. העירייה מבקשת מהתושבים לפעול לפי הוראות הבטיחות, כפי שיופיעו בשילוט ובהכוונה באזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אטליז משה