יום שני , ינואר 18 2021
ראשי / חורבן בית שלישי: רינו צרור בא להעיר את חולון

חורבן בית שלישי: רינו צרור בא להעיר את חולון

בסרטו החדש, יהודים פעם שלישית, עושה איש הטלוויזיה רינו צרור השוואה בין ישראל בימי בית ראשון ושני לזו של ימינו. ראיון עם העיתונאי שהופך את החדשות לנבואה

רינו צרור, צילום פרטי
רינו צרור, צילום פרטי

ביום חמישי האחרון אירח המרכז הקהילתי נווה ארזים בחולון את העיתונאי ואיש הטלוויזיה רינו צרור אשר נכח בהקרנת סרטו (שהופק עבור הוט), "יהודים פעם שלישית", וענה על שאלות הצופים בסיומה.

יעניין אותך גם

שלא יעבדו עליכם: המדריך השלם לנוער העובד בחופש הגדול

תערוכה להיט: בוגרי הפקולטה לעיצוב יעשו לכם ריסטרט לראש וללב

"אנחנו עוד לא בסכנה אבל תשימו לב"

בשיחה שקיימנו עם צרור השבוע הוא נשמע פסימי מעט ביחס לעתידנו. "הסרט עושה השוואה בין ההתנהגות של ישראל כשהיא הייתה בעצמאות מדינית בבית ראשון, ההתנהגות שלה באותו מצב בימי בית שני לבין המציאות שלנו היום. כלומר עשיתי השוואה בין המצב שלנו היום למצבים דומים שהיו לנו בעבר והוא מבקש לספר פעם ראשונה את הסיבות לחורבן גם של בית ראשון וגם של בית שני שהן, בסך הכל, כולן תלויות בנו".

צפיתי בהרצאה שלך בה דיברת על התפרקות הממלכה. מאז צולמה ההרצאה עברו כבר 5 שנים. האם זו עדיין התחזית?

"התחזית רק הולכת ומתממשת, מרגע לרגע. אנחנו לא נשנה את המצב בשעה. אנחנו צריכים לשנות מגמה כדי שהדברים ישתנו. זוהי סיבת הסרט כדי שאנשים ידעו את כל הפרטים והנתונים שנמצאים בסרט, ואת הסיפור האמיתי שלנו. אתם לא מכירים וגם רוב הציבור לא מכיר כי לא לומדים אותו בשום מקום, וזה בדיוק מה שמצאתי לנכון לספר באמת למה התפרקנו. אז בינתיים אנחנו ממשיכים יפה בתהליך של השנים הקודמות, אנחנו עוד לא בסכנה. אבל הסרט בא להגיד תשימו לב".

"כולם יצטרכו ללמוד לנגן על יותר מכלי תקשורת אחד"

אתה עוסק בהרבה תחומים בתקשורת: עיתונות, רדיו, יוצר סרטים ועוד. הרבה האם יש תחום שאליו אתה יותר מתחבר?

"זה כלי נגינה. בכל פעם אתה מנגן על כלי אחר ואז אתה מתרכז בכלי הנגינה הזה שאיתו ניגנת. אני פשוט אסביר במשהו יותר מוחשי: כמו שאדם מנגן בסקסופון ובפסנתר, לדעתי היום גם את, וכולם, יצטרכו לדעת ללמוד לנגן על יותר מכלי תקשורת אחד. אני מאוד אוהב את זה, זה הופך את החיים להרבה יותר מעניינים ופותח אפשרויות גם של כיסוי אקטואלי יומי וגם התעסקות יותר עמוקה ומיוחדת בחומרים. אני אוהב את התנועה בין הזוויות האלה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ליעד מרום canva נשמית רב פעמית

נשמית רב פעמית- כיצד בוחרים?