יום שלישי , מאי 11 2021
ראשי / צלם לי כבשה: על תערוכת היחיד הראשונה של הדר קמינסקי

צלם לי כבשה: על תערוכת היחיד הראשונה של הדר קמינסקי

אחרי שהרחיק עד לפלנד הקפואה וחרש את הסוואנות באפריקה, קמינסקי מגיע לעיר כדי לתת כבוד לטבע. סיפורו של צלם שמוכן ללכת כמה רחוק שצריך בשביל תמונה

צלם: הדר קמינסקי
צלם: הדר קמינסקי

תערוכת צילום יחיד ראשונה לצלם הדר קמינסקי תפתח השבוע בגלריה החדשה של המכון לאמנות בבת ים. הצלם הדר קמינסקי גדל במושב רמות מאיר שליד רחובות והחל לפתח את תחביב הצילום כבר בילדותו. את התואר הראשון עשה בתקשורת דיגיטאלית במכללת ספיר ובהמשך למד גם בקורס צילום נוף מתקדם בגליץ ביה"ס לצילום.

צלם: הדר קמינסקי
צלם: הדר קמינסקי

קמינסקי עוסק במקביל בתחום הרכב, באתר Icar, בשיווק וצילומי רכבים. קמינסקי צלם סקרן ומלא אמביציה מציג בתערוכה זו סדרת עבודות צילום מעולם הטבע, צילומי נוף לצד בעלי חיים מרהיבים. רכוב על ג'יפ ג'ימני קטן ומשופצר מגיע קמינסקי לכל אזורי הארץ, נחלי הדרום, הרי הצפון, חופים מבודדים ומצלם. את מסעותיו בחו"ל הוא בוחר בקפידה, אל לפלנד הקפואה הגיע למסע רחוק כדי לצפות בזוהר הצפוני, אל מרכז אמריקה הגיע כדי להיות עד לנופים הירוקים העוצמתיים ובאפריקה חרש את הסוואנות ברדיפה אחרי חיות פרא.

צלם: הדר קמינסקי
צלם: הדר קמינסקי

קמינסקי מצלם טבע ומתוך כך חשוב לו לשמור על הטבעיות של הצילומים והוא מקפיד לא להתערב ולשנות את צילום המקור בעריכה שעלולה לנתק אותו מהחוויה המקורית. סגנון צילום זה, דורש מהצלם שעות רבות של המתנה ארוכה ובמקרים מסוימים מתוך מסתור על מנת לתפוס את רגעי הקסם של הטבע. בחירת הפריים הנכון ולכידת הרגע דורשת מיומנות רבה. יכולות אלו, לצד הפן היצירתי של קמינסקי, מאפשרות לצופים לראות מנקודת מבטו, להיות נוכחים ולקחת חלק בחוויה. כחובב טבע ובעלי חיים חשוב לו מאוד לשמור על איכות הסביבה ולהגן על החיות. בצילומיו הוא מעצים ושם במרכז את הטבע שאותו הוא מכבד ומוקיר, ומנסה בצורה עקיפה ע"י תיעוד יוצא דופן של הרגע לאפשר לנו הצופים, לעצור להביט, להעריך, לכבד ולנהוג באחריות כלפי הסביבה, על מנת שנראה את הטבע במלוא הדרו. מוזמנים להגיע לצפות ולחוות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רופאי שיניים בעיר בת ים - המומלצים

רופאי השיניים שכדאי להכיר בבת ים לשנת 2021